1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Izraelska firma obronna sprzedaje systemy antydronowe na Ukrainę przez Polskę

Izraelski wykonawca usług obronnych dostarcza ukraińskiemu wojsku systemy antydronowe przez Polskę, donosi hebrajska siostrzana strona The Times of Israel, Zman Yisrael. zgłoszone Poniedziałek.

Źródło firmy powiedziało Zmanowi, że sprzęt był sprzedawany do Polski, aby obejść odmowę Izraela sprzedaży zaawansowanej broni na Ukrainę.

Firma poinformowała Ministerstwo Obrony o sprzedaży do Polski i poinformowała, że ​​nie jest świadoma, iż Warszawa pośredniczy w przekazywaniu broni do Kijowa przy użyciu izraelskich systemów w celu przeciwdziałania rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Systemy antydronowe – zdolne do przechwytywania i zakłócania bezzałogowych statków powietrznych – są klasyfikowane jako „zaawansowana technologia obronna” i dlatego nie mogą być sprzedawane na Ukrainę, wyjaśniły źródła w Departamencie Obrony. Rząd izraelski nie jest jednak zainteresowany storpedowaniem umowy.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Ministerstwa Obrony.

Izrael rozmieszcza systemy antydronowe wzdłuż swoich granic z Gazą, Libanem i Syrią i jest uważany za światowego lidera w rozwoju technologii, w którą zaangażowanych jest kilka izraelskich firm – Israel Aerospace Industries, Elbit, MCTech, Sphere i Avnon Group.

Systemy izraelskie były używane przez Azerbejdżan w konflikcie z Armenią i sprzedawane Stanom Zjednoczonym oraz krajom Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy Wschodniej.

Czytaj więcej: Izrael łagodzi ograniczenia w eksporcie sprzętu obronnego, ale odmawia ujawnienia swoich klientów

Podczas gdy Zachód dostarczał Ukrainie znaczące uzbrojenie od czasu rosyjskiej inwazji 24 lutego, Ministerstwo Obrony sprzeciwiało się sprzedaży Kijowowi ofensywnych i zaawansowanych systemów obronnych, argumentując, że mogą one zaszkodzić „wrażliwym więzom” Jerozolimy z Moskwą.

Izrael starał się chronić więzi z Rosją, szczególnie ze względu na rosyjską obecność wojskową w sąsiedniej Syrii, gdzie izraelskie siły powietrzne regularnie uderzają w cele związane z Iranem – chociaż ostatnio stosunki wydawały się chłodne z powodu otwartości Jerozolimy na Ukrainę. Rosja ma dużą społeczność żydowską, podobnie jak Ukraina.

READ  Polscy przywódcy żydowscy zostali pochowani w dawnym getcie warszawskim

Przed rosyjską inwazją był Izrael jest zgłoszone Zatopił amerykański plan dostarczenia Ukrainie Żelaznej Kopuły, izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej opracowanego za fundusze amerykańskie, który został sprzedany kilku krajom.

System antyrakietowy Iron Dome przechwytuje rakiety wystrzelone na Izrael ze Strefy Gazy 7 sierpnia 2022 r. w Aszkelonie. (Yonatan Sindel/Flash90)

Oprócz wysyłania broni Izrael zapewnił Ukrainie podstawowy sprzęt ochronny, taki jak hełmy i kamizelki ochronne, a także pomoc humanitarną, taką jak lekarstwa i koce. W lipcu Izrael zaczął udzielać bezpośredniej pomocy finansowej organizacjom pomocy cywilnej działającym w rozdartym wojną kraju. Przez sześć tygodni operował także szpital polowy na zachodniej Ukrainie, zanim został zamknięty w kwietniu.

Cave wezwał Izrael do sprzedaży Żelaznej Kopuły i innej broni obronnej po tym, jak Jerozolima odmówiła wysłania pomocy wojskowej.

Czasy izraelskiego personelu przyczyniły się do powstania tego raportu.

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu założyliśmy The Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych stacji informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest drogie, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się krytycznymi czytelnikami The Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

Możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie, korzystając z The Times of Israel Bez reklamJak również dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

READ  Sarah James „Sampadi” po polsku - Polska Junior Eurowizja 2021