17 października, 2024

Mavericks przeszli do historii NBA po porażce 30:0 z Thunder

Dallas- Dallas MavericksSobotni wieczór 30-0 był wystarczający do zapisania się w historii NBA, ale nie do zwycięstwa.

Występ Mavericks w czwartej kwarcie przeciwko Oklahoma City był najdłuższym bez wpadnięcia do kosza w erze rozgrywek play-by-play, sięgającej lat 1996–97.

Seria trwała od 11:09 do 4:18, a Dallas zamienił deficyt 111-87 na prowadzenie 117-111. Ostatecznie prowadzili 120-118, po czym Thunder zdobyli ostatnie osiem punktów w meczu i zapewnili sobie zwycięstwo 126-120.

„Tak, myślę, że jeśli spojrzysz na charakter zespołu, [it] „To było tam pokazane” – powiedział trener Dallas Jason Kidd. „Przez cały mecz po prostu dogadywałem się z Luką [Doncic]„Zabiorą mu piłkę z rąk i myślę, że chłopaki wykonali świetną robotę pod koniec trzeciej i czwartej tercji, oddając rytmiczne strzały”.

Liga podała, że ​​poprzedni rekord wynosił 29 zwycięstw Cleveland przeciwko Milwaukee 6 grudnia 2009 roku.

Ostatni rajd Thunder rozpoczął się od rozmowy telefonicznej z Donciciem, który w ciągu najlepszych w sezonie 46 minut zanotował swoje 59. triple-double w sezonie zasadniczym, zdobywając 36 punktów, 18 asyst i 15 przechwytów. Wsadowy gol Cheta Holmgrena wyrównał wynik, a Jalen Williams na 40 sekund przed końcem wyprowadził Thunder na dobre prowadzenie.

Następnie Shai Gilgeous-Alexander przejął piłkę Doncićowi w pobliżu środka kortu i objął czteropunktowe prowadzenie. Williams trafił dwa rzuty wolne na osiem sekund przed końcem punktów.

Doncic powrócił do składu po opuszczeniu piątkowego meczu, podczas gdy w czwartek witał swoją nowonarodzoną córkę. 59. hat-trick Doncica daje mu dziewiąte miejsce w historii razem z Larrym Birdem.

W raporcie wykorzystano informacje z Associated Press.