25 kwietnia, 2024

Miami Heat wróciło w meczu 2, aby zremisować z Denver Nuggets w finałach NBA

DENVER (AP) — Widząc prowadzenie 2: 0 w finałach NBA, z gośćmi na wrogiej arenie, na której żadna drużyna szosowa nie dominowała od ponad dwóch miesięcy, Miami Heat postanowili zrobić to, co robili przez cały sezon po sezonie. .

Znaleźli sposób. Zabij wszystkich wrogów. jeszcze raz.

The Heat zremisowali w finałach NBA i musieli pokonać ogromny 41-punktowy wysiłek Nikoli Jokicia, aby to zrobić. Gabe Vincent zdobył 23 punkty, Jimmy Butler i Bam Adebayo po 21, a Heat pokonali Denver Nuggets 111:108 w drugim meczu w niedzielę wieczorem.

„Nasi chłopcy są konkurencyjni”, powiedział główny trener Heat, Erik Spoelstra. „Oni uwielbiają takie momenty”.

To zrozumiałe.

Spadają aż o 15 punktów, tracąc osiem punktów na czwartym miejscu, a te liczby sugerują, że przegrają. Denver ma bilans 11-0 w tej fazie play-off, kiedy prowadzi dwucyfrową przewagą w dowolnym momencie meczu, i 37-1 w całym sezonie, kiedy prowadzi co najmniej ośmioma w czwartej rundzie.

Ciepła to nie obchodziło. Pokonali Denver 17-5 w pierwszych 3:17 czwartej tercji i objęli prowadzenie na dobre, ostatecznie awansowali o 12, a potem spudłowali większość i musieli przetrwać 3-punktowy wysiłek Jamala Murraya, gdy czas upłynął.

„To są finały” – powiedział Adebayo. „Jednego zniszczyliśmy”.

Trzeci mecz w środę w Miami.

Max Strouss zdobył 14, a Duncan Robinson zdobył 10 – wszystko w czwartej rundzie – dla Heat, który miał dużą wczesną przewagę, a następnie spadł do 15. Podłoga, ostatni z tych strzałów, ma 4 stopy i zostało 36 sekund, aby dopaść Nuggets w ciągu trzech.

Denver zdecydował się nie obrażać późniejszego posiadania Miami i opłaciło się. Butler nie trafił w 3, a mając szansę na remis, Murray nie trafił w 3 przy brzęczyku.

„Po prostu mu się sprzeciwiłem” – powiedział Butler. – Tak się cieszę, że to przegapił.

READ  Podsumowanie na żywo finałów pierwszego dnia

Denver przegrał u siebie po raz pierwszy od 30 marca i po raz pierwszy od 10 meczów u siebie w tym roku. I tak jak po wygraniu meczu 1, trener Nuggets, Michael Malone, zaalarmował po przegranej meczu 2.

„Porozmawiajmy o wysiłku” – powiedział Malone. „To znaczy, to są finały NBA i mówimy o wysiłku. To dla mnie ogromna troska. Pewnie myśleliście, że zmyślam historię po meczu, kiedy powiedziałem, że nie graliśmy dobrze. Nie graliśmy cóż. … To nie przed rozpoczęciem sezonu. To nie jest sezon zasadniczy. To są finały NBA.

Murray miał 18 punktów i 10 asyst dla Denver, podczas gdy Aaron Gordon miał 12, a Bruce Brown miał 11.

„Grali twardo i, jak powiedziałem, było to bardziej zdyscyplinowane” – powiedział Murray. „To porażka, kiedy rezygnujesz z jednego błędu po drugim, a to nie ci, którzy cię uderzyli, dajesz im otwarte rzuty lub otwarte strzały. Trudno się z tego wycofać. „

Stross, który w pierwszym meczu miał zero na 10, miał cztery trójki w pierwszej kwarcie drugiego meczu. Butler wykonał rzut z wyskoku na 4:56 przed końcem pierwszej kwarty, dając Miami prowadzenie 21-10, remisując drugą co do wielkości bramkę, jaką jakikolwiek przeciwnik zbudował do tej pory w Denver w tej fazie playoff.

W mgnieniu oka zniknęło — a potem trochę.

Nuggets pokonali Miami 32-11 w ciągu następnych dziewięciu minut, zamieniając dwucyfrowy deficyt w dwucyfrową przewagę dzięki absolutnej 3-punktowej zaporze.

W 70-sekundowym okresie na początku drugiej kwarty Denver miał cztery 3 punkty – więcej niż Miami w całym 9-minutowym okresie – i pochodziły one od czterech różnych graczy: Browna, następnie Jeffa Greena, następnie Murraya, a następnie Gordona. .

Bum, bum, bum, bum. Murray miał pięć prostych punktów, aby zakończyć szał, a Denver prowadził 44-32, kiedy było po wszystkim. Wydawało się, że wszystko idzie po myśli Denver.

READ  Zespół Dolphins Tyreek Hill jest w połowie drogi do bramki z gry z odległości 2 km w 8 meczach

Miami twierdziło inaczej. I po raz 44. w tym sezonie, Heat wygrali mecz pięcioma punktami lub mniej. Żaden z nich nie był większy od tego.

„Jeśli chodzi o drut, jesteśmy dziwnie wygodni” – powiedział Vincent.

Napiwki

Heat: Miami zmieniło początkowy skład, Kevin Love wrócił na pierwsze pięć meczów, a Caleb Martin – który opuścił sobotni trening z powodu choroby – zszedł z ławki. … The Heat odnieśli 13. zwycięstwo w tej fazie playoff, przełamując remis z New York Knicks z 1999 roku, zdobywając najwięcej punktów w historii, zajmując 8. miejsce.

Nuggets: Jokic został 14 innym zawodnikiem w historii NBA, który strzelił co najmniej 41 punktów w przegranym finale. … Denver nie przegrało meczu od 7 maja – cztery tygodnie temu. … Wśród obecnych byli legendy Nuggets Alex English, Lafonso Ellis (który zakończył karierę w NBA w Miami) i David Thompson.

Aktualizacja Hierro

Kontuzjowany obrońca Heat, Tyler Hero, grał w sobotę 2 na 2, kontynuując swoje wysiłki, by w pewnym momencie tych finałów spróbować wrócić po złamanej ręce – ale wciąż jest poza grą. Herro został kontuzjowany w pierwszej połowie meczu 1 rundy 1 w Milwaukee. Jego status w Game 3 jest niejasny.

obszerna rozmowa

Komisarz Adam Silver powiedział przed meczem NBA TV, że negocjacje w sprawie kolejnej umowy dotyczącej praw medialnych są teraz priorytetem od czasu ratyfikacji nowego układu zbiorowego pracy – i jak będą przebiegać rozmowy o rozszerzeniu.

Silver powiedział, że wierzy, że negocjacje w sprawie umowy medialnej rozpoczną się „na poważnie, prawdopodobnie wiosną przyszłego roku”. A potem plany dodania korzyści będą kolejnym punktem na Twojej liście rzeczy do zrobienia.

„Nie mamy teraz nic konkretnego na myśli” – powiedział Silver. „Ale myślę, że z czasem ma sens, jeśli jesteś odnoszącą sukcesy organizacją, aby nadal się rozwijała. Nie ma wątpliwości, że jest wiele wspaniałych miast, które chcielibyśmy mieć w NBA. „

READ  Justin Verlander odpada po 3 meczach przeciwko Oriole z dyskomfortem łydki