17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kanadyjskie miasto przechodzi ewakuację po tym, jak łamanie lodu powoduje powódź

Kanadyjskie miasto przechodzi ewakuację po tym, jak łamanie lodu powoduje powódź

Według czwartkowego komunikatu prasowego, mieszkańcy High River, po południowej stronie Wielkiego Jeziora Niewolniczego, otrzymali rozkaz opuszczenia miasta i szukania schronienia.

Rzeka Hay znajduje się około pięciu i pół godziny jazdy wokół jeziora od Yellowknife.

„To trudny czas dla naszej społeczności” – powiedziało w aktualizacji miasto Hay River. Nowa wersja Piątek. „Proszę, pamiętaj, że ludzie są dziś zmęczeni, niespokojni i pod dużą presją. Bądźcie dla siebie mili. Podejmijcie produktywne działania, aby razem przejść przez to.”

W oświadczeniu stwierdzono, że mieszkańcy miasta nie będą mogli wrócić do domu, ponieważ „ich obecność tutaj szkodzi naszym wysiłkom odbudowy”.

W niektórych obszarach, w tym w rejonie Valley Island, nie ma drogi dojazdowej i „zapewnia podstawowe usługi, w tym zdrowie, żywność, transport itp.”. Według oświadczenia nie zostało to potwierdzone w mieście.

Wcześniejszy raport stwierdzał, że przeprowadzono kilka akcji ratunkowych, aw całym mieście zgłoszono szkody materialne.

Tyler Martel, który mieszka w rejonie Hays River, powiedział CNN, że nie zdecydował się na eksmisję, pomimo nakazu eksmisji.

„Cóż to była za noc”, powiedział Martell. „Całe miasto po ewakuacji powodziowej… Połowa miasta ma wodę i lód”. Facebook Ze zdjęciami przedstawiającymi skutki poważnych powodzi. „Nigdy w życiu tego nie widziałem i mam nadzieję, że nigdy więcej tego nie zobaczę. Bądźcie bezpieczni wszyscy…”

Od piątkowego popołudnia wody wydawały się cofać w niektórych obszarach, ale „wszystko może się wydarzyć”, powiedział Martel CNN.

„Miasto nie było przygotowane, ponieważ nie zdarzyło się to wcześniej po południowej stronie mostu” – dodał. . „

miasto najpierw rozmyślny Mieszkańcy 7 kwietnia mają być przygotowani na możliwość zalania od łamania lodu. Wyższe temperatury, topniejący lód i podnoszący się poziom wody przyczyniły się do powodzi w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Lokalny stan wyjątkowy i nakaz ewakuacji wszedł w życie 7 maja dla tego obszaru.

READ  Na Wyspie Węży na Ukrainie straż graniczna w końcu wyzywa się przeciwko siłom rosyjskim

„Dostęp do społeczności jest ograniczony do służb ratunkowych i podstawowych”. Komunikat prasowy powiedział. „Całe miasto przestawi się z reagowania na działania naprawcze, gdy ryzyko zawalenia się zmniejszy, a ryzyko związane z powodzią zostanie złagodzone”.

Mickey McBrian, mieszkaniec Yellowknife na północnej stronie Wielkiego Jeziora Niewolników, nagrał w czwartek wideo z samolotu, przelatującego nad okolicą i pokazującego pas startowy lotniska Merlin Carter High River pod wodą, tnąc lód w otaczającej rzece.

McBrian powiedział CNN, że jego rodzice mieszkają w High River i mają uszkodzoną piwnicę i podwórko. Dodał, że lotnisko poinformowało społeczność, że wznowienie usług zajmie co najmniej tydzień.

„Najlepsze w tym wszystkim jest to, że społeczność trzyma się razem” – powiedział McBrian. „Wszyscy wchodzą i trzymają się razem”.