19 kwietnia, 2024

Lewandowski strzelił pierwszego gola w Pucharze Świata w wygranym 2:0 meczu Polski z Arabią Saudyjską

AR-RAYAN: gwiazda polskiego futbolu, Robert Lewandowski, strzelił swojego pierwszego gola na Mistrzostwach Świata, zapewniając swojej drużynie bardzo potrzebne zwycięstwo nad Królestwem Arabii Saudyjskiej w starciu grupy C FIFA World Cup 2022.

Gol zdobyty w późnej drugiej połowie był pierwszym golem Lewandowskiego na mundialu w bogatej piłkarskiej karierze Lewandowskiego, który doprowadził Polskę do zdecydowanego zwycięstwa nad Arabią Saudyjską, która zszokowała Argentynę w pierwszym meczu.

Piotr Zieliński otworzył wynik dla Polski w 23. minucie, kiedy ostro uderzył w pole karne Arabii Saudyjskiej po asyście Lewandowskiego.

Jednak Arabia Saudyjska miała szansę na wyrównanie, ponieważ Salah Alshehri został sfaulowany przez Bartosa Bialka, co doprowadziło do rzutu karnego.

Jednak bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny przerwał świętowanie Arabii Saudyjskiej spodziewanego wyrównania, kiedy obronił uderzenie Salema Al-Tawsariego na skraju pierwszej połowy.

Polska Lewandowskiego nadal mocno naciskała na niedoświadczoną drużynę Arabów i wkrótce została nagrodzona w postaci historycznego gola dla swojego kapitana.

Po pierwszym zwycięstwie Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie C z czterema punktami, a na drugim miejscu znalazła się Arabia Saudyjska z trzema punktami.

Jednak podopieczni Lewandowskiego mają przed sobą wielkie zadanie, ponieważ zmierzą się z kontuzjowaną Argentyną Lionela Messiego, która później zmierzy się z Meksykiem.

Według: Alshehri z Arabii Saudyjskiej zaprzecza doniesieniom o podarunku Rolls-Royce’a za zwycięstwo Argentyny

READ  Mistrzostwa Świata 2022, dzień 3: Argentyna vs. Arabia Saudyjska; Meksyk kontra Polska; Dania kontra Tunezja; Francja kontra Australia