9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Możemy zgodzić się ze Stanami Zjednoczonymi co do potrzeby pokoju na Ukrainie, ale w tej chwili nie ma rozmów

Możemy zgodzić się ze Stanami Zjednoczonymi co do potrzeby pokoju na Ukrainie, ale w tej chwili nie ma rozmów

(Reuters) – Rosja powiedziała we wtorek, że może dojść do porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi co do potrzeby trwałego pokoju na Ukrainie, ale odrzuciła perspektywę negocjacji, dopóki nie osiągnie celów swojej „specjalnej operacji wojskowej”.

Zarówno prezydent USA Joe Biden, jak i prezydent Rosji Władimir Putin powiedzieli, że są otwarci na dyplomację w sprawie Ukrainy, ale nie zorganizowano spotkania między dwoma przywódcami i żadna ze stron nie uzgodniła warunków rozmów.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w poniedziałkowym wywiadzie, że trwający już dziesiąty miesiąc konflikt na Ukrainie prawie na pewno zakończy się dyplomacją i negocjacjami oraz że potrzebny jest „sprawiedliwy i trwały pokój”.

Odpowiadając na komentarze Blinkina, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że zgadza się z potrzebą pokoju.

Powiedział, że „skutkiem powinien być sprawiedliwy i trwały pokój – można się z tym zgodzić”. „Ale jeśli chodzi o perspektywy jakichś negocjacji, to w tej chwili ich nie widzimy, mówiliśmy o tym nie raz”.

Odpowiadając na pytanie, co musi się stać, aby takie możliwości się zmaterializowały, powiedział: „Cele specjalnej operacji wojskowej muszą zostać osiągnięte. Rosja musi osiągnąć cele, które sobie postawiła i będzie je realizować”.

Cele Rosji na Ukrainie nie są w pełni określone i wydają się zmieniać, gdy jej siły napotykają niepowodzenia na polu bitwy, chociaż Rosja zapowiedziała, że ​​nie zrezygnuje z okupowanych terytoriów na południu i wschodzie Ukrainy.

Kijów wykluczył oddanie jakichkolwiek ziem Rosji w zamian za pokój i żąda od Rosji zwrotu wszystkich ziem, które okupowała i okupowała, w tym Krymu i ziem okupowanych przez Rosję lub jej pełnomocników od 2014 roku.

(Scenariusz: Caleb Davis; montaż: William McLean)

READ  Prezydent Ukrainy krytykuje „załagodzenie” agresji Putina przez Zachód