22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kapitalizacja rynkowa bitcoinów rośnie o 60% w 2023 r., gdy główne banki z Wall Street tracą 100 miliardów dolarów

Bitcoin (BTC) dodał 194 miliardy dolarów kapitalizacji rynkowej w 2023 roku. Jego dotychczasowy wzrost o 66% od początku roku jest w dużej mierze wyprzedzany przez akcje głównych banków na Wall Street, zwłaszcza w obliczu rosnących obaw przed globalnym kryzysem bankowym.

Wykres dziennych wyników kapitalizacji rynkowej BTC. Źródło: TradingView

Co więcej, Bitcoin po raz pierwszy od roku odłączył się od akcji amerykańskich, a jego cena wzrosła o prawie 65% w porównaniu z 2,5% wzrostem S&P 500 i 15% spadkiem Nasdaq w 2023 roku.

Wydajność SPX i NDAQ YTD w stosunku do BTC/USD. Źródło: TradingView

Banki z Wall Street stracą w 2023 roku 100 miliardów dolarów

Sześć największych amerykańskich banków — JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, Morgan Stanley i Goldman Sachs — straciło od początku roku wycenę rynkową prawie 100 miliardów dolarów, Według danych zebranych przez CompaniesMarketCap.com.

Akcje Bank of America osiągają najgorsze wyniki wśród graczy bankowych z Wall Street, z wyceną spadłą o prawie 17% od początku roku. Goldman Sachs spadł o prawie 12% od początku roku, a następnie Wells Fargo (9,74%), JPMorgan Chase (6,59%), Citi (3,62%) i Morgan Stanley (0,84%).

Wyniki banków z Wall Street od początku roku. Źródło: TradingView

Oceny amerykańskich banków gwałtownie spadły w związku z trwającym upadkiem amerykańskich banków regionalnych. Obejmuje to ogłoszenie z zeszłego tygodnia, że ​​Silvergate, bank przyjazny kryptowalutom, zamyka swoje podwoje, a następnie przejęcie Signature Bank przez organy regulacyjne i Banku Doliny Krzemowej.

Związane z: BREAKING: SVB Financial Group składa wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11

Kryzys pogłębił się wraz z nieuchronnym upadkiem First Republic Bank, który w ostatniej chwili uratował a Łącznie 30 miliardów zastrzyków Wells Fargo, JPMorgan Chase, Bank of America i Citigroup – między innymi.

Cypr i Grecja Deja Vu?

Wzrost Bitcoina w obliczu narastającego kryzysu bankowego w USA jest podobny do jego reakcji podczas krachu bankowego na Cyprze iw Grecji.

Cena BTC wzrosła aż o 5000% podczas cypryjskiego kryzysu finansowego w 2013 r., napędzanego przez ekspozycję cypryjskich banków na regionalne spółki z branży nieruchomości, które były silnie lewarowane.

Wyniki BTC/USD podczas kryzysu bankowego na Cyprze. Źródło: TradingView

Sytuacja była tak tragiczna w marcu 2013 r., że władze cypryjskie zamknęły wszystkie banki, aby uniknąć paniki na banki.

Kiedy Grecja stanęła w obliczu podobnego kryzysu w 2015 r. i nałożyła na obywateli kontrolę kapitałową, aby uniknąć paniki na banki, cena bitcoina wzrosła o 150%.

Zachowanie BTC/USD podczas kryzysu bankowego w Grecji. Źródło: TradingView

„Obawy o stabilność systemu bankowego w połączeniu z niższymi realnymi stopami procentowymi tworzą dobre środowisko do odzyskania Bitcoina”. komentarz Ilan Solot, współkierujący aktywami cyfrowymi w londyńskim brokerze Marex, dodaje, że kryptowaluta jest „postrzegana przez niektórych inwestorów jako zabezpieczenie przed ryzykiem systemowym”.

Ten artykuł nie zawiera porad ani rekomendacji inwestycyjnych. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, a czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przy podejmowaniu decyzji.

READ  Zbrodnia w metrze w Nowym Jorku: Strabangers uciekają z pociągu po tym, jak pasażerowie użyli gazu pieprzowego podczas bójki na Union Square