9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Irene Cara, gwiazda muzyki pop z lat 80., stojąca za hitami Fame i Flashdance, zmarła w wieku 63 lat

Irene Cara, gwiazda muzyki pop z lat 80., stojąca za hitami Fame i Flashdance, zmarła w wieku 63 latCNN

Aktorka i piosenkarka Irene Cara, nagrodzona Oscarem i Grammy piosenkarka najbardziej znana z przebojów „The Fame” i „Flashdance” na początku lat 80., zmarła, powiedział jej publicysta. Miała 63 lata.

Judith Moss powiedziała: „Proszę, podziel się swoimi przemyśleniami i wspomnieniami o Irene”. ćwierkać Wiadomość o śmierci piosenkarza. Przeczytam każdą z nich i wiem, że uśmiechnie się z nieba. Jej fani ją uwielbiają.

„Była pięknie utalentowaną duszą, której spuścizna będzie żyła wiecznie dzięki jej muzyce i filmom”.

Kara zmarła w swoim domu na Florydzie. W oświadczeniu Moss stwierdzono, że przyczyna śmierci jest nieznana.

Kiedy była młoda, Cara pojawiła się w telewizyjnym programie „Electric Company”, a jako nastolatka wystąpiła w filmach „Aaron Loves Angela” i „Sparkle”.

Jej przełom nastąpił w 1980 roku w musicalu Coco Hernandez „Fame”, opowiadającym o High School for the Performing Arts w Nowym Jorku. Miała przebój z piosenką tytułową filmu, a drugą z „Out Here on My Own”. W tym samym roku była nominowana do Złotego Globu i dwóch nagród Grammy.

Trzy lata później Cara była współautorką tekstu „Flashdance… What a Feeling”, kolejnego radiowego przeboju, który przyniósł jej Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną i nagrodę Grammy za najlepszy popowy wokal kobiecy.

Miała kilka innych hitów, w tym „Why Me” i „Breakdance”. Zagrała także w takich filmach jak „City Heat” z Burtem Reynoldsem i Clintem Eastwoodem, „DC Cab” z Mr. T oraz „Certain Fury” z Tatumem O’Nealem.

READ  Teledysk ma ukłon w stronę ARMY & Coldplay - Billboard