26 listopada, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Halloweenowe tłoczenie w Seulu: władze Korei Południowej twierdzą, że nie mają wytycznych dla tłumów Halloween

Halloweenowe tłoczenie w Seulu: władze Korei Południowej twierdzą, że nie mają wytycznych dla tłumów Halloween


Seul, Korea Południowa
CNN

Władze Korei Południowej powiedziały w poniedziałek, że nie mają wytycznych dotyczących radzenia sobie z ogromnymi tłumami, które zgromadziły się, aby świętować Halloween w Seulu, ponieważ rodziny w kraju i na całym świecie opłakiwały 156 osób. Tłum w sobotnią noc miażdży ofiary.

Eksplozja miała miejsce w wąskich, oświetlonych neonami alejkach popularnej dzielnicy nocnego życia Itaewon, a świadkowie opisali, że nie mogą się poruszać ani oddychać, gdy tysiące biesiadników stało ramię w ramię na ulicy o szerokości nie większej niż 4 metry (13 stóp). .

Gorączkowe rodziny spędziły Dużo niedzieli? Gromadzenie się w centrach informacji, gdzie władze zbierały szczegółowe informacje o zabitych i rannych, kontaktując się z kostnicami i szpitalami w desperackiej próbie zlokalizowania zaginionych krewnych.

Po zidentyfikowaniu wszystkich ofiar, panika przerodziła się w narodowy żal, gdy kraj zmaga się z jedną z najgorszych katastrof w historii – podczas gdy rodzice za granicą dokonują przygotowań dla swoich zmarłych dzieci w obcym kraju.

Oficjalne ołtarze pamięci odbyły się w poniedziałek w centrum Seulu, a zdjęcia przedstawiały tłumy odwiedzających, aby złożyć hołd. Wielu płakało i rodziło białe kwiaty; Inni uklękli i oddali cześć przy ołtarzu.

Do żałobników dołączyli prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol, jego żona Kim Kyun-hee oraz wysocy urzędnicy, w tym premier i burmistrz Seulu.

Wiele sklepów i firm zostało zamkniętych z okazji tygodnia żałoby narodowej. Części środkowego Seulu były prawie opustoszałe – bardzo niezwykły widok w zwykle Tętniąca życiem metropolia licząca około 10 milionów ludzi.

Ludzie złożyli również hołd na prowizorycznym pomniku w Itaewon, przed stacją metra w pobliżu alei, w której doszło do paniki. Wejście na stację jest ozdobione rzędami kwiatów i eksponatami, takimi jak odręczne notatki, butelki koreańskiego likieru soju i papierowe kubki wypełnione napojami.

Wśród żałobników była cywilna grupa rodzin pogrążonych w żałobie po katastrofie promu w Seulu, w której zginęły 304 osoby – głównie nastolatki na wycieczce szkolnej – kiedy statek zatonął w 2014 roku.

READ  Aktualizacje wiadomości na żywo: Rosja, Ukraina o krok od zgody na przedłużenie umowy zbożowej

„Jako ktoś, kto doświadczył tego samego bólu, moje serce zostało rozerwane na strzępy i zaniemówiłem”, powiedział jeden z członków grupy dziennikarzom podczas uroczystości, dodając, że rodziny opłakiwały „poważną katastrofę, taką jak ta, która się powtarza”.

W dół ulicy wejście do zaułka było otoczone kordonem, a pracownicy ochrony stali na straży, gdy zespoły kryminalistyczne w białych kombinezonach ochronnych przemierzały teren, wciąż zaśmiecony śmieciami i gruzami.

Pośród tego żalu pojawiły się pytania dotyczące sposobu, w jaki rząd poradził sobie z incydentem i widocznego braku kontroli tłumu przed tragedią.

Jedna z ocalałych, 22-letnia francuska studentka Anne Le Chevalier, powiedziała CNN, że zemdlała w tłumie po „zmiażdżeniu” przez innych biesiadników. „W pewnym momencie nie miałem powietrza i byliśmy tak załamani przez innych ludzi, że nie mogłem w ogóle oddychać. Po prostu zemdlałem” – powiedział Chevalier.

Kilku naocznych świadków i ocalałych powiedziało, że nie widzieli w okolicy kilku funkcjonariuszy policji, zanim sytuacja się pogorszyła.

Wcześniej w niedzielę minister spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa powiedział, że w Itaewon rozmieszczono tylko „normalny” poziom personelu ochrony, ponieważ tłum tam nie wydawał się wyjątkowo duży – podczas gdy „duża liczba” policji została wysłana do innej części Seulu w odpowiedzi spodziewane protesty.

Żałobnicy upamiętniają ofiary śmiertelnego tłumu Halloween w Seulu 31 października 2022 r.

Ale – w obliczu sprzeciwu ze strony koreańskich polityków i mediów społecznościowych – władze zmieniły w poniedziałek taktykę, mówiąc, że tej nocy wysłały do ​​Itaewon około 137 pracowników, w porównaniu do około 30 do 70 pracowników w poprzednich latach przed pandemią.

Oh Seung-jin, dyrektor Wydziału Śledczego ds. Przestępstw w Krajowej Agencji Policji.

