18 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak Rezerwa Federalna walczy z inflacją poprzez podnoszenie stóp procentowych

Jak Rezerwa Federalna walczy z inflacją poprzez podnoszenie stóp procentowych

Wyżsi urzędnicy Rezerwy Federalnej od miesięcy obserwowali, jak dane o inflacji napływają zbyt gorąco, zanim decydenci polityczni podjęli decyzję o cięciu polityki pieniężnej, która stymulowała gospodarkę.

Chór analityków, ekonomistów i byłych polityków włączył się, argumentując, że to błąd.

„Przyszłe wytyczne ogólnie spowolniły reakcję Fedu na problem inflacji” – powiedział CNBC były prezes Rezerwy Federalnej Ben Bernanke.

Sekretarz skarbu Janet Yellen przyznała również, że błędna diagnoza pochodzi od jej własnej administracji i obecnego prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella.

„Może oboje moglibyśmy użyć lepszego słowa niż „tymczasowy” – powiedziała senatorom w czerwcu, zapytana o ich obserwacje inflacji w zeszłym roku i ich powolną reakcję na presję cenową.

Zadaniem Fedu jest okiełznanie inflacji w tempie niespotykanym od czterech dekad. W tym celu w szybkim tempie podnoszono stopy procentowe.

Zdaniem ekonomistów, takich jak Judd Cramer, ograniczenie inflacji może wymagać bardziej agresywnych ruchów polityki pieniężnej niż bank centralny przyjął w ostatnich latach. wyszukaj to Wskazuje, że Rezerwa Federalna może potrzebować podniesienia stóp procentowych do poziomów niewidzianych od dziesięcioleci, aby zmusić wyższe stopy do spadku.

„Jeśli inflacja będzie wysoka i pozostanie wysoka, oznacza to, że neutralna stopa w gospodarce również będzie wyższa, ponieważ ceny surowców idą w górę” – powiedział CNBC.

Ankieta w czerwcu Prognozy inflacji Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku Wskazuje, że podwyżka cen jeszcze się nie skończyła. Grupa spodziewa się, że do czerwca 2023 r. ceny wzrosną o około 6,8% w stosunku do obecnego poziomu.

Utrzymanie stabilności cen i zwiększanie możliwości zatrudnienia to główne obowiązki Rezerwy Federalnej. Wydaje się, że w USA jest mnóstwo miejsc pracy, co może dać bankowi centralnemu osłonę do podniesienia stóp procentowych w szybkim tempie do 2023 roku.

Skontaktowano się z Fed w celu uzyskania komentarza, ale podczas przerwy w mediach przed oczekiwanym ogłoszeniem stóp procentowych później.

READ  Sędzia zgadza się na ugodę Activision Blizzard z EEOC w sprawie roszczenia o molestowanie seksualne

Obejrzyj powyższy film, aby dowiedzieć się więcej o błędach Fedu dotyczących inflacji, a także o jego planie przywrócenia gospodarki na właściwe tory.