9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak ESPN wywołał panikę z powodu nagłego załamania Damara Hamlina


Nowy Jork
CNN

„Sport jest ważny. I nagle tak się nie stało.”

To były najistotniejsze słowa gospodarza „SportsCenter”, Scotta Van Pelta, w poniedziałek wieczorem po nagłym wystąpieniu Damar Hamlin upadł Na boisku, gdy stawka jest wysoka Bengalska gra w rachunki. W ciągu kilku chwil Van Pelt to wiedział Uraz był bardzo różny niż ci, którzy zwykle mieszkają na boisku piłkarskim.

ESPN szybko skrócił go do przerwy reklamowej Przerażająca awaria Jego koledzy z drużyny pozostali we łzach, gdy miliony z niepokojem obserwowały mecz w domu. Ale w waszyngtońskim „ośrodku nerwowym” czcigodnego programu sportowego, w którym Van Pelt oglądał mecz, miał dostęp do wewnętrznego kanału ESPN, który pokazywał, co dzieje się na boisku.

„Tak się złożyło, że jedyny ekran, jaki widziałem, pokazywał reakcję personelu medycznego i najwyraźniej nie była to typowa reakcja” – powiedział mi Van Pelt we wtorek przez telefon. „Po prostu powiedziałem:„ To wygląda naprawdę źle ”. Ktoś w pokoju zapytał mnie, dlaczego. A ja powiedziałem:„ Spójrz na ich reakcję. Wszyscy milczeliśmy i patrzyliśmy. A ja się bałam ”.

Później wieczorem, po tym, jak Joe Buck i Troy Aikman zakończyli swoje transmisje, obowiązki gospodarza spadły na Van Pelt. Mecz został oficjalnie odwołany, ale nadal niewiele było informacji o stanie Hamelina, który z boiska został przewieziony karetką do szpitala. Van Pelt, który zwykle prowadzi zabawny program w „luźnym i zmęczonym” stylu, który koncentruje się na jaśniejszych momentach gry, otrzymał zadanie zakotwiczenia największego wydarzenia informacyjnego w kraju.

„Nie pracuję dla sieci informacyjnej, która relacjonuje traumatyczne wydarzenia na bieżąco” — powiedział mi Van Pelt. „Powinienem przyjść, kiedy gra się skończy i porozmawiać o świetnych zagraniach i to jest świetna zabawa. To właśnie robimy. A zeszłej nocy to nie było to, co zrobiliśmy. ”

READ  Eksplozja Stefona Diggsa: Sean McDermott Billsa zwraca się do WR krzycząc na Josha Allena, wybiega z szatni

Van Pelt dodał: „To ma być zabawny program. Jesteśmy rozrywką. Na świecie jest dużo poważnego gówna, ale jesteśmy tutaj dla zabawy. To właśnie robimy. zakrywać coś poważnego”.

Van Pelt powiedział, że podjął decyzję o skupieniu się na znanych faktach, zanim wyszedł na antenę. „Ciągle skłaniałem się ku temu, co wiemy” – powiedział. „Zajmiemy się tym, co wiemy, a nie tym, co chcemy wiedzieć lub mamy nadzieję odkryć. Prawda jest taka, że ​​wiemy bardzo mało.”

Decyzja o zaangażowaniu się w spekulacje o sumie zerowej oznaczała, że ​​Van Pelt nie chciał zapraszać do dyskusji analityka medycznego ani lekarza Co mogło spowodować nagłe załamanie Hamelina?podobnie jak inne sieci informacyjne, takie jak CNN i MSNBC, podczas swoich najświeższych wiadomości.

„Moją osobistą preferencją było to, że nie chciałem sprowadzać lekarza w celu uzyskania prognozy” – powiedział mi Van Pelt. „Całkowicie widzę drugą stronę, gdzie dobrze wyszkolone oko lekarza może rozpoznać coś, co może mieć sens. Ale po prostu nie chciałem spekulować.”

Zamiast tego Van Pelt polegał głównie na wstępnej rozmowie z byłym graczem NFL Ryanem Clarkiem, który również doznał nagłego wypadku medycznego podczas gry w lidze. „Dzisiaj widzieliśmy bardzo brzydką stronę futbolu” – skomentował Clarke w rozmowie z Van Peltem na czacie, który zafascynował widzów. „Ta strona piłki nożnej, której nikt nie chce widzieć ani przyznawać, istnieje”.

„W obliczu braku informacji czułem, że punkt Ryana i jego słowa były tak potężne, że było to coś, na czym polegaliśmy, a także wszelkie aktualizacje, które mogliśmy uzyskać” – powiedział mi Van Pelt.

Van Pelt powiedział, że kiedy był na antenie, czuł spokój, „ponieważ powaga sytuacji była tak jasna, jak to tylko możliwe”.

READ  Arsenal ma siedem punktów przewagi na czele, a Odegaard inspiruje zwycięstwo nad Brighton | Premier League

Podczas gdy Hamlin pozostawał we wtorek w szpitalu w Cincinnati pod wpływem środków uspokajających, Van Pelt powiedział, że jest dumny z relacji, które ESPN dał widzom.

„Staraliśmy się okazywać szacunek i staraliśmy się okazywać szacunek i robić wszystko, co w naszej mocy, aby dzielić się tym, co wiemy” – powiedział. – I to właśnie zrobiliśmy.