3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korea Południowa i Stany Zjednoczone wystrzeliwują do morza osiem pocisków jako pokaz siły dla Korei Północnej | Korea Południowa

Korea Południowa i Stany Zjednoczone mają Zwolniony z pracy Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Korei Południowej powiedział, że osiem pocisków ziemia-ziemia znalazło się na morzu w odpowiedzi na wystrzelenie przez Koreę Północną podobnej liczby pocisków balistycznych poprzedniego dnia.

Według agencji informacyjnej Yonhap, Korea Południowa powiedziała, że ​​wspólny start w poniedziałek u jej wschodniego wybrzeża był dowodem na „zdolność i chęć Seulu do przeprowadzenia precyzyjnych uderzeń” przeciwko północnokoreańskiemu źródłu wystrzeliwania rakiet lub centrom dowodzenia i wsparcia. Zginął męczeńską śmiercią w armii Korei Południowej Według niego.

Prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol obiecał zająć ostrzejsze stanowisko wobec Korei Północnej i zgodził się z Joe Bidenem w sprawie szczyt W Seulu w zeszłym miesiącu zmodernizowano wspólne ćwiczenia wojskowe i tryb wspólnego odstraszania, w tym rozmieszczenie potężniejszej broni amerykańskiej.

W poniedziałek Yoon powiedział, że programy nuklearne i rakietowe Korei Północnej osiągnęły poziom, „na którym zagraża pokojowi w regionie i na świecie” i obiecał „surową i stanowczą reakcję” na wszelkie przyszłe prowokacje.

armie Korea Południowa Yonhap powiedział, że Stany Zjednoczone wystrzeliły osiem pocisków w ciągu około 10 minut, zaczynając od 4.45 rano.

Siły amerykańskie w Korei powiedziały w oświadczenie Ćwiczenia obejmowały rakietę amerykańską i siedem rakiet armii Korei Południowej. Powiedziała, że ​​dwupaństwowy sojusz „pozostaje oddany sprawie pokoju i dobrobytu na Półwyspie Koreańskim i całym Indo-Pacyfiku. Zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w obronę [South Korea] To wciąż surowe. „

Korea Północna wystrzeliła osiem rakiet balistycznych krótkiego zasięgu Wyrusz w niedzielę nad morze u wschodniego wybrzeżadzień po tym, jak amerykański lotniskowiec Ronald Reagan zakończył trzydniowe ćwiczenia morskie z Koreą Południową na Morzu Filipińskim, prawdopodobnie pierwsze wspólne ćwiczenia lotniskowca od listopada 2017 r.

Armia Południa poinformowała, że ​​wykryła pociski Northa wystrzeliwujące pociski North w ciągu 35 minut z co najmniej czterech różnych miejsc, co wydaje się być jednodniowym zapisem odpaleń balistycznych systemu.

Korea Północna, która walczy od kilku tygodni Pierwsza znana epidemia Covid-19Skrytykował poprzednie wspólne ćwiczenia jako dowód na trwającą „wrogą politykę” Waszyngtonu wobec Phenianu, pomimo jego rozmów o wznowieniu dyplomacji nuklearnej.

Według Leifa Erica Easleya, profesora Uniwersytetu Iowa w Seulu, Pjongjang nie skomentował swoich ostatnich testów rakietowych i wydaje się, że koncentruje się na reagowaniu na Covid-19 dla lokalnej opinii publicznej, ale nadal modernizuje swoje wojsko.

Chociaż system nie zademonstrował jeszcze zminiaturyzowanych głowic nuklearnych, pocisków z wieloma głowicami ani zdolności do ponownego wejścia w głowice, wystrzelenie pocisków krótkiego zasięgu może dostarczyć cennych lekcji, powiedział.

„Wystrzelenie kilku pocisków naraz z różnych lokalizacji wskazuje, że Pjongjang szkoli się w celu pokonania obrony przeciwrakietowej Korei Południowej”, powiedział Easley, dodając, że Stany Zjednoczone i Korea Południowa „szybko zareagowały na niedawne wystrzelenie rakiety przez reżim Kima z kontrwystrzeleniem, wykazali wspólną gotowość do uderzeń” minuta przeciwko źródłu ataku”.

Korea Północna przeprowadziła w tym roku serię wystrzeliwanych rakiet, od broni hipersonicznej po międzykontynentalne rakiety balistyczne. [ICBM]Po raz pierwszy od prawie pięciu lat.

Urzędnicy w Waszyngtonie i Seulu ostrzegli również niedawno, że Korea Północna wydaje się być gotowa do wznowienia testów broni jądrowej po raz pierwszy od 2017 roku, ponieważ Kim próbuje umocnić status swojego kraju jako prawdziwej potęgi jądrowej, aby uzyskać ustępstwa gospodarcze i bezpieczeństwa ze strony Stanów Zjednoczonych.

W zeszłym miesiącu Korea Północna wystrzeliła trzy pociski, w tym jeden uważany za największy ICBM, po tym jak Biden zakończył swoją trzydniową podróż do Korei Południowej, gdzie on i Yoon uzgodnili nowe środki odstraszania reżimu.

Połączone siły Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych również wystrzeliły pociski w odpowiedzi na te testy, które zdaniem obu sojuszników naruszały rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ.

READ  Sojusznicy Stanów Zjednoczonych powinni znieść rosyjski status „najbardziej uprzywilejowanego narodu”