25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lekarze i pielęgniarki z Uniwersytetu w Toledo przyjeżdżają do Polski uczyć ukraińskich lekarzy

Lekarze i pielęgniarki z Uniwersytetu w Toledo przyjeżdżają do Polski uczyć ukraińskich lekarzy

TOLEDO, Ohio (WTVG) – Podczas gdy wojna trwa na Ukrainie, tamtejsi lekarze zdają sobie sprawę, że potrzebują więcej szkoleń w zakresie urazów, aby mogli ustabilizować pacjentów w strefie działań wojennych. Właśnie tam wkracza zespół pielęgniarek i lekarzy z Uniwersytetu w Toledo. Za kilka dni jadą do Polski uczyć innych lekarzy.

Początkowo lekarze i pielęgniarki z UT prowadzili kursy za pośrednictwem transmisji na żywo, ale zdali sobie sprawę, że potrzebne jest bardziej praktyczne podejście.

„Lekarze wykonują świetną robotę na Ukrainie, ale oczywiście wszyscy lekarze są proszeni o przyspieszenie, aby byli przygotowani na wypadek masowych ofiar lub urazu” – powiedziała Christina Alvarado, pielęgniarka i dyrektor symulacji. Nauka opiera się na UT. „Więc każdy, od pediatry do położnika, musi być przygotowany na radzenie sobie z tymi wstrząsami”.

Alvarado mówi, że uczą ukraińskich i polskich lekarzy prostego i znormalizowanego sposobu jak najłatwiejszej stabilizacji pacjentów w środku strefy wojennej.

„Jest wielu bardzo utalentowanych lekarzy, ale to nie jest ich specjalność. Tak więc zdobycie tej edukacji, odbycie tego szkolenia nie tylko pomaga im w leczeniu pacjentów, ale mamy nadzieję, że będą uczyć innych lekarzy w kraju o tym standaryzowanym podejście do opieki pourazowej” – mówi Alvarado.

Dr Stephen Markowiak, chirurg ogólny z UTMC, odwiedza Polskę. Mówi, że kursy, które prowadzą, uratują wiele istnień, gdy wybuchnie wojna.

„W przypadku traumy mówimy o tak zwanej złotej godzinie: w przypadku niektórych urazów, takich jak obrażenia powybuchowe, postrzelenie lub dźgnięcie w ciało, musisz zapewnić pacjentowi ostateczną opiekę lub ustabilizować się w ciągu godziny. A więc kroki, aby przenieść tego pacjenta na wyższy poziom opieki, uczymy go – mówi dr Markowiak.

Lekarz mówi również, że czuje się szczęśliwy, że ma okazję naprawdę wypełnić swoją ostateczną misję lekarza.

READ  Polska wiza wydana białoruskiemu sprinterowi

„Naszym celem jest poprawa kondycji człowieka i zapewnienie tego rodzaju opieki w tak trudnym środowisku i nauczenie tego rodzaju opieki, wiesz, że jest ona naprawdę potrzebna, a dla niektórych jest to różnica między życiem a śmiercią. Ci ludzie” – mówi dr Markowiak.

Grupa wyruszy w sobotę 16 lipca i poprowadzi dwie lekcje w sumie przez cztery dni.

Widzisz literówkę lub błąd gramatyczny w naszej historii? Dodaj tytuł, kiedy już na nim jesteś Kliknij tutaj zgłosić to.

Prawa autorskie 2022 WTVG. Wszelkie prawa zastrzeżone.