18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrakty terminowe Dow: wzrost na rynku nadal spada;  Szanghaj oczy Tesli ponownie się otworzyły, Twitter aprobował „pigułki toksyczne” kontra  piżmo

Kontrakty terminowe Dow: wzrost na rynku nadal spada; Szanghaj oczy Tesli ponownie się otworzyły, Twitter aprobował „pigułki toksyczne” kontra piżmo

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Zwyżka na giełdzie przyniosła w zeszłym tygodniu dalsze straty, ponieważ Nasdaq prowadził spadki, a rentowności obligacji skarbowych nadal rosły.
XJaki jest twój plan gry na następny tydzień? Uważaj na nowe zakupy, koncentrując się na wiodących sektorach. Sezon zarobków dodaje więcej niepewności.

Tesla (TSLA) pojawiły się na pierwszych stronach gazet podczas wielkiego tygodnia wyników, ponieważ podobno gigant samochodów elektrycznych zamierza wkrótce ponownie uruchomić swoją fabrykę w Szanghaju. W międzyczasie zapytał dyrektor generalny Tesli Elon Musk Świergot (TWTR) zmienił się w piątek, gdy firma zajmująca się mediami społecznościowymi uchwaliła „toksyczną pigułkę”, aby mu udaremnić.

Expedia (EXPE), Energia Cheniere (skroplony naturalny gaz), kupiec (Mrk), Nauka na żywo Edwardsa (EW) I Check Point (CHKP) Zamknięcie pięciu akcji kup punkty Relatywnie silny obszar rynkowy. Akcje EXPE są częścią najnowszego ożywienia podróżniczego. Akcje LNG są pionierem we wciąż gorącej energetyce. Akcje Merck i Edwards Lifesciences są częścią sektora medycznego. CHKP Stock jest pionierem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i jest to jedna kieszeń technologiczna, która wciąż się trzyma.

Ze swojej strony akcje Tesli rozwijają się kubek z uchwytem Kupowanie punktów, ale wykres jest bałaganiarski, ponieważ zyski to tylko jedno z wielu ryzyk, na których się skupiasz.

Udziały operacyjne Cheniere Energy i Tesla Tabela liderów IBD. Tesla też jest włączona wada 50. Punkt kontrolny był Akcje IBD dzisiaj.

Zawarty w artykule film omawia aktywność rynkową w tym tygodniu oraz analizuje akcje spółek EXPE, Cheniere Energy i Check Point Software.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Giełdy w USA są zamknięte 15 kwietnia na Wielki Piątek. Giełdy w Europie, Australii i Hongkongu zostały zamknięte w piątek i pozostaną zamknięte w poniedziałek.

Ludowy Bank Chin w piątek obniżył obowiązkowe rezerwy obowiązkowe dla banków o 25 punktów bazowych od 25 kwietnia, aby pobudzić gospodarkę w obliczu powszechnych przerw. Utrzymała jednak jednoroczną średnioterminową stopę kredytową na poziomie 2,85%, ku zaskoczeniu większości ekonomistów.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie przyniosła kilka dużych ruchów dziennych i intraday w ciągu krótkiego tygodnia, ale ogólny trend jest nadal spadkowy. Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 0,8% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 2,1%. Indeks Nasdaq Composite stracił 2,6%. Mały biznes Russell 2000 odnotował zysk w wysokości 0,5%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 12 punktów bazowych do 2,83%, najwyższego poziomu od końca 2018 roku.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o około 9% do 106,95 USD za baryłkę. New York Times poinformował w czwartek, że Unia Europejska opracowuje plany zakazu rosyjskiej ropy naftowej, bolesny ruch gospodarczy, któremu oparły się w szczególności Niemcy. Mówi się, że Unia Europejska nie będzie formalnie omawiać zakazu rosyjskiej ropy aż do ostatniej tury francuskiego prezydenckiego głosowania 24 kwietnia. Jeśli UE nadal będzie to robić, ceny ropy naftowej mogą wzrosnąć. Unia Europejska jest jeszcze bardziej uzależniona od rosyjskiego gazu ziemnego.

READ  Qantas przełamuje barierę latania w Londynie, kupując samolot Airbus

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 0,2% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować(To wzrost o 0,8% w ETF)IGV) spadły o 2,1%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadł o 3,5%, grożąc osłabieniem minimów z 2022 r.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrosła o 7,3% w zeszłym tygodniu do nowego maksimum. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) wyniósł 1,4%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrósł o 8%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) zamknął się poniżej progu rentowności. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE(Wzrost 0,4% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 2,6%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) stracił 2,9%, ale od rekordowych maksimów.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) oraz fundusz ETF ARK Genomics (ARKG) Oba spadły w zeszłym tygodniu o 2,7%. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród aktywów Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


czas do obejrzenia

Akcje EXPE wzrosły o 6,5% do 191,55 w zeszłym tygodniu, odzyskując 50-dniową passę. według Analiza MarketSmith. Inwestorzy mogą użyć opadającej linii trendu od szczytu bazy, aby znaleźć wczesne wejście w okolicach 195.

