23 kwietnia, 2024

MŚ U19 kobiet 2022 w Polsce – dzień 3

Czwartek to ostatni dzień spotkań grupowych na WFC 2022 kobiet U19 w Katowicach.

Słowacja vs Szwecja

Szwecja dominowała od początku gry. Nie marnowali czasu i strzelili dwa gole w pierwszych trzech minutach. Słowacja starała się jak mogła, ale nie mogła zdobyć bramki. Ostatecznie Szwecja wygrała 11-2.

Istnieją statystyki konkurencji Tutaj.

Nowa Zelandia vs Węgry

Co za gra. Nora Lelović Nadal był odpowiednio najlepszym strzelcem Węgier. Ale Nowa Zelandia odpowiedziała bardzo silnym wysiłkiem zespołowym. Kiwi udało się poprowadzić grę trzy razy, ale za każdym razem Węgry miały odpowiedź. Zaowocowało to bardzo atrakcyjnym remisem.

Austria vs Australia

Gryzący gwoździe – z najlepszym wynikiem dla Austrii. Żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki w pierwszej fazie. Austria po pierwszej przerwie zdołała strzelić pierwszego gola. Australia miała szansę wyrównać rzutem karnym – ale nie trafiła. Dziesięć minut później spisali się dobrze i strzelili pierwszego gola w meczu. Silvia Hoffman strzeliła zwycięskiego gola (2:1 dla Austrii) na 19 sekund przed ostatnią syreną.

Niemcy vs Finlandia

Historię tego meczu można podsumować w skrócie: Finlandia strzelała od pierwszej minuty (po dziesięciu minutach prowadziła 6:0) i nie zatrzymała go przez cały mecz. Wysiłki te doprowadziły do ​​sytuacji patowej Aino-Kaisa Littinen I wygrana 10-0 dla całego zespołu.