1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MLB przyjmuje zegar skoku, limity przesunięcia i większe zasady na rok 2023

MLB przyjmuje zegar skoku, limity przesunięcia i większe zasady na rok 2023

New York (AFP) – Major League Baseball wprowadza w przyszłym sezonie jedne ze swoich najbardziej ekstremalnych zasad, przyjmując zegar czasu gry i ograniczając zmiany defensywne po ukończeniu nowoczesnych analiz, które stworzyły wolniejszy i mniej rozrywkowy sport.

Decyzje zostały podjęte w piątek przez 11-osobową Komisję Zawodów Sportowych ze względu na zbiorowy sprzeciw czterech graczy z panelu. Komisarz Rob Manfred naciskał na innowacje wraz z zespołem zarządzającym, w skład którego wchodził były dyrektor generalny Bostonu i Chicago Caps Theo Epstein, obecnie konsultant MLB.

„Napływ danych w naszej branży nie poprawił gry z estetycznego punktu widzenia ani z punktu widzenia rozrywki” – powiedział Epstein. i zastanów się, co jest świetne dla fanów”.

Gracze poparli trzecią główną inicjatywę: większe bazy mają zmniejszyć liczbę kontuzji i doprowadzić do kradzieży większej liczby baz ze względu na zmniejszoną odległość 4 1/2 cala.

Manfred opisał zasady jako próbę „odtworzenia najlepszej formy baseballu”.

– Po pierwsze, kibice chcą, żeby mecze odbywały się w lepszym tempie – powiedział podczas konferencji prasowej. „Po drugie, fani chcą więcej ruchu i więcej piłek w grze. Po trzecie, fani chcą zobaczyć więcej sportów dla naszych wspaniałych graczy. „

Prezydent Unii Tony Clark był szczególnie nieobecny, gdy w marcu ogłoszono porozumienie, które zakończyło 99-dniowe zamknięcie.

„Gracze przeżywają grę – dzień po dniu. Zasady i przepisy na boisku wpływają na ich przygotowanie, wydajność, a ostatecznie na integralność samej gry” – podała liga w oświadczeniu. „Major League Baseball nie był skłonny w znaczący sposób zająć się obszarami zainteresowania zgłaszanymi przez graczy.”

Zegar na boisku zostanie ustawiony na 15 sekund bez biegaczy bazowych i 20 sekund z drugimi – w porównaniu z 14/19 testowanymi w Triple-A w tym sezonie i 14/18 na niższych poziomach lig niższych.

Będzie limit do dwóch tego, co MLB nazywa wycofaniem się – prób startu lub gumowych kroków – na pojawienie się na tablicy, a handicap zostanie zgłoszony za co najmniej jedną trzecią, chyba że nastąpi wyjście. Limit wycofania się, który według niektórych graczy przyniesie korzyści kluczowym graczom, zostanie zresetowany, jeśli biegacz zrobi postęp.

READ  Jacob Degrom ponownie dominuje z 10 000, gdy New York Mets na skraju Filadelfii

Łapacz musi znajdować się w klatce łapacza z dziewięcioma sekundami do końca, uderzając w klatkę piersiową pałkarza i skupiając się na meloniku na osiem sekund przed końcem. Karą za przewinienie jest piłka rzucona w melonika i kopnięcie w rzucającego.

Pałkarz może poprosić sędziego o czas raz za każdym pojawieniem się na szachownicy, po czym zostanie to przyznane według uznania sędziego, jeśli prośba zostanie zgłoszona na stanowisku pałkarza.

Zegar, który niektórzy gracze sugerowali zmienić w późnych i zamkniętych sytuacjach, pomógł skrócić średni czas dziewięciu meczów w mniejszych ligach z 3 godzin i 4 minut w 2021 r. do 2:38 w tym sezonie. Średni czas dziewięciu meczów w głównych turniejach w tym roku to 3:07, w porównaniu z 2:46 w 1989 roku i 2:30 w połowie lat pięćdziesiątych.

