1 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kości przekąsek dinozaurów znalezione w skamieniałości po 120 milionach lat

Kości przekąsek dinozaurów znalezione w skamieniałości po 120 milionach lat

  • Paleontolog Hans Larsson znalazł małą stopę ssaka w żebrze skamieliny dinozaura.
  • Według McGill University gad był mięsożerny i przypominał ptaka.
  • Jest to jedna z zaledwie 21 skamielin dinozaurów, jakie kiedykolwiek znaleziono z jedzeniem w środku.

Badanie rzadkiej skamieliny ujawniło, że kluczem do przetrwania tego małego, czteroskrzydłego gatunku dinozaura nie było martwienie się tym, co je.

Paleontolog Hans Larsson, profesor z McGill University, jako pierwszy zauważył stopę małego ssaka wśród skamieniałych kości. mikroraptor, Mięsożerny dinozaur z latającymi skrzydłami. Odkrycie pokazuje, że dinozaury zjadały długą listę zwierząt, w tym ssaki, ryby, ptaki i jaszczurki. Uczelnia ogłosiła w komunikacie prasowym z 21 grudnia.

„Te odkrycia są jedynymi mocnymi dowodami, jakie mamy na temat spożycia żywności przez te dawno wymarłe zwierzęta – i są one niezwykle rzadkie” – powiedział Larson. powiedział w oświadczeniu. Dodał, że odkrycie, że to zwierzę było „oportunistycznym” kanibalem, rzuca nowe spojrzenie na funkcjonowanie starożytnych ekosystemów”.

Znaleziono tylko 20 innych skamieniałości ze skamieniałymi kośćmi ich posiłków, Według McGillaPo raz pierwszy skamielina pokazuje, że jakikolwiek dinozaur jadł ssaki. — poinformował „The Economic Times”..

mikroraptor Skamieniałości odkryto po raz pierwszy na początku XXI wieku w Liaoning w Chinach, położonym w północno-wschodniej części kraju nad Morzem Żółtym. Naukowcy mają Spekulował, że gatunek prawdopodobnie wyginął Ponieważ ma cztery skrzydła, a dwa dodatkowe skrzydła stawiają opór podczas ruchu.

Ich zdolność do robienia przekąsek ze wszystkich rodzajów zwierząt może nie wystarczyć, aby nadrobić dwa skrzydła za dużo.