17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe czołgi i artyleria zwiększają nadzieje Ukrainy na pokonanie Rosji

Nowe czołgi i artyleria zwiększają nadzieje Ukrainy na pokonanie Rosji

Pęd haubic, pocisków artyleryjskich i dronów zmierzających na Ukrainę w ciągu kilku minut Nowy pakiet 800 milionów dolarów Ogłosił to w czwartek prezydent Biden. Pentagon twierdzi, że Ukraina ma teraz na ziemi bardziej efektywne czołgi niż Rosja dzięki dostawom z krajów, w tym z Czech.

Wielkie zdjęcie: Z Bitwa może być decydująca W tej chwili we wschodnim Donbasie rośnie pilna potrzeba dostarczenia broni na linie frontu, a obawy przed sprowokowaniem Władimira Putina słabną – przynajmniej w Waszyngtonie.

 • Biden obiecał kontynuować wysyłanie broni „bez przerwy” i powiedział Amerykanom, że powinni być dumni, że broń i wywiad USA pomagają Ukrainie „przezwyciężyć brutalność Putina”.

w przeciwieństwie, Kanclerz Niemiec Olaf Schulz jest pod presjąE z Kijowa oraz sojuszników i rządu Unii Europejskiej za odmowę dostarczenia określonej broni ciężkiej, takiej jak czołgi lub inne pojazdy wojskowe.

 • Schulz bronił w tym tygodniu swojego ostrożnego podejścia w Bundestagu, mówiąc, że Niemcy nie mogą „samodzielnie iść naprzód” i muszą wziąć pod uwagę własne potrzeby obronne oraz ryzyko eskalacji poza granice Ukrainy.

Rośnie też debata O tym, jak realistyczny wynik może wyglądać w Donbasie.

 • Urzędnik europejski poinformował dziennikarzy we wtorek, że według najnowszych szacunków Rosja będzie w stanie uchwycić to, co pozostało z Ługańska i „trochę” Doniecka – dwie prowincje składające się na region Donbasu – a także bardzo wąski korytarz lądowy do Krym.
 • W tym momencie urzędnik przewidział, że w ciągu czterech do sześciu miesięcy nastąpi ślepy zaułek i możliwość poważniejszych negocjacji.
 • Jednak brytyjski premier Boris Johnson Powiedział Parlamentowi W tym tygodniu nie widział żadnej drogi do dyplomatycznego rozwiązania z Putinem, dlatego „musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić mu porażkę”.

Niektórzy eksperci twierdzą, że Przy wystarczającym wsparciu Zachodu Ukraina mogłaby faktycznie pokonać Rosję, która według Pentagonu straciła 25% swojej siły bojowej w ciągu ośmiu tygodni wojny.

 • Eliot Cohen, Szkoła Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych im. Johna Hopkinsa ćwierkanie Czwartek. „Czas podwoić się i dążyć do zwycięstwa Ukrainy”.
 • Europejska Rada Stosunków Zagranicznych analiza potwierdza Że jeśli państwa NATO zobowiążą się do programu pożyczek dla Ukrainy – połączonego z intensywnym szkoleniem sił ukraińskich w zakresie zaawansowanych systemów, takich jak myśliwiec F-15 – Ukraina może zyskać przewagę.
 • Jeśli wojna będzie trwała, Rosja stanie w obliczu kurczących się zapasów, a sankcje mogą wpłynąć na przyszłą produkcję niektórych systemów uzbrojenia.
 • Tak ale: Nie jest do końca jasne, jak wyglądałoby militarne zwycięstwo Ukrainy, gdyż całkowita kapitulacja Putina wydaje się mało prawdopodobna.
READ  Ukraina twierdzi, że odniosła sukcesy na polu bitwy na północnym wschodzie, gdy Rosjanie wycofują się

Putin w wywiadzie telewizyjnym Czwartek Order Ministra Obrony Siergieja Szojgu anulować plany nalotu na ogromną hutę w Mariupolu, gdzie trzymają się siły ukraińskie i setki cywilów, i zamiast tego ją izolować.

 • Putin zadeklarował faktyczną kontrolę nad głównym miastem portowym, ale odrzucił ukraińskie apele o korytarz humanitarny, aby umożliwić wyjście wojsk i cywilów.
 • Major Serhij Volina, dowódca ukraińskiej oddzielnej 36. Brygady Morskiej broniącej elektrowni, odmówił poddania się, ale powiedział w środę: „Prawdopodobnie jesteśmy W obliczu naszych ostatnich dnijeśli nie godzin.

pogłębiać: Zdjęcia satelitarne pokazują masowy grób w ukraińskim mieście niedaleko Mariupola