22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

JudoInside – Aktualności – Polski kadet zdobywa złoto, ale Francja zdobywa 8 tytułów w Peelsco Piala

Francja była najsilniejszym krajem w Pucharze Europy Kadetów w Bylasco Piala w Polsce. 50% dostępnych złotych medali zdobyli Francuzi. Georgia była druga z trzema tytułami. Łotwa była bliska złota, ale miała trochę pecha z dwoma nieudanymi finałami, ale miała naprawdę dobry występ na boisku. Karolina Siennica zdobyła w sobotę złoty medal dla gospodarzy Polski.

Oczywiście dominowały Francuzki i nikt nie spodziewał się mniej w tym kraju, w którym kobiety miały jasne pojęcie o judo. Jehan de Port (FRA) wygrał w finale tytuł U40kg z biskupem Niną z Austrii. Kolejne francuskie zwycięstwo w kolejnej kategorii U44kg Morgana Annisa w finale z Marquette Gorgakovą (CZE). Po pokonaniu Victorii Slasok (POL) nie zdziwiłbyś się, gdyby Alicia Boolange znalazła się na najwyższym etapie dla Francji w kategorii U48kg.

Polscy gospodarze wywalczyli złoto. W kategorii U52kg najwięcej szczęścia miała Carolina Sienna, która zdobyła złoty medal przeciwko Helen Rickert z Niemiec. Ale Niemcy wróciły z Sarah-Joy Bauer (GER), która w niedzielę pokonała Annę Gulite (LAT) w kategorii 38 młodych kobiet w kategorii U57kg. Ta kategoria zawsze była silna z 44 kobietami w Tbilissi i 52 kobietami w Zagrzebiu w marcu ubiegłego roku.

Francisco Schlogel z Austrii zdobył złoty medal przeciwko Torii Porzas (FRA) w Polsce. Leila Masoosi (SLO) zdobyła brąz dla Słowenii u boku trenerki i legendy judo Tiny Drestenjok.

To jest francuski finał kobiet 70 kg z pragnieniem Sandry Theophilus Dorbase przeciwko Elonie Debrie. Sandra Theophilus zdobyła złoty medal, drugi raz w tym sezonie od zwycięstwa w Zagrzebiu w marcu.

Również tytuł wagi ciężkiej wywalczyła silna dla francuskiej drużyny Grace Esther Miandi Lalu w finale z Celią Cancun. Miandi wygrał ten sezon i turniej w Fyungrola.

Francuski lekki Yahn Motoly Bongambe (FRA) zdobył pierwszy francuski złoty medal dla chłopców. Pokonał Sebastiana Collara (HUN) w finale U50kg.

READ  Wojna robaków: polscy politycy proszą się o jadalne owady

Ukraina U55kg była silna, a Oleksandr Martins wygrał złoto z Alberto Tribebi (ITA). Stanislav Pizoda (POL) zdobył brąz dla Polski w tej kategorii.

W finale U60kg Francuz Kelvin Ray pokonał Hiszpana Davida Kevlisville’a. Francuz ponownie zdobył U66kg z Kylianem Noelem (FRA) przeciwko Nika Morpedatse (GEO) z Gruzji. Gruzini i tak mieli silną drużynę i zdobyli złoty medal z Sabah Samadashvili (GEO) z 51 młodymi zawodnikami.

Doprowadziło to do zdobycia złota dla Georgie Mishwells (GEO) na dużym polu z 55 uczestnikami w niedzielę. Mishvelitz pokonał Lensa Nabrutnika (AUT).

Kolejny złoty medal dla Gruzji po tym, jak Matt Saburishville (GEO) pokonał Ronalda Broyle (AUT) z Austrii. Dwa konflikty gruzińsko-austriackie jeden po drugim.

Potencjał Serbii ma Milan Bulaja, który w niedzielę pokonał drużynę Maksims Bizans (LAT) i zdobył złoty medal U90kg. Pulaja zdobyła złoto w Bukareszcie dwa tygodnie temu.

Oczekiwano, że Georgia Heavyweight wygra finał, mają fantastyczny wybór, a Thomas Bikanashvili (Geo) zdobył złoty medal po pokonaniu w finale Jarosława Omelczenki (UKR). Na scenie pojawił się Bikanashvili z Giorgi Baduwashvili (GEO) i Nicholasem Jalishvili (GEO).