19 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Iberdrola nabędzie portfel projektów odnawialnych w Polsce

hiszpańska firma energetyczna Iberdrola ma zawarł umowę przedwstępną Wraz z Augusta Energy przejmie portfel projektów wiatrowych i słonecznych o mocy 98 MW w Polsce.

Portfolio składa się z dwóch farm wiatrowych o mocy 50 MW oraz sześciu fotowoltaiki słonecznej o łącznej mocy 48 MW.

Wszystkie projekty są obecnie w fazie rozwoju i mają pojawić się w sieci w przyszłym roku.

Po uruchomieniu będą dostarczać czystą energię do T-Mobile Polska w ramach 15-letniej umowy na zakup energii (PPA).

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Augusta Energy to wspólne przedsięwzięcie V-Ridium Power Group i firmy zarządzającej aktywami KGAL.

Transakcja ma na celu wzmocnienie obecności Iberdroli w Polsce i zwiększenie mocy zainstalowanej firmy w kraju do 261 MW.

W oświadczeniu Iberdrola powiedział: „Iberdrola rozwija kilka projektów morskich technologii wiatrowych w Polsce i bierze udział w przetargu polskiego rządu na różne obszary Morza Bałtyckiego.

„Projekty te zostaną zintegrowane z Baltic Sea Hub, który będzie służył jako centrum działalności grupy w zakresie odnawialnych źródeł energii w Niemczech, Polsce i Szwecji”.

W maju tego roku Iberdrola Rozpoczął prace budowlane Farma wiatrowa Korytnica II o mocy 50,5 MW w Polsce ma zacząć działać w przyszłym roku.

Spółka jest operatorem farmy wiatrowej 30MW Zopowy na Opolszczyźnie oraz farmy wiatrowej 82,5MW Korytnica I.

Z siedzibą w Bilbao w Hiszpanii, Iberdrola ma prawie 39 000 MW całkowitej mocy odnawialnej i twierdzi, że ma jedną z najczystszych flot wytwarzania energii w światowym przemyśle energetycznym.

W zeszłym miesiącu firma zabezpieczyła A 550 mln EUR (562,49 mln USD) zielona pożyczka Z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na finansowanie rozwoju projektów energii odnawialnej w Hiszpanii.

Spółki stowarzyszone