– Przypomniało mi się mecz, który dorastałem w latach 70. i 80. – powiedział były piłkarz Raul Ibanez, obecnie starszy wiceprezes MLB.

Dwóch intruzów będzie musiało znajdować się po obu stronach drugiego, a wszyscy intruzi będą znajdować się w zewnętrznej granicy pola, gdy dzban znajdzie się na gumie. Gracze nie mogą zmienić kierunku, chyba że zostanie zastąpiony, powiedział wiceprezes wykonawczy MLB Morgan Sward, ale nadal będzie dozwolonych pięciu graczy.

Według Sports Info Solutions obroty wzrosły z 2357 trafień w piłkę trafioną w 2011 roku do 28130 w 2016 roku i 59 063 w zeszłym roku. Transformacje są na dobrej drodze do 68 000 w tym sezonie.

„Myślę, że fani będą cieszyć się chwilami, w których nie ma intensywnych zmian w defensywie, kiedy mecze są decydowane nie przez to, czy boisko ich zespołu jest ułożone przez doskonały algorytm, ale przez to, czy drugi bazowy ich zespołu może trenować, aby wykonać sportowe nurkowanie, które gra wszystko na – powiedziała linia Epstein.

Sezonowa średnia mrugnięcia w MLB spadła z 0,267 w 1997 r. do 0,243 w tym roku, a średni czas pracy zespołu spadł z 4,77 do 4,33.

READ  Punkty Clippers vs Pelicans, szybkie punkty: Brandon Ingram prowadzi Nowy Orlean do zwycięstwa nad Los Angeles, aby odzyskać miejsce nr 8

„Gra ewoluowała w sposób, którego nikt by nie wybrał, gdybyśmy 25 lat temu siedzieli i wytyczali kurs w kierunku lepszej wersji baseballu” – powiedział Epstein. „Nikt nie będzie prosił fanów, aby czekali dłużej niż cztery minuty na ułożenie piłek. Nikt nie będzie prosił o upadki pokoleniowe i skradzione bazy, trójki i deble.”

Zwiększy rozmiar podstawy do 18 cali kwadratowych o 15 – mniejsze prawdopodobieństwo deptania pierwszej podstawy.

Ponadto każda drużyna będzie mogła odwiedzić szóstą skocznię w dziewiątym inauguracji przyszłego roku, jeśli wykorzysta pięć podczas pierwszych ośmiu rund.

Aż do zeszłej zimy MLB potrzebowało rocznego wypowiedzenia, aby zmienić przepisy na boisku bez zgody związku, ale ugoda w sprawie zamknięcia w marcu utworzyła komisję. Jack Flaherty z Cardinals, miotacz ryżu Tyler Glasno, rozgrywający Blue Jays Wyatt Merryfield i piłkarz Austin Slater reprezentowali piłkarzy w piątek, w skład której wchodził gracz Cubs Ian Hap jako rezerwowy.

„To będzie trudne dla chłopaków. Szkoda, że ​​nie potraktowaliśmy tego bardziej poważnie” – powiedział Merrifield. I właśnie tego staraliśmy się unikać”.

Prezes Seattle John Stanton przewodniczył komitetowi, w skład którego weszli prezes St. Louis Bill DeWitt Jr., prezes San Francisco Greg Johnson, dyrektor generalny Kolorado Dick Monfort, dyrektor generalny Toronto Mark Shapiro i prezydent Bostonu Tom Werner, wraz z sędzią Billem Millerem.

„Trudno osiągnąć konsensus wśród grupy graczy, aby zmienić grę” – powiedział Manfred. „Myślę, że pod koniec dnia to, co tutaj zrobiliśmy, polegało na tym, aby dać fanom rodzaj meczu, który chcą oglądać”.

___

Stephen Hawkins, dziennikarz sportowy Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Więcej od AP MLB: https://apnews.com/hub/MLB i https://twitter.com/AP_Sports