20 kwietnia, 2024

Kansas vs Miami, Quick Score: Jayhawki pokonują Hurricanes, zmierzają do Final Four jako jedyne najlepsze rozstawienie

W tym roku nie będzie ćwierćfinału bez najlepszego rozstawienia. 1 KS wykorzystał mocną drugą passę, aby zlikwidować deficyt w pierwszej połowie i ostatecznie umieścić 10 miejsce Miami 76-50 w finale regionalnym Środkowego Zachodu.

The Jayhawks (32-6) idą do czwartego finału pod wodzą trenera Billa Self i pierwszego od 2018 roku. Rywal w 2022 jest taki sam jak wtedy, z Kansas zmierzy się z Villanova o 18:09 w sobotę w New. Orlean.

KS zmagał się w Elite Eight pod Self, przechodząc 3-5 przed niedzielnym zwycięstwem. A ponieważ Kameron McGusty zdobył 14 punktów w pierwszej połowie, wyglądało na to, że Jayhawks czeka kolejny trudny regionalny występ. Kansas prowadził 27-26, zanim Miami (26-10) zakończyło mecz, prowadząc 9-2, by w pierwszej połowie uzyskać 35-29.

Kansas nie tracił dużo czasu na wymazywanie tej przewagi w drugiej połowie. Trzypunktowy Christian Brown – pierwszy mecz dla Kansas – przy 15:27 tie-breaku pozostało 40, a po około pięciu minutach trzypunktowy Ochai Agbaji pchnął prowadzenie na dwucyfrową liczbę 12. Miami nigdy nie zmniejszyło go z powrotem do pierwszego miejsca Ponownie.

Pięciu Jayhawków zdobyło co najmniej dziewięć punktów, na czele którego stanął Agbaji, który po ostatnim spadku wyszedł z 18 punktami w 8 z 12 strzałów, dodał pięć zbiórek, cztery asysty i cztery przechwyty.

McGusty zakończył z 18 punktami, aby prowadzić Hurricane’y.

READ  Drugi tydzień bezczynności NFL: Alvin Camara i Julio Jones nie zagrają