29 stycznia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na akcje rosną po części, ponieważ inwestorzy patrzą w przyszłość na nowy rok

Kontrakty terminowe na akcje były nieco wyższe w środę rano, ponieważ inwestorzy patrzą na koniec spadkowego roku i przygotowują się na rok 2023.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average zyskały 48 punktów, handlując prawie bez zmian. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,12% i 0,11%.

We wtorek rozpoczął się skrócony tydzień handlowy w okresie świątecznym. Dow Jones wzrósł o 37,63 pkt, czyli 0,11%, do zamknięcia na poziomie 33 241,56 pkt. S&P500 spadł o 0,40%.

Nasdaq Composite spadł o około 1,4%, napędzany później 11% spadkiem akcji Tesli. Dziennik Wall Street Poinformowano, że producent samochodów elektrycznych będzie nadal wstrzymywał produkcję przez tydzień w swoim zakładzie w Szanghaju. Widziałem we wtorek Siódmy dzień z rzędu strat za akcję.

Przychodzi pod koniec burzliwego roku dla producenta samochodów elektrycznych, gdy właściciel Elon Musk dokonał chaotycznego zakupu Twittera. Akcje Tesli spadły w tym roku o 69%.

„Rok temu Musk był mistrzem i panowała panika”, powiedział Eric Jackson, założyciel IMG Capital, w „The Closing Bell: Overtime”. „Teraz… paniczna wyprzedaż”.

Z trzema dniami sesyjnymi do końca 2022 r., rynek akcji jest na dobrej drodze do najgorszego roku od 2008 r. Nasdaq odnotował najgorsze wyniki spośród trzech indeksów, tracąc w tym roku 33,8%, ponieważ inwestorzy wycofują się z akcji wzrostowych w obliczu narastających obaw o recesję. Dow i S&P 500 są na dobrej drodze do utraty odpowiednio 8,5% i 19,7%.

Inwestorzy będą szukać wglądu w stan gospodarki w danych produkcyjnych z Richmond Fed i oczekujących sprzedaży domów w środę rano. Uczestnicy rynku będą szukać liczb, które mogłyby wskazywać na spowolnienie gospodarki, co, jak mają nadzieję, będzie sygnałem dla Fed, że podwyżki stóp procentowych mogą nadal spowalniać.

READ  Wall Street zamyka się wyżej po dobrych zarobkach Tesli