8 września, 2024

Liberty powraca, by zwyciężyć Sky, a Angel Reyes nadal odnosi zwycięstwa

NOWY JORK – Sabrina Ionescu zdobyła 21 punktów, a Jonquel Jones dodał 18 punktów i 13 zbiórek, dzięki czemu drużyna New York Liberty pokonała Chicago Sky 91:76 w czwartkowy wieczór.

Angel Reyes przedłużyła swoją rekordową passę double-double w WNBA do 15 meczów z rzędu, kończąc z 10 punktami i 10 zbiórkami. Na dwie minuty przed końcem meczu zebrała swoje dziesiąte odbicie, wywołując głośne wiwaty publiczności.

Nowy Jork (19-4) na początku czwartej kwarty prowadził 68-66, po czym zaczął serię 7-2, aby znaleźć trochę miejsca.

Reese zdobył dziesiąty punkt, zmniejszając deficyt do 78-72 na korzyść Sky (9-13) na 3:51 minuty przed końcem meczu. Po przerwie Ionescu zdobył trzy punkty, a Sky nie był w stanie się zregenerować.

Chennedy Carter zdobył 22 punkty i poprowadził Sky.

Chicago prowadziło w drugiej kwarcie 37-24 dzięki Carterowi, zanim Brianna Stewart strzeliła swojego gola i do przerwy zmniejszyła różnicę do 40-38. Stewart zdobył pierwsze siedem punktów z serii zwycięstw 14-1 i przywrócił Nowy Jork do gry.

Ionescu zdobyła swój pierwszy punkt w meczu, kończąc karierę i doprowadzając do remisu 38-38. Spudłowała pierwszych siedem strzałów.

Przed rozpoczęciem drugiej kwarty Nowy Jork uhonorował kilku swoich byłych zawodników, w tym członków Honorable Mention Team Kim Hampton i Sue Weeks. Prezenterka zatrudniła trenerkę Team Sky Teresę Witherspoon na finał, a jej byli koledzy z drużyny poszli i kibicowali jej po ceremonii. Witherspoon otrzymał owację na stojąco od 17 758 widzów, największej w historii Liberty w Barclays Center.

Obie drużyny rozegrały drugi mecz z dwóch meczów z rzędu. W środę Sky pokonało Atlantę w Chicago, a Nowy Jork pokonał Connecticut.

Obie drużyny zmierzą się ponownie w sobotę w Chicago.