29 marca, 2024

Mistrzostwa Europy 2022: Polska zdobywa 39 medali

W niedzielę w Monachium zakończyły się multisportowe Mistrzostwa Europy 2022. Polska zdobyła 39 medali, w tym osiem złotych.

Jednym z najbardziej pamiętnych dni w Polsce jest 15 sierpnia Aleksandra Lisowska zdobyła złoto w maratonie i zdobył brąz w maratonie imprez drużynowych. Polska naprawdę wyróżniała się we wspinaniu szybkim, ponieważ Polki zdominowały cały etap, z Aleksandrą Miroslav dumnie stojącą na najwyższym stopniu. Marcin Dziński wywalczył srebrny medal w kategorii mężczyzn, a Daria Pikulik brązowy medal na torze kolarskim.

Wojciech Nowicki obronił koronę w młotku i ponownie zdobył złoto. Polska miała teraz zawodnika w tej dyscyplinie w każdym z ostatnich pięciu mistrzostw.

Polska odniosła wielkie sukcesy w różnych dyscyplinach kajakarstwa, zbierając cztery złote, sześć srebrnych i pięć brązowych. Anna Puławska i Karolina Naja na K2 500m, Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński na C2 200m, Anna Puławska na K1 500m, Karolina Naja i Anna Puławska na K1 500m, czterech Polaków na K2 500m.

Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 100 m przez płotki w ostatnim dniu zawodów z czasem 12,53 sekundy. Świetnie spisał się w sztafecie 4x100m i pomógł drużynie zdobyć srebrny medal.

W sztafecie męskiej 4×100 m bardzo dobrze pobili rekord kraju i wywalczyli brązowy medal.

Polska zajęła ósme miejsce w tabeli medalowej z 8 złotymi, 16 srebrnymi i 15 brązowymi. Polska drużyna może wrócić do domu bardzo usatysfakcjonowana wspólnym wysiłkiem, bo tylko Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy zakończyły mistrzostwa z większą liczbą medali.