Przyznał jednak, że „obecnie nie ma osobnego przewodnika dotyczącego przygotowań do takiej sytuacji, w której nie oczekuje się regulatora i spodziewane jest zgromadzenie tłumu”. Co więcej, policja nie została wysłana do kontrolowania tłumów, ale do zapobiegania przestępczości i zapobiegania „różnym nielegalnym działaniom”.

READ  Helen Wendy Nyaputu: Kenijska kobieta tonie podczas transmisji na żywo na Facebooku

Kim Seung-ho, dyrektor Departamentu Zarządzania Katastrofami i Bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa, powtórzył komentarze, mówiąc, że nie ma „wytycznych ani wytycznych” dla takiej „bezprecedensowej sytuacji”.

Większość ofiar stanowili młodzi ludzie, którzy udali się do Itaewon w sobotni wieczór, podekscytowani pierwszymi obchodami Halloween w Korei Południowej od lat bez ograniczeń Covid.

Policja w Seulu poinformowała, że ​​liczba ofiar śmiertelnych wzrosła we wtorek do 156 po śmierci poważnie rannej kobiety w wieku dwudziestu lat. W sumie zginęło 101 kobiet i 55 mężczyzn.

Władze podały, że 12 ofiar było nastolatkami, a ponad 100 miało dwadzieścia kilka lat.

Wśród nich jest 26 obcokrajowców z krajów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Iranu, Tajlandii, Sri Lanki, Japonii, Australii, Norwegii, Francji, Rosji, Austrii, Wietnamu, Kazachstanu i Uzbekistanu.

Kolejne 149 osób zostało rannych, 33 z nich poważnie, w tym 15 cudzoziemców.

Koreańskie Ministerstwo Edukacji poinformowało, że sześciu uczniów zapisanych do szkół w Seulu – jeden uczeń gimnazjum i pięciu uczniów szkół średnich – było wśród zmarłych, wraz z trzema nauczycielami.

Urzędnik koreańskiego Ministerstwa Obrony powiedział, że wśród zabitych było również trzech południowokoreańskich żołnierzy.

20-letni Stephen Plessy jest studentem studiów licencjackich w Marietta w stanie Georgia.

Dwóch amerykańskich studentów — Stephen Plessy z Georgii i Anne Jeske z Kentucky — zostało przedstawionych, oboje w młodości.

Ojciec Plessy’ego, Steve Plessy, powiedział, że jego syn „zawsze był poszukiwaczem przygód”. Powiedział, że jest orłem, kocha koszykówkę i chce nauczyć się wielu języków.

„Może w ciągu pół godziny przed tą tragedią wysłałem mu SMS-a przez WhatsApp…” Wiem, że jesteś za granicą. Bądź bezpieczny. Kocham cię.’ powiedział Steve. „Miał niesamowicie świetlaną przyszłość, a teraz już go nie ma”.

Dan Jeske, ojciec Anne, powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że rodzina była „całkowicie złamana i złamana”, nazywając Anne „jasnym światłem, które wszyscy kochają”.

READ  Kanadyjski ratownik medyczny nieświadomie leczył swoją córkę w śmiertelnym wypadku

Ann była studentką pielęgniarstwa, która w tym semestrze studiowała za granicą w Seulu, powiedział rektor Uniwersytetu Kentucky.

Ann Geske, studentka Uniwersytetu Kentucky, zginęła w tłumie w Seulu.

Ojciec Mii Tomikawy, 26-letniego japońskiego studenta z wymiany, który zginął w panice, powiedział japońskiej stacji publicznej NHK, że był „przygotowany na najgorsze”, kiedy nie mógł się do niej dostać.

Powiedział, że uczyła się koreańskiego, zanim zaczęła szkołę w Seulu, i przemówiła przed wyjazdem z Japonii do Korei Południowej w poniedziałek.

„Próbowałem do niej zadzwonić, aby ostrzec ją, aby była ostrożna, ale nie odebrała telefonu” – powiedział NHK. „Była wspaniałą córką… Chcę jak najszybciej zobaczyć moją córkę.”

Grace Rashid, Australijka, która zginęła w tłumie w Seulu w Korei Południowej.

Rodzina ofiary z Australii, Grace Rashid, również wydała w poniedziałek oświadczenie, w którym nazwała ją „utalentowaną producentką filmową, której pasją jest wprowadzanie zmian”.

„Tęsknimy za naszą cudowną aniołką Grace, która rozświetliła pokój swoim zaraźliwym uśmiechem. Grace zawsze sprawiała, że ​​inni czuli się ważni, a jej życzliwość robiła wrażenie na wszystkich, których spotkała. Grace zawsze była opiekuńcza i wszyscy byli kochani.”

Władze współpracują obecnie z ambasadami i zagranicznymi rodzinami za granicą, zapewniając wsparcie w organizacji pogrzebu. W miarę upływu tygodnia prawdopodobnie pojawi się więcej nazwisk i twarzy zmarłych, gdy naród szuka odpowiedzi na temat tego, jak taka katastrofa – na obszarze znanym jako zatłoczony w Halloween, z zaplanowanymi tygodniami uroczystości – może się rozwinąć .