17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korea Północna po raz pierwszy ogłasza pozytywny przypadek koronawirusa

Korea Północna po raz pierwszy ogłasza pozytywny przypadek koronawirusa

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

TOKIO – Korea Północna ogłosiła w czwartek swój pierwszy występ Korona wirus Od wybuchu epidemii prawie dwa lata temu, a państwowe media ogłaszały „najpoważniejszą krajową sytuację kryzysową”.

Odkrycie subwariantu BA.2 omicron koronawirusa w stolicy, Pjongjangu, jest niepokojącym wydarzeniem dla kraju o niestabilnym systemie opieki zdrowotnej i Szykuje się kryzys humanitarnyI pozostaje jednym z dwóch krajów na świecie, które nie rządziły żadnym z nich Korona wirus Szczepionki.

Eksperci ostrzegają, że Korea Północna może stać się epicentrum nowych wariantów ze względu na obniżoną odporność populacji na wirusa.

Gdy świat ponownie się otwiera, Korea Północna jest jednym z dwóch krajów bez szczepionek

Korea Północna jak dotąd potwierdziła, że ​​nie ma pozytywnych przypadków, chociaż wielu ekspertów kwestionowało prawdziwość tego twierdzenia. W komunikacie zaznaczono jednak, że okoliczności tej epidemii gwarantują publiczną akceptację.

A państwowe media w Korei Północnej podały, że testy przeprowadzone w niedzielę na grupie osób z nieznanej organizacji w Pjongjangu wykazały objawy gorączki. Wyniki wykazały następnie, że zostali zakażeni wirusem podtypu BA.2.

Korea Północna jest już w stanie ścisłego zablokowania epidemii, zakazując turystów, dyplomatów, pracowników pomocy i większości handlu lądowego z Chinami. W czwartek przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zaostrzył kontrole graniczne, nakazując zamknięcie wszystkich miast i prowincji. Media państwowe określiły wybuch epidemii jako „najpoważniejszą krajową sytuację kryzysową”.

NK News, strona internetowa z siedzibą w Seulu, skoncentrowana na monitorowaniu Korei Północnej, Powiadomiono w tym tygodniu Że ludzie w Pjongjangu otrzymali rozkaz zamknięcia po ostrzeżeniach o „problemie narodowym”. Personel powiedział placówce, że panuje panika przy zakupach i brak dostaw, ponieważ mieszkańcy obawiają się przedłużającej się blokady w stolicy.

Przetrwanie wehikułu czasu: pomoc uciekinierom z Korei Północnej na południu

W ostatnich tygodniach państwowe media Korei Północnej wielokrotnie ostrzegały przed podejmowaniem większych środków ostrożności w związku z wirusem COVID-19 z powodu wybuchu epidemii wzdłuż jej granicy z Chinami i wezwały opinię publiczną do „wzmocnienia wysiłków antyepidemicznych w ramach przygotowań do przedłużającego się stanu wyjątkowego”.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Według państwowych mediów Politbiuro obwiniło za wybuch pandemii „zaniedbanie, bezczynność, nieodpowiedzialność i niekompetencję” sektora pandemicznego. Chociaż Kim czasami otwarcie mówił o niepowodzeniach i problemach swojego reżimu, takich jak przyznanie „kryzys żywnościowyWarto zauważyć, że Korea Północna przyznaje, że w jej środkach antywirusowych istnieją luki.

W czwartek Kim ostrzegł przed dalszymi lukami i wezwał do większej czujności wzdłuż granicy z Chinami. Powiedział, że naród północnokoreański przetrwał już „długotrwałą walkę kryzysową z wirusem” i przezwycięży kryzys.

„To, co jest dla nas bardziej niebezpieczne niż wirus, to nienaukowy strach, brak pewności siebie i siły woli” – cytowały słowa Kima w państwowych mediach.

Później tego dnia Kim Pojawił się w telewizji państwowej Nosi maskę na początku spotkania Biura Politycznego, kiedy po raz pierwszy przywódca totalitarny był widziany publicznie w masce.

Jo Myung-hyun, starszy pracownik Instytutu Studiów Politycznych Asan w Seulu, powiedział, że chociaż nie jest to pierwszy przypadek koronawirusa w Korei Północnej, być może był to dla Kima okazja do podkreślenia swoich wysiłków na rzecz kontrolowania wirusa – zwłaszcza biorąc pod uwagę doniesienia, które już krążą wokół zamknięcia Pjongjangu.

„Myślę, że głównym powodem, dla którego reżim oficjalnie uznał obecność koronawirusa w kraju, jest to, że wydarzyło się to w Pjongjangu, a reżim wie, że prędzej czy później świat się dowie” – powiedział Gu. „Może bardziej chodzi o okazywanie kontroli niż o wołanie o pomoc”.

Pjongjang wielokrotnie odrzucał oferty milionów dawek A Globalne wysiłki na rzecz szczepień wspierane przez ONZ. Korea Północna Surowe zamknięcie granicyWedług Organizacji Narodów Zjednoczonych, co pozwala tylko na minimalny handel z Chinami, zaostrzyło kryzys żywnościowy w tym kraju.

READ  Ukraina dąży do „natychmiastowego zawieszenia broni” i wycofania się Rosji w pierwszych bezpośrednich rozmowach podczas trwającej inwazji Putina

W zeszłym roku Korea Północna odrzuciła prawie 3 miliony dawek chińskiej szczepionki Sinovac po wcześniejszym odrzuceniu 2 milionów dawek AstraZeneca – najwyraźniej z obawy o doniesienia o skutkach ubocznych.

Ki Park, globalny ekspert ds. zdrowia w Harvard Medical School, który pracował nad projektami opieki zdrowotnej w Korei Północnej, wezwał społeczność międzynarodową do pomocy Korei Północnej w odpowiedzi na nadużycia, w tym oferowanie szczepionek mRNA i leczenia.

„Będą musieli ponownie rozważyć dodatkowe środki, aby chronić swoją populację, w tym ogólnokrajowe programy szczepień” – powiedział Park. Pomoc Korei Północnej w odpowiedzi na nadużycia leży w interesie wszystkich. Nikt nie chce innego wariantu.