2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowy kanał dla polskiej TVP

Polski nadawca publiczny TVP uruchomi w poniedziałek 3 października swój najnowszy kanał tematyczny.

Znany jako TVP Nauka będzie skierowany do odbiorców powyżej 14 roku życia i początkowo będzie dystrybuowany przez naziemnego i kablowego operatora Toya. Jednak w ciągu kilku dni od uruchomienia będzie dostępny u największego w kraju operatora kablowego Vectra oraz kilkudziesięciu operatorów, w tym Promax, SatFilm, Dolsat i Telpol.

Komentując nowy kanał, Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP powiedział: „Miejsce dla TVP Nauka w rodzinie TVP było od dawna wyczekiwane. Mamy kanał dla dzieci, kanał dla kobiet, nie ma nauki i jest oczywiste, że częścią celu telewizji publicznej jest docieranie do odbiorców programów popularnonaukowych. Pracując nad zapewnieniem, że młodsze pokolenia mają ambicje naukowe i rozwijają się, rodziny mogą wchodzić w interakcje z dobrym, bezpiecznym programem, który może tylko przynieść korzyści. Myślę, że kanał TVP Nauka, dzięki swojej różnorodności, da widzom satysfakcję z poznania świata tylko z jednego punktu widzenia.

TVP Nauka będzie kosztować 40 mln zł (8,25 mln euro) rocznie do 2024 r., wynika z lokalnych raportów.

READ  Martin Lewandowski: KSW jest w Polsce bardziej popularne niż UFC