9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jury opuszcza premierę Sundance z powodu usterki napisów

PARK CITY, Utah (AP) — Marlee Matlin, Jeremy O. Harris i Eliza Hitman wyszli z premiery filmu rywalizującego na Festiwalu Filmowym w Sundance w piątek wieczorem po awarii maszyny do napisów.

Matlin, który jest głuchy, zasiada w jury wraz z Harrisem i Whitmanem przy filmach, które zadebiutowały w American Drama Competition na festiwalu w Park City w stanie Utah w tym tygodniu. Jurorzy masowo wyszli, gdy zorientowali się, jaka jest sytuacja podczas premiery Dream Magazine. Jako pierwszy o tej wiadomości poinformował serwis Variety.

Urządzenie do napisów zamkniętych, które opiera się na Wi-Fi, zostało sprawdzone przed inspekcją i działało, ale mimo to działa nieprawidłowo, powiedziała Joanna Vicente, dyrektor generalna Sundance Institute w oświadczeniu dla The Associated Press w sobotę.

„Nasz zespół natychmiast pracował z urządzeniami w tej lokalizacji, aby przetestować je ponownie do następnej kontroli, a urządzenie działało bez żadnych problemów” — powiedział Vicente. „Naszym celem jest sprawienie, aby wszystkie doświadczenia (osobiście i online) były jak najbardziej dostępne dla wszystkich zaangażowanych osób. Uznaje się, że nasze wysiłki w zakresie ułatwień dostępu stale ewoluują, a informacje zwrotne pomagają popychać je do przodu dla całej społeczności”.

Dostępność na festiwalach filmowych jest głównym tematem od lat, a incydent po raz kolejny pokazał, jak organizatorzy próbują wprowadzić zmiany, aby pomieścić wszystkich fanów. Vicente powiedziała, że ​​jej zespół ciężko pracuje na boisku, ale przyznała, że ​​jest jeszcze wiele do nauczenia się.

„Jesteśmy zaangażowani w poprawę doświadczeń i przynależności wszystkich uczestników festiwalu” – czytamy w oświadczeniu. „Postrzegamy dostępność jako jeden z kluczowych czynników doskonałości organizacyjnej, a praca ta jest wykonywana we współpracy z zespołami filmowymi”.

Matlin nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Vicente powiedziała, że ​​ona i jej koledzy będą oglądać „Magazine Dreams” w nadchodzących dniach.

Sundance Film Festival potrwa do 29 stycznia.

READ  Zwolennicy Meghan Markle uruchamiają się w Internecie w związku z ujawnionym raportem „Zastraszanie” – termin

___

Pisownia „Hittman” została poprawiona w tym wydaniu.