2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe na akcje rosną po części, ponieważ inwestorzy patrzą w przyszłość na nowy rok

Kontrakty terminowe na akcje rosną po części, ponieważ inwestorzy patrzą w przyszłość na nowy rok

Kontrakty terminowe na akcje były nieco wyższe w środę rano, ponieważ inwestorzy patrzą na koniec spadkowego roku i przygotowują się na rok 2023.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average zyskały 48 punktów, handlując prawie bez zmian. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,12% i 0,11%.

We wtorek rozpoczął się skrócony tydzień handlowy w okresie świątecznym. Dow Jones wzrósł o 37,63 pkt, czyli 0,11%, do zamknięcia na poziomie 33 241,56 pkt. S&P500 spadł o 0,40%.

Nasdaq Composite spadł o około 1,4%, napędzany później 11% spadkiem akcji Tesli. Dziennik Wall Street Poinformowano, że producent samochodów elektrycznych będzie nadal wstrzymywał produkcję przez tydzień w swoim zakładzie w Szanghaju. Widziałem we wtorek Siódmy dzień z rzędu strat za akcję.

Przychodzi pod koniec burzliwego roku dla producenta samochodów elektrycznych, gdy właściciel Elon Musk dokonał chaotycznego zakupu Twittera. Akcje Tesli spadły w tym roku o 69%.

„Rok temu Musk był mistrzem i panowała panika”, powiedział Eric Jackson, założyciel IMG Capital, w „The Closing Bell: Overtime”. „Teraz… paniczna wyprzedaż”.

Z trzema dniami sesyjnymi do końca 2022 r., rynek akcji jest na dobrej drodze do najgorszego roku od 2008 r. Nasdaq odnotował najgorsze wyniki spośród trzech indeksów, tracąc w tym roku 33,8%, ponieważ inwestorzy wycofują się z akcji wzrostowych w obliczu narastających obaw o recesję. Dow i S&P 500 są na dobrej drodze do utraty odpowiednio 8,5% i 19,7%.

Inwestorzy będą szukać wglądu w stan gospodarki w danych produkcyjnych z Richmond Fed i oczekujących sprzedaży domów w środę rano. Uczestnicy rynku będą szukać liczb, które mogłyby wskazywać na spowolnienie gospodarki, co, jak mają nadzieję, będzie sygnałem dla Fed, że podwyżki stóp procentowych mogą nadal spowalniać.