3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iOS 16 pozwoli Ci przejść testy CAPTCHA w niektórych aplikacjach i witrynach

iOS 16 pozwoli Ci przejść testy CAPTCHA w niektórych aplikacjach i witrynach

Kiedy iOS 16 zostanie wydany później tej jesieni, możesz zauważyć, że nie musisz mieć do czynienia z wieloma irytującymi captcha, które proszą Cię o przesunięcie elementu układanki lub rozróżnienie między wzgórzem a górą. Dzieje się tak, ponieważ Apple oferuje funkcję dla swoich iPhone’ów i Maców o nazwie Automatyczna weryfikacja, która pozwala niektórym witrynom wiedzieć, że nie jesteś robotem, bez konieczności robienia czegokolwiek (Przez plotki o Macu).

Firma Apple współpracowała z dwiema głównymi sieciami dostarczania treści, Fastly i Cloudflare, aby opracować system. Po uruchomieniu w systemie iOS 16 i macOS Ventura witryny korzystające z dowolnych usług do ochrony przed spamem powinny móc korzystać z systemu i przestać oferować tak wiele kodów CAPTCHA. Jeśli zwracasz uwagę na to, ile witryn wyłącza się w Fastly lub Cloudflare Zaczynasz mieć problemyBędziesz wiedział, że jest to stała część Internetu, która może stać się zauważalnie mniej irytująca (szczególnie dla tych, którzy często oglądają CAPTCHA, ponieważ często korzystają z VPN lub często usuwają pliki cookie).

Podstawowy schemat działania systemu Apple.
Zdjęcie: Jabłko

kiedy to Daleko od pierwszej próby Aby pozbyć się CAPTCHA, benchmark Apple oznacza, że ​​tym razem naprawdę możemy zobaczyć pewien postęp. Platforma, którą Apple nazywa specjalnymi tokenami dostępu, trochę ją przypomina System wymiany hasła. Oto bardzo uproszczony pomysł na to, jak to działa: Twoje urządzenie analizuje różne czynniki, aby określić, czy jesteś człowiekiem. Kiedy wchodzisz na stronę, która zwykle prosi o wypełnienie CAPTCHA, ta strona może zapytać Twój telefon lub komputer, czy ktoś z niego korzysta. Jeśli twoje urządzenie powie tak, będziesz mógł przejść.

Jeśli chcesz dokładniej przyjrzeć się szczegółom dotyczącym technologii, możesz obejrzeć Sesja Apple WWDC na nimczytać Jabłko od środkawyjaśnienieSprawdź Artykuł szybko dookoła tego.

Podobnie jak w przypadku większości nowych technologii, które oferuje, Apple ma do czynienia z historią prywatności. Firma twierdzi, że chociaż Twój identyfikator Apple ID jest używany jako dowód, że jesteś prawdziwą osobą, Twój telefon lub komputer nie wysyła powiązanych z nim danych (takich jak adres e-mail lub numer telefonu). Jedyne, co dostaje strona, to w zasadzie kciuk w górę od Apple. Podobnie tylko Apple wie, że Twoje urządzenie prosi o potwierdzenie, czy jesteś człowiekiem; Nie otrzymuj informacji o tym, kto chce wiedzieć.

Na szczęście dla użytkowników Androida i Windowsa Apple nie jest jedynym, który pracuje nad tą technologią. Według FastlyGoogle również pomogło w jego opracowaniu, a koncepcja zaufanej strony, która zapewni, że jesteś człowiekiem, jest wbudowana w standardy internetowe. Google zaczął tworzyć plik Podobny system w Chrome Na około dwa lata temu I chociaż wydaje się, że skupia się głównie na zewnętrznych wystawcach, a nie na samej weryfikacji, z pewnością widzę, że tworzy podobny system do systemu Apple dla swoich przyszłych użytkowników.

READ  Wyciek cen iPhone'a 14 wskazuje na dobre i złe wieści, jeśli uaktualnisz w tym roku