Akcje Expedii mają trzycyfrowy stosunek ceny do zysków. Wysokowartościowe akcje PE nie radziły sobie dobrze w ostatnich miesiącach. Jednak przy spodziewanym wzroście zarobków Expedii o 364%, może to stanowić wyjątek.

Akcje Expedii wzrosły w środę i czwartek wraz z wieloma innymi akcjami podróży linie lotnicze Delta (DA) zarobki i wskazówki w środę, jak powiedział przewoźnik, podróżni nie byli stopniowo poddawani wyższym opłatom. Hilton na całym świecie (HLT) I Marriott International (Marsz) usuwa oficjalne punkty kupna w czwartek, przynajmniej w ciągu dnia, po przekroczeniu wczesnych punktów wejścia w środę.

ten siła względna linii Jeśli chodzi o akcje EXPE, daleko mu do konsolidacyjnych maksimów, co stanowi potencjalny problem. Linie Marriott i Hilton RS są na wysokim poziomie lub blisko niego. Linie względnej siły, niebieskie linie na dostarczonych wykresach, śledzą zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.


Zbliża się „chwila wyłączenia” EV na ziem rzadkich litu


Zapasy LNG

Akcje LNG spadły o 3,2% do 139,53 w zeszłym tygodniu, ale odbiły się od 21-dniowej średniej kroczącej i 10-tygodniowej linii. To drugi lub trzeci 10-tygodniowy test akcji Cheniere Energy, ale inwestorzy mogą go wykorzystać do rozpoczęcia małej transakcji lub dodania kilku dodatkowych akcji. Zapasy LNG mogą być w trakcie tworzenia nowej bazy. Linia RS znajduje się tuż poniżej wysokości.

Oczekuje się, że Cheniere Energy wygeneruje ogromne zyski w 2022 r. przy rosnącym popycie na LNG na całym świecie, zwłaszcza w Europie. Coraz większą uwagę zwraca kryzys rosyjsko-ukraiński, chociaż rosyjski zakaz gazowy nie jest obecnie rozważany.

Merckstock

Akcje Merck spadły o 0,9% do 86,91 w zeszłym tygodniu, zatrzymując się po stałym wzroście prawej strony podstawa kubka. Akcje MRK mają obecnie punkt kupna na poziomie 91,50, ale po poniedziałku mogą mieć uchwyt na wykresie dziennym, co daje punkt wejścia na poziomie 89,58. Technicznie rzecz biorąc, akcje Merck mają teraz uchwyt na wykresie tygodniowym, ale jest to ledwo zauważalne. W idealnym przypadku kolba Mercka utworzy nieco dłuższą, głębszą rękojeść, aby wyeliminować słabe mocowanie. Ale linia RS osiągnęła już 52-tygodniowe maksimum.

READ  Cechy charakteru związane z awansami i wysokimi zarobkami

Elektroniczne strzały bojowe

Akcje Edwards Lifesciences spadły o 3,15% do 120,02 w zeszłym tygodniu. Na dziennym wykresie akcje EW mają puchar z 131,83 punktami kupna. Po poniedziałku może mieć uchwyt na 125,21 jako oficjalny punkt kupna. Ten uchwyt jest już obecny na wykresie tygodniowym. Linia zapasów broni elektronicznej RS również osiągnęła rekordowy poziom.

Producenci urządzeń medycznych i produktów powinni zauważyć większy popyt, ponieważ procedury elektryczne powracają, gdy Covid słabnie.

Akcje CHKP

Akcje Check Point Software straciły w zeszłym tygodniu 4 centy do 142,78, aw ciągu ostatnich kilku tygodni notowania były stosunkowo wąskie. Zapas CHKP w stanie konsolidacji może być postrzegany jako płaska podstawa lub płytka miseczka z uchwytem. Punkt zakupu kubka z uchem to 145,64. Linia trendu opadająca w dół od marcowego maksimum zapewniłaby nieco niższe wejście.

Obecna zasada nastąpiła po długiej konsolidacji, prawdopodobnie sięgającej początku 2021 roku.

Wzrost zarobków Check Point jest słaby i nie oczekuje się znacznej poprawy. Ale akcje CHKP mają niski PE. Sieci Palo Alto (bano), szybciej rozwijająca się i najwyższej klasy gra w zakresie cyberbezpieczeństwa, również wygląda dobrze.

Tesla Stock

Akcje Tesli spadły w zeszłym tygodniu o prawie 4% do 985, po stracie ponad 5% w poprzednim tygodniu. Plusem jest to, że uchwyt ma teraz pewną głębię, prawdopodobnie po to, aby wstrząsnąć niektórymi wrażliwymi akcjonariuszami po dobrych wynikach TSLA pod koniec marca. Ale wykres jest głęboki i niechlujny. Dłuższa rączka z nieco węższą akcją pozwoliłaby głównym średnim nadrobić zaległości.

