21 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

IBO ogłasza plan szczytu w Polsce w 2023 roku

Międzynarodowa Organizacja Borówkowa (IBO) ogłosiła ekscytujący program nadchodzącego szczytu IBO, który odbędzie się w Lublinie w Polsce w dniach 3-6 lipca 2023 r., koncentrując się na globalnym charakterze branży i uczynieniu z borówki ulubionej na świecie. „Superowoce”.

Podczas szczytu odbędą się wizyty w największych na świecie plantacjach borówki, gdzie czołowi polscy plantatorzy borówki podzielą się swoimi doświadczeniami. Nacisk zostanie położony na zbadanie, w jaki sposób można jeszcze ulepszyć produkcję i zwiększyć globalną konsumpcję, podczas gdy główna sesja poświęcona „uczynieniu jagód ulubionym superowocem na świecie” zapowiada się jako główny punkt kulminacyjny.

Szczyt rozpocznie się prezentacją raportu IBO Global State of the Blueberry Industry autorstwa Corta Braseltona, Co-CEO Fall Creek, i Colina Fine’a, CEO 2023 Agronometrics.

Następnie odbędzie się dyskusja przy okrągłym stole na temat wpływu przełomowego wzrostu produkcji w niektórych częściach świata na przyszłość branży. W sesji „Local Spotlight” panel będzie omawiał to, co dzieje się w Polsce, na Ukrainie iw Turcji.

Dwóch wiodących graczy w światowym przemyśle borówkowym, Soren Bjorn, prezes Driscoll’s Americas, oraz Juan Ignacio Allende, dyrektor generalny Hardyfruit, przedstawią cenne informacje na temat przyszłości przemysłu borówkowego. Doprowadzi to do kilku sesji grupowych na temat innowacji. Pierwszy dzień kończy się uroczystą kolacją, której nie można przegapić.

Drugiego dnia odbyła się sesja „Poznaj swojego konsumenta” z prezentacjami Philipa Silvy z ZurGroup na temat ogólnego spożycia jagód na świecie oraz Davida Hughesa, emerytowanego profesora marketingu żywności w Imperial College London, który mówił o preferencjach konsumentów na całym świecie. Mario Stetta, dyrektor ds. operacji w regionie EMEA w Driscoll Europe, omówi „wyzwanie związane ze zrównoważonym rozwojem”. Zwiedzanie farm odbędzie się trzeciego dnia.

„Szczyt IBO 2023 zapowiada się jako ekscytujące wydarzenie dla globalnej społeczności borówkowej. Po raz pierwszy od czterech lat branża spotka się, aby bezpośrednio podzielić się swoją zbiorową wiedzą, aby posunąć tę wspaniałą branżę do przodu i osiągnąć dalsze sukcesy” powiedział Peter McPherson, prezes IBO.

READ  Burmistrz NJ podróżuje do granicy polsko-ukraińskiej, aby pomóc uchodźcom uciekającym przed rosyjską inwazją

„Ponieważ warunki suszy i poziom wody oraz dostęp stają się coraz bardziej ograniczone w wielu częściach Europy, Ameryki Zachodniej i Ameryki Łacińskiej, dostępność siły roboczej w rolnictwie na kluczowych obszarach produkcyjnych jest znacznie ograniczona, a potrzeba dalszego zrozumienia i zdefiniowania środków mających na celu rozwiązanie tych i innych coraz większego znaczenia nabierają czynniki wpływające na produkcję.

„Ponadto wydarzenia geopolityczne ostatnich miesięcy wpłynęły na cenę i dostępność kluczowych surowców, takich jak nawozy, i istnieje potrzeba optymalizacji wykorzystania tych zasobów i osiągnięcia większej wydajności w sposobie, w jaki uprawiamy borówkę i dostarczamy ją naszym konsumentów” – powiedział Mario. Stetta jest dyrektorem operacyjnym EMEA w Driscoll Europe.

Po więcej informacji:
Dominika Kosarczewska
E-mail: [email protected]
www.ibosummit2023.com