25 kwietnia, 2024

Magic Mulhall podpisał umowę na irlandzkie rugby siódemki w Polsce

Lucy Mulhall była kapitanem irlandzkiej drużyny siódemek kobiet w ostatni weekend, kiedy strzeliła gola w późnym momencie, próbując zapewnić sobie zwycięstwo nad Polską, zanim zdobyła trofeum w turnieju Kraków 7s.

Dołączyły do ​​niego dziewczyny z Crossbridge Erin King, Ella Roberts i Vicky Elms Kinlan. Cała czwórka odegrała istotną rolę w meczu podczas turnieju.

Drużyna Aidena McNulty była niepokonana przez cały weekend i zakwalifikowała się do swojego pierwszego finału Rugby Europe Sevens Championship.

Złoto w Krakowie jest szybkim impulsem przed eliminacjami Pucharu Świata w rugby w Bukareszcie za dwa tygodnie, w roku, w którym ich przełomowe srebrne i brązowe zwycięstwa na World Series.

Aimee-Lee Murphy Grove, która w zeszłym tygodniu rozegrała pierwszy mecz w Europie w Lizbonie, wróciła do wspaniałej formy z 10 próbami. Strzelał w każdym meczu i strzelił hat-tricka w wygranym 26:0 półfinale z Hiszpanią.

Trener McNulty buduje skład i rywalizację o miejsca, a Ella Roberts z Wicklow, Map Deeley, Enya Breen i Maeve Liston zadebiutowały w zeszłym tygodniu.

To zachęcające widzieć, jak Anna McCann, Lucinda Kinghan, Claire Bolles i 19-letnia Vicky Elms Kinlan maksymalnie wykorzystują swój czas gry. Megan Burns pokazała swoją niezwykłą waleczność, wykonując sześć prób na obu nogach.

Z 34 punktami w obu meczach Irlandki zajęły drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy w Rugby – były srebrnymi medalistami w 2017 roku – za pierwszymi mistrzami Polski (38 punktów). Szkocja (32) zajęła miejsca na podium.

Znane rywalki Irlandia i Hiszpania otworzyły dziś rano półfinały. Kobiety na zielonym terytorium dominowały, ale nie były w stanie wywalczyć wyniku aż do piątej minuty.

Mulhall chwycił piłkę, pojechał do przodu i wypuścił Murphy’ego Crowe’a, który wszedł do 22 i dobrze wylądował pomimo ostatniego ataku Beatriz Dominguez.

Ireland odbił tuż po przerwie, szybkim atakiem Murphy’ego Crowe’a, który sprowadził ich w dół pola i Mulhall znakomicie wyłamał się na ślepo, zdobywając gola w lewym rogu.

READ  Obecność obcych wojsk „tajna tajemnica” – DW – 20.03.2024

Prowadząc 12-0 na turnie, kara McCanna utrzymała impet Irlandczyków. Punkty były trudne do zdobycia, ale po raz kolejny tempo Murphy’ego Crowe’a było zbyt wysokie dla hiszpańskiej defensywy.

Zastępca Heffernan nakarmił rodowitego Tipperary przed scrumem, a on wyprzedził Ingrid Algar, aby zrobić 19-0 na nieco ponad 90 sekund przed końcem.

Irlandia przypieczętowała zwycięstwo pod koniec czwartej próby, a Erin King wykończyła Raquel Garcia po skoku na piłkę zwrotną w polu, aby ukończyć hat-tricka.

Polska wyszła z szybkim wzrostem w decydentach o trofeum, widząc Annę Klitschowską, która przeszła szeroko po lewej stronie w nieprzekonanej trzeciej minucie próby.

McCann wykonał kluczowy atak, aby powstrzymać obiecujący atak Polski, ale Irlandia dostała nosem i udało im się zdobyć dwa kluczowe wyniki.

Szczęście było po ich stronie, kiedy Burns stracił piłkę na półmetku, a Murphy Grove był na scenie, aby zebrać korzystne odbicie i sprintem po wysiłku przekonwertowanym przez Mulhalla.

Walka o posiadanie piłki nasiliła się, a Irlandia chwyciła chybotliwą piłkę i szybko wróciła do Poland 22, gdzie King, genialny, konsekwentny zawodnik w wieku 18 lat, zręcznie minął dwóch obrońców, by w przerwie doprowadzić do 14:5.

Chociaż Murphy Grove dobrze spisał się, broniąc niebezpiecznego rzutu na początku drugiej połowy, Polska odpowiedziała rzutem karnym. Sprytne podanie spowodowało, że nacierająca Kliczko zdobyła drugą piątkę.

Prowadząca cztery punkty Irlandia znalazła się pod dalszą presją, gdy polska drużyna – wrzaskliwa przez kibiców gospodarzy – wygrała wznowienie, a Natalia Pamita strzeliła z prawej strony.

Kapitan Polski Karolina Jaszyszczyn skonwertowała się prosto na trzy minuty przed końcem, ale kobiety na zielonych polach ponownie przejechały przez Mulhall.

Jako rezerwowy Bolles przeniósł się potężnie, a Stacey Flood wykonał dobrze wyważone kopnięcie w dół, aby najpierw dotrzeć do Murphy Grove.

READ  Aramco idzie za Rosją w sprawie umowy naftowej w Polsce Aktualności OPEC

Kinghan i Elms Kinlan dodali energii z ławki, aby pomóc Polsce utrzymać posiadanie piłki w 22. minucie, zanim Mulhall strzelił zwycięską próbę, wliczając w to uderzenie Klitschawskiej obok dwóch obrońców.

Po wznowieniu gry było kilka napiętych momentów, w których Polska wymuszała rzut karny na własnej połowie, ale ciężka praca Murphy’ego Crowe’a w następnej przerwie dała zwycięstwo Irlandii i Mulhall był zachwycony, że przypieczętował zwycięstwo.

To było bardzo dobre lato dla programów IRFU Sevens, kiedy Irlandczycy niedawno zdobyli trofeum po zwycięstwach w turniejach, podczas gdy drużyna kobiet przodowała w Polsce.

Obie drużyny udają się do Rumunii w dniach 16-17 lipca, aby we wrześniu zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Kapsztadzie.