2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy Wall Street czeka na wybory śródokresowe w USA

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy Wall Street czeka na wybory śródokresowe w USA

Kontrakty terminowe na akcje były jeszcze niższe przy wyższych we wtorek wieczorem po dniu wzrostów dla rynków, ponieważ inwestorzy wyczekiwali wtorkowych wyborów śródokresowych w USA.

Kontrakty terminowe związane ze wskaźnikiem Dow Jones Industrial Average wzrosły o 35 punktów, czyli 0,11%, wyższe były również kontrakty na S&P 500. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,32%.

Akcje Lyft spadły o prawie 20% w okresie przedrynkowym, podczas gdy akcje Take-Two Interactive i Tripadvisor spadły o ponad 18% po ogłoszeniu rozczarowujących wyników kwartalnych.

Ruchy nadchodzą po dniu, w którym wszystkie główne wskaźniki osiągnęły drugą z rzędu pozytywną sesję. Indeks Dow Jones Industrial Average zamknął się o 423,78 punktu, czyli 1,31%. Tymczasem S&P 500 zyskał 0,96%, a Nasdaq Composite 0,85%.

Inwestorzy czekają na wyniki wyborów śródokresowych we wtorek. Ustalą, która partia będzie kontrolować Kongres i pokierują przyszłą polityką i wydatkami.

Jakakolwiek reakcja rynku będzie prawdopodobnie zależeć od tego, czy Republikanie odzyskają Izbę, Senat, czy jedno i drugie.

„Pomysł, że [Republicans are] Powrót do domu jest w dużej mierze zapieczony na rynku, Lauri Calvasina z RBC Capital Markets, powiedział w poniedziałek w programie CNBC „Fast Money”. „Nie mówię, że nie byłoby dobrze, że wygraliśmy kilka dni dobrego samopoczucia lub nie zapewniłoby to pewnej stabilności, ale myślę, że dla dużych graczy w S&P powinni oni odzyskać Senat jako dobrze.”

Wall Street będzie również bacznie przyglądać się czwartkowemu raportowi o CPI pod kątem najnowszych danych o tym, jak bardzo podwyżka stóp Fed wpłynie na wyższą inflację. Odczyt ten może również wskazywać kierunek rozwoju banku centralnego – kolejny gorętszy od oczekiwań raport, który może skłonić Fed do agresywnych podwyżek stóp procentowych w grudniu.

Sezon zarobków trwa w tym tygodniu. Wtorek, Lordstown MotorsA klarowna grupa, Walta Disneya A AMC Rozrywka Wszyscy przekazują swoje najnowsze wyniki kwartalne.

READ  W oczekiwaniu na recesję Bank Anglii podnosi stopy procentowe