Zarobki Tesli są płatne w środę wieczorem. Inwestorzy mogą spodziewać się silnego wzrostu rok do roku, ale prawdopodobnie powinni patrzeć w przyszłość. Będą szukać nowych wskazówek na temat Tesli Cybertruck, Semi i innych produktów. Ale mogą tego nie zrozumieć.

Fabryka w Szanghaju została zamknięta z powodu ograniczeń Covid od 28 marca, ale Tesla zamierza wznowić produkcję 18 kwietnia, podał w piątek Reuters. Mówi się, że plan giganta samochodów elektrycznych uzyskał zgodę władz lokalnych, choć może to ulec zmianie. Ani Tesla, ani rząd Szanghaju nie potwierdzili raportu.

Mówi się, że Tesla zacznie od jednego napadu, a następnie stopniowo go zwiększa. Problemy z łańcuchem dostaw mogą ograniczyć lub spowolnić odzyskiwanie produkcji.

Tesla odnotowała już znaczny spadek produkcji w drugim kwartale, mimo że jej zakłady w Berlinie i Austin powoli rosły.

Misk Aktualności Twitter

Tymczasem dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, nieformalnie przedstawił Świergot (TWTR) są również potencjalnymi przeciwnościami. Jeśli właściciel Twittera kupi, może sprzedać kolejną część akcji TSLA, aby za to zapłacić.

W piątek rada dyrektorów Twittera uchwaliła klauzulę „toksycznej pigułki”, aby utrudnić Muskowi zakup firmy. W orzeczeniu stwierdza się, że jeśli jakaś osoba lub firma kupi więcej niż 15% akcji TWTR, pozostali akcjonariusze mogą nabyć dodatkowe akcje z dyskontem. Musk posiada obecnie 9,1% akcji TWTR.

READ  Elon Musk stał się największym współtwórcą Twittera

The New York Post donosi, że Musk rozważa pozyskanie partnerów do swojej prezentacji na Twitterze. To może zmniejszyć liczbę akcji Tesli, których będzie potrzebował, aby sfinansować zakup.


Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?


Analiza wzrostu rynku

Rajd na giełdzie jest coraz bardziej rozdrobniony. Nasdaq Composite mocno spada po spadku poniżej 50-dniowej linii w poprzednim tygodniu. S&P 500, obecnie poniżej 200 dni, również spadł poniżej 50 dni.

Sektor towarowy jest szeroki, a liderami są firmy medyczne i obronne. Firmy ubezpieczeniowe i REIT są dość spójne. Nazwy podróży powracają, ceny ropy naftowej spadły do ​​marcowych szczytów, a konsumenci odwracają się od towarów i są gotowi zapłacić wygórowane ceny.

Jednak pod koniec marca Nasdaq stracił ponad połowę swoich zysków. jabłko (AAPL) i Tesla dobrze się trzyma, ale też nie wygląda szczególnie atrakcyjnie. Jeśli chodzi o inne mikrofony, Microsoft (MSFT), NVIDIA (NVDA) i Google Parent Alfabet (Google) zbliża się ostatnio do najniższych poziomów. Amazon.com (AMZN) i ojciec Facebook Podkładki identyfikacyjne (pełne wyżywienieWalczę od miesięcy.

Środowisko wysokich stóp procentowych stanowi wyzwanie dla akcji o wysokiej wartości wzrostu. Akcje TSLA pojawiają się, ale ten rynek nie zajął się rozwojem samotnych wilków.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Rajd na rynku fork, w którym niektóre sektory rosną, a inne spadają, jest wymagającym środowiskiem handlowym. Inwestorzy muszą skoncentrować się na wiodących sektorach. Ale nie koncentruj się zbytnio na jednym konkretnym obszarze. Jednym z pozytywnych aspektów odrodzenia się zasobów turystycznych jest to, że sektor nie jest powiązany z sektorem energetycznym/surowcowym.

W handlu towarami możesz szukać cofnięć do średnich kroczących jako okazji do inicjowania lub dodawania transakcji.

W zależności od stylu handlu możesz chcieć uzyskać częściowe zyski z akcji, które wzrosły o 10% lub 15%, aby mieć pewność, że trzymasz się z daleka od transakcji z zyskami.

Nie bądź uparty. Jeśli twoje akcje nie radzą sobie, szczególnie te w sektorach opóźnionych, zmniejsz straty i wynoś się. Można by pomyśleć, że poprzedni wielcy liderzy wzrostu nie mogli dalej spadać, ale dopóki akcje są powyżej zera, nadal mogą spaść o 100%.

Kontynuuj tworzenie swoich list obserwacyjnych. Okazje do zakupu mogą szybko pojawiać się i znikać, podczas gdy warunki rynkowe mogą szybko się zmieniać. Więc chcesz być gotowy.

Sezon zarobków rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Dowiedz się, kiedy Twoje udziały — lub kluczowi konkurenci, dostawy lub klienci — zgłaszają wyniki.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś