6 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kim jest oczekiwany w Ameryce Gabriel Sloan? Czy „Gaga” może wrócić do USMNT i przyjąć polską rozmowę?

Gabriel „Gaga” Słonina jest uważany za przyszłego bramkarza Stanów Zjednoczonych. Słonina, która w zeszłym roku zadebiutowała w MLS w wieku zaledwie 16 lat, jest wschodzącą gwiazdą w sieci.

Ale przyszłość Słoniny na arenie międzynarodowej może być teraz, a USMNT staje przed bitwą o zachowanie jednej ze swoich najjaśniejszych młodych gwiazd.

Słonina reprezentowała Stany Zjednoczone. Jednak wojna nadal sprawia, że ​​Sloanina walczy o swój kraj ojczysty.

Czy Polska może wyrwać młodego bramkarza spod amerykańskich oczu? Wygląda na to, że coś zmieniło się w wojnę aukcyjną.

Dalej: Carlo Ancelotti wspierał Kanadę w Mistrzostwach Świata 2022

Kim jest Gabriel „Gaga” Słonina?

Addison urodził się w Illinois w rodzinie polskich imigrantów, 17-letniego bramkarza, który dołączył do Chicago Fire Academy w 2016 roku i spędził wcześniej trzy sezony. Podpisanie umowy krajowej W 2019 roku.

Mając zaledwie 14 lat, Słonina została najmłodszym wychowankiem w historii MLS, drugim najmłodszym podpisem w historii MLS i 13. jednorodnym sportowcem w historii pożarów Chicago. Zadebiutował w MLS w sierpniu 2021 roku, stając się ostatecznie najmłodszym bramkarzem, który zachował czyste konto w historii MLS, grając pełne 90 minut w remisie 0:0 z mistrzem NYCFC.

Po swoim debiucie, Słonina zagrał jeszcze w siedmiu meczach ligowych w zeszłym sezonie, zanim rozpoczął 11 ostatnich meczów i pierwszych siedmiu meczów tego sezonu, a 19 września rozpoczął pracę.

Raporty Powstały Zeszłej zimy było zainteresowanie za granicą, ale większość doniesień była niejasna i nie wymieniała klubów. Włoska publikacja Tutosport (przez Piłka nożna-Włochy) Połączył Słoninę z Juventusem. Niezależnie od tego, czy te stwierdzenia są prawdziwe, czy nie, jasne jest, że nazwisko Słoniny jest jednym z najpopularniejszych młodych talentów bramkarskich na świecie.

Słonina była pierwotnie nazywana „Gaga”, gdy miała sześć lat i Mówi Utkwiło tak dobrze, że założył go na swoją koszulkę jako młody gracz.

Dalej: Stany Zjednoczone wchodzą do grupy B na Mistrzostwach Świata 2022

Słonina zostanie nazwana przez Polskę

Choć Słonina urodziła się w Stanach Zjednoczonych, każde z jej rodziców pochodzi z Polski, co daje jej status narodu wschodnioeuropejskiego.

19 kwietnia reprezentacja Polski Słona opublikowała na Facebooku zdjęcie, na którym spotykają się z polskim trenerem Cheslavem Miknevichem i otrzymują pamiątkową koszulkę, która wydawała się być wyraźną areną rekrutacyjną polskiego szefa.

READ  Polska przejmuje polskie aktywa Gazpromu

Zdjęcie zrobione na Soldier Field po meczu otwarcia Chicago Open Cup 2022 przeciwko Union Omaha, gdzie ogień zakłócił serię rzutów karnych po remisie 2:2. Słonina nie zagrał w turnieju, rotując drużynę Ognia o puchar.

Oczywiście następnego dnia Tom Bogert z MLS.com ogłosił, że Polska planuje zaprosić Sloana do seniorskiej kadry narodowej.

Zajmując 26. miejsce na świecie według FIFA, Polska zakwalifikowała się już do Mistrzostw Świata 2022, a na czerwiec zaplanowano mecze Ligi Narodów UEFA z Walią, Belgią i Holandią.

Chociaż nie było jeszcze oficjalnego słowa, czy Słonina przyjmie zaproszenie, guru relokacji Fabrizio powtórzył oświadczenie Romano Bogarta, mówiąc, że priorytetem Słoniny jest pozostanie w USMNT.

Niezależnie od tego, czy Słonina ostatecznie przyjmie, czy odrzuci polskie zaproszenie, jasne jest, że jego polska tradycja jest ważna dla młodego bramkarza i jego rodziny.

„Dla mojej mamy i taty głównym celem w ich życiu jest zobaczenie nas zamiast tego”. Powiedział Mikołaj, brat Słoniny Przed powołaniem czasu w swojej karierze zawodowej, na oficjalną stronę Chicago Fire w 2019 roku. „Więc w myślach moich i mojego brata musimy je oddać. Zaczęli tutaj zupełnie nowe życie, zrobili dla nas wszystko. Więc myślę, że to ich amerykański sen, by stworzyć to z moim bratem”.

A Michniewicz ciężko rekrutuje. „Dałem mu koszulkę reprezentacji narodowej i orła”. Powiedział główny trener PolskiZacytowany Polskie wydanie WProst Sport. „Jest bardzo dumny z naszej rozmowy. Pasjonuje go granie dla naszego zespołu. Wiemy, że Stany Zjednoczone też go inspirują. Myślę, że idziemy we właściwym kierunku, aby nas reprezentował”.

READ  Sophia Hartley Edward Little / Levitt / Polska przecina St. Domes / Gray-NG / Windrobe / Manmouth

Historia Słoniny z USMNT

Choć Słonina z pewnością można uznać za grę dla Polski, ma za sobą historię w reprezentacji USA.

Słonina wystąpiła w młodzieżowych reprezentacjach USA U-15, U-16 i U-17. Oddał siedem strzałów na bramkę w Turnieju Rozwoju UEFA przeciwko drużynie Hiszpanii U-17, która przegrała 2:1 ze Stanami Zjednoczonymi w lutym 2020 roku.

Był młody Nazywa Drużyna seniorów na obozie styczniowym zeszłej zimy, ale została zmniejszona przez głównego trenera Grega Berholdera, gdy nadszedł czas, aby zawęzić listę osób w eliminacjach do Mistrzostw Świata z Salwadorem, Kanadą i Hondurasem.

Słonina w przeszłości unikała pytań o swoją przyszłość w klubie i na arenie międzynarodowej.

„Teraz myślę, że głównym celem w tym przedsezonie jest mocne zakończenie przedsezonu” Słonina powiedziała Chicago Sun-Times W lutym. „Nie jestem graczem, któremu zależy na przyszłości. Chcę tu być, chcę być teraz, bo to jest najważniejsze.

„Ale nie wiemy, co przyniesie przyszłość, więc myślę, że będę kontynuował treningi każdego dnia. Pomagam chłopakom na boisku i poza nim w bardzo udanym sezonie.

Dalej: Czy USMNT może zostać wyeliminowany z drużyny na Mistrzostwa Świata 2022?

Zasady dla zawodników zmieniających drużyny narodowe

W 2021 roku FIFA zmieni zasady kwalifikowalności i oficjalnie doda zawodnika do swojej drużyny narodowej.

Przed zmianą zasad żaden cap nie został wypełniony przez zawodnika reprezentacji narodowej. Jednak zgodnie z nowymi przepisami, gracze z trzema lub mniej kapslami przed ukończeniem 21 roku życia – jeśli żaden z tych kapsli nie trafi do finału Pucharu Świata lub głównego turnieju kontynentalnego – mogą zmienić drużynę narodową po trzyletnim okresie oczekiwania. Ich poprzedni konkurencyjny wygląd.

Jeśli więc Słonina przyjmie zaproszenie do Polski latem tego roku i pojawi się w Lidze Narodów, może wrócić do Stanów Zjednoczonych, dopóki nie będzie miał trzech kapsli. Jednak po tym, jak Słonina pojawiła się w Polsce, musiała siedzieć przez trzy lata, zanim wystąpiła w Stanach Zjednoczonych.

Gdyby Słonina rozegrała więcej niż cztery mecze, albo rywalizowała w mundialu lub euro o Polskę, zostałaby skrępowana i przegrała ze Stanami Zjednoczonymi.

Inni gracze urodzeni w Stanach Zjednoczonych, aby grać dla innych krajów

Najsłynniejszym zawodnikiem urodzonym w Ameryce, który zaniedbywał Stany Zjednoczone dla innego kraju, był urodzony w New Jersey ofensywny pomocnik, który wygrał 30 meczów dla reprezentacji Włoch.

READ  W Polsce zauważono rekordową liczbę 170 gnu

Jednak oprócz Rossiego są też inni.

Obecny obrońca LA Galaxy, Julian Aravjo, urodził się w Lombok w Kalifornii i pojawił się na kilku poziomach dla organizacji American Youth International – zdobywając czapkę dla Stanów Zjednoczonych w meczu towarzyskim w 2020 r. – przed „jednokrotnym przejściem” do Meksyku, gdzie wygrał dwa czapki, w tym jeden na eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Io Aquino, który urodził się w Detroit i gra w Toronto FC, zrobił to samo co Arojo. Aquinola grał w US Youth Setup i wygrał senior cap w towarzyskim meczu w grudniu 2020 roku. Następnie dokonał „jednorazowej zmiany” w Kanadzie i wygrał dwa występy seniorów w Les Rouge.

Wielu graczy urodzonych w Stanach Zjednoczonych przez wiele lat było bardzo związanych z Salwadorem. Urodzony w Bakersfield w Kalifornii Steve Birdie był 15 razy skakany przez Salwador w latach 2011-2013. Curson Mayon z Los Angeles był rozgrywany 47 razy przez Salwador, ostatnio w czerwcu 2021 roku. Arturo Alvarez z Houston w Teksasie zamknięty. Tryb między 2009 a 2018.

Urodzony w Sacramento w Kalifornii Miguel Bones jest leworęcznym mężczyzną, który 12 razy wygrał z amerykańskim rywalem, Meksykiem. Odegrał kluczową rolę w zdobyciu złotego medalu w drużynie olimpijskiej Meksyku w 2012 roku i był opcją ławkową dla El Tri na Mistrzostwach Świata 2014, chociaż nie pojawił się w ani jednym meczu. Ponce gra obecnie w Shivas Guadalajara, ale nie został powołany do reprezentacji od 2014 roku.

Obrońca Steven Beta Shore, który urodził się w San Jose w Kalifornii i obecnie gra w Colorado Rapids, był dziesięciokrotnie eliminowany przez Iran w składzie na Mistrzostwa Świata 2022, podobnie jak Stany Zjednoczone. Jednak Beitashour nie jest powołana od 2014 roku i prawdopodobnie nie zostanie uwzględniona w krajowych planach mistrzostw świata.

AJ DeLaGarza, urodzony w stanie Maryland były LA Galaxy i obecny obrońca rewolucjonistów Nowej Anglii, wystąpił dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, zanim przeniósł się na Guam i wygrał 14 występów dla maleńkiego kraju wyspiarskiego na Pacyfiku.