31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Halle Bailey tworzy godną podziwu Arielkę — odmianę

Reżyser „Chicago”, Rob Marshall, ryzykuje, że przytłoczy widownię efektami wizualnymi, ale udaje mu się znaleźć odpowiednich aktorów, którzy na nowo wymyślą jego najsłynniejsze role.

Oto zabawna rzecz w „Małej Syrence”: Ariel spędza większość filmu, żałując, że nie są ludźmi, zastanawiając się, jak to jest, kiedy biegasz po tych… jak je nazywasz? Ale praktycznie każda dziewczyna, która ogląda film, marzy o pływaniu w odwrotnej kolejności — co oznacza, że ​​chce być syrenami… lub animowaną księżniczką Disneya. „Wodorosty są zawsze bardziej zielone w czyimś jeziorze” — głosi piosenka, a najważniejszą rzeczą w przerobieniu tego kultowego ulubieńca dla nowego pokolenia jest podtrzymanie wrażenia, że ​​każdy z nas może być Arielem, podczas gdy w rzeczywistości wystarczy tylko jeden talent w A milion lubi Halle Bailey za wypełnienie tych płetw na ekranie.

Za każdym razem, gdy Disney postanawia przywrócić jeden ze swoich ukochanych tytułów bibliotecznych, grupa sceptyków wybucha, pytając: „Dlaczego?” Reakcja wydawała się szczególnie silna w przypadku The Little Mermaid, który nie był tylko starym Disney Toon, ale zapoczątkował renesans studia animacji z lat 90., uruchamiając serię hitów, w tym „Aladdin”, „The Lion King i Beauty”. i Bestia, które prawie wszystkie otrzymały remake „live-action” (niezależnie od tego, że niektóre z nich są tak samo animowane jak te, które je zainspirowały – mają wyglądać, jakby kreskówki ożyły).

Co najmniej połowa ostatnich okładek Disneya była strasznie rozczarowująca, zamieniając zbiorowe punkty orientacyjne z dzieciństwa Amerykanów w świecące oczy CG, grożąc skazą naszych wspomnień o oryginale. Cóż, dobra wiadomość dla „Małej Syrenki”: Halle Bailey jest powodem, dla którego każda publiczność potrzebuje disneyowskiej wymówki, by wrócić do tego klasyka. Reżyser Rob Marshall znalazł swojego Ariela i razem nakręcili Bouncer. Tylko poczekaj, aż usłyszysz, jak śpiewa „Part of Your World” z przekonaniem, że Jennifer Hudson zrobiła karierę w wykonaniu „And I’m Telling You I’m Not Going”. Rodzi się gwiazda, Marshall wydaje się przenikać nasze odkrycie, kładzie Billy’ego na skalistym występie i rozbija gigantyczną falę na jej plecach.

READ  Konto na Instagramie Kanye Westa jest ograniczone, wróć do Twittera

Historia, którą znasz: nastoletnia Ariel ignoruje rozkazy ojca, bada zakazane części morza i interesuje się wszystkim, co ludzkie. Trzyma jaskinię pełną rzeczy, które wypadły za burtę, posuwając się nawet do uratowania jednego z tych rozbitków – księcia Eryka (Jonah Hauer King) – i popłynięcia z nim na ląd. Podoba jej się jego wygląd, on jest zachwycony jej głosem, ale ta dwójka pochodzi z różnych światów. Z niewielką pomocą (i faustowską umową) ciotki Ursuli (Melissa McCarthy) ma trzy dni na pocałunek prawdziwej miłości od Erica, z jej duszą jako zabezpieczeniem i Tritonem (