29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

New York Times Krzyżówka Odpowiedzi: Sorrento i Telluride

Skocz do: trudne dowody | dzisiejszy temat

Wtorkowa zagadka — Gratulacje dla Laury Breiman i Toma Bachanta, którzy rozpoczęli swoje krzyżówki w New York Times od Puzzle of the Day.

Pomyślałem, że to był szczególnie trudny środowy program, częściowo z powodu trudnego pakowania, którego wymagała gęstość tematyki sieci. Za chwilę powiem więcej na ten zawiły temat, ale najpierw rzućmy okiem na niektóre z trudniejszych wskazówek w dzisiejszej układance.

7a. Podoba mi się pomysł „co jest w kawiarni, co nie jest kawiarnią?” Jeśli chodzi o ACCENT – jest tu wiele okazji do wprowadzenia w błąd, ale ta wskazówka dotyczy ostatecznie liter, które składają się na słowa „kawiarnia” i „kawiarnia”.

34a. „Ktoś szybko opuszcza swoją planszę” to rakieta, taka jak ta pokazana na górze tej kolumny.

43a. Zgadzam się, aby się nie zgodzić, że PUN to „najniższa forma humoru – jeśli nie myślisz o tym w pierwszej kolejności”, według Oscara Levanta! miłość Kalambury, nawet jeśli najpierw o tym nie pomyślę – ale to może być wynik krzyżówki, która cały czas zamieszkuje cały mój mózg.

45 A / 40 D. Nie wiedziałem, że „pierwszą chińską dynastią” była dynastia XIA, więc trudno mi było przekroczyć X z SOX („część jakiegoś„ czerwonego ”lub„ białego ”munduru). Gdybym zauważył temat szybciej, może mi tu pomożesz!

54a. Z całą pewnością umieściłbym artystów jako kluczową odpowiedź na „Pablo Picasso i Georges Braque, dla dwojga”, ale bardziej szczegółową odpowiedzią jest KUBISTÓW.

6 dni „Wstęp do Socjologii?” to przewodnik po grze słownej dla ESS, która jest pierwszą literą słowa „socjologia”.

35 dzień Nie wiem, dlaczego nigdy nie pamiętam cyfr rzymskich większych niż 100 (C!), ale naprawdę starałem się zrozumieć, że „450 w starożytnym Rzymie” to CDL.

READ  Książę Harry odniósł się do plotek, jakoby jego ojcem był James Hewitt

36 d. Myślałem, że „Sorento i Telluride” mają coś wspólnego z celami turystycznymi czy coś w tym rodzaju, ale włoskie miasto jest tak naprawdę pisane „Sorrento”, a odpowiedź brzmi w rzeczywistości KIAS – zarówno Sorento, jak i Telluride to SUV-y Kia.

37 d. Nie miałem pojęcia, że ​​istnieje „domowa marka Wi-Fi należąca do Amazona” – próbowałem uruchomić Echo, ale odpowiedź brzmi tak naprawdę EERO. Jedynymi EERO, jakich znam, to architekt EERO Saarinen i pies przyjaciela, który został nazwany na cześć architekta!

53 d. „Miejsce do mycia?” Brzmi jak dowód w łazience lub szatni, ale tak naprawdę odpowiedzią jest SHORE, gdzie można się umyć po katastrofie statku.

61 d. Cyrkowy szczekacz to ktoś, kto krzyczy na przechodniów, aby zwabić ich do różnych atrakcji, ale „cyrkowy szczekacz”? (ze znakiem zapytania) To SEALs, zwierzę, które szczeka i może występować w cyrku.

65 dz. „Ponad 100, na przykład” jest gorąco, jeśli mówimy o temperaturze w stopniach Fahrenheita (lub Celsjusza!).

Jak wskazuje główny odkrywca, ta łamigłówka zawiera pięć różnych wizualnych reprezentacji ciał niebieskich („obiekty astronomiczne reprezentowane przez zakreślone litery w tej łamigłówce”). Pierwszym ciałem niebieskim, które można znaleźć w północno-zachodnim rogu układanki, jest Księżyc. Jest pisane zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez MO w AMORES i NIE w SNOOTS, a wszystkie cztery litery są zakreślone.

Dalej, w północno-wschodnim rogu, znajduje się KOMETA, która jest zawarta w zakreślonych literach przecinających ukośnie pięć wejść w tym rogu.

Następna kula była dla mnie najtrudniejsza. W środku układanki litery GALAXY są ułożone w kółko zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ale są tak rozłożone (jak prawdziwa galaktyka!), że nie widziałem ich, dopóki nie skończyłem układanki.

Południowo-zachodni róg zawiera ASTEROID, który jest podzielony czterema wejściami w rogu, podobnie jak prawdziwe ASTEROIDY w PASIE ASTEROIDÓW.

READ  Mariah Carey pozwała „Wszystko, czego chcę na święta to ty” przez autora piosenek – termin

Wreszcie, w południowo-wschodnim rogu, STAR można znaleźć zgodnie z ruchem wskazówek zegara z czterema literami zamkniętymi w okręgu ustawionym w kształcie rombu.

Uznanie dla pani Breiman i pana Bachanta za ten znakomity debiut! Podziwiam umiejętności, jakich musiało wymagać zbudowanie tej układanki, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną liczbę ograniczeń sieciowych narzuconych przez ambitną tematykę. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczę więcej obu.

Wpadliśmy na ten pomysł po tym, jak Laura wzięła udział w bardzo dziwnej i intensywnej imprezie księżycowej w Central Parku i podekscytowana podzieliła się z Tomem wszystkimi szczegółami nieba. W tym tygodniu zaczął mówić o kosmosie, a wyrażenie CELESTIAL BODIES pojawiło się w głowie Toma i wydawało się, że jest to idealne wypełnienie 15 liter, wokół których można zbudować naszą sieć.

Laura jest gospodarzem podcastu o krzyżówkach o nazwie „Cross Talk”, w którym co tydzień omawia czwartki krzyżówek New York Timesa. Tom jest entuzjastą technologii, przedsiębiorcą i wierzy, że świat byłby lepszy, gdyby wszyscy jeździli na rowerach i rozwiązywali krzyżówki (tylko nie w tym samym czasie).

The New York Times Crossword ma otwarty system przesyłania i Możesz przesłać swoje puzzle online.

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię”Jak zrobić krzyżówkę. „

Prawie gotowe z rozwiązaniem, ale potrzebuje pliku Mało Więcej pomocy? Jesteśmy z Tobą.

Uwaga spoiler: Abonenci mogą zerknąć na klucz odpowiedzi.

Czy próbujesz wrócić do głównej strony gry? Możesz go znaleźć tutaj.