29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mavericks odsłonili pomnik legendy franczyzy, Dirka Nowitzkiego

DALLAS — W noc ostatniego meczu u siebie Dirka Nowitzkiego, gubernator Dallas Mavericks, Mark Cuban, obiecał wznieść „największy pomnik w historii” przed American Airlines Center ku czci legendy.

„To obietnica, której dotrzymanie daje mi radość, ponieważ ją otrzymałeś” – powiedział Kubańczyk Nowitzkiemu w świąteczny poranek, kilka minut przed odsłonięciem pomnika, zaledwie kilka kroków od ulicy, którą kilka lat temu przemianowano na Nowitzki Way.

Biała statua z brązu przedstawia kultową jednonogą postać Nowitzkiego, to samo ujęcie widać jako sylwetkę w pobliżu lewego bloku na obu końcach kortu centralnego American Airlines. Strzał stał się znany jako „Sztylet”, gdy Nowitzki awansował na szóste miejsce na liście wszech czasów NBA i stał się częścią repertuaru wielu obecnych graczy, w tym dwóch supergwiazd, które zmierzyły się ze sobą na tym parkiecie w niedzielne popołudnie w Los Angeles. Lakersów James Lebron i Mavericks Łukasz Doncić.

Doncic i kilku innych Mavericks wzięło udział w ceremonii, podobnie jak trener Jason Kidd, były kolega z drużyny Nowitzkiego.

„Jest jeszcze jeden przystanek: Hall of Fame” – powiedział Kidd, odnosząc się do potwierdzonego włączenia Nowitzkiego do następnej klasy Hall of Fame jako pierwszego wyboru.

Artysta Omri Amrani stworzył posąg i jest to jeden z kilku, które wykonał dla uhonorowania legend NBA, w tym Michaela Jordana, Magic Johnsona, Wilta Chamberlaina, Jerry’ego Westa, Kareema Abdula-Jabbara i Shaquille’a O’Neala. Posąg jest bardzo szczegółowy, przedstawia buty i mundur, który Nowitzki nosił, gdy prowadził Mavericks do mistrzostw NBA 2010-11, jedynego tytułu franczyzy.

U podstawy posągu widnieje napis: „Loyalty Never Fade”, hołd złożony Nowitzkiemu, który spędził całą swoją karierę w Dallas, ustanawiając rekord NBA, grając przez 21 sezonów w jednym klubie.

„W pewnym sensie usiadłem, z czym kojarzą cię ludzie w Dallas?”, Powiedział Nowitzki. „To były te dwie rzeczy. To była ulotność i lojalność. W pewnym sensie połączyliśmy to. To był po prostu zabawny fakt, że było to 21 listów w ciągu 21 lat”.

READ  MLB Wild Card: Phillies to jedna z najlepszych drużyn w baseballu od czasu kontuzji Bryce'a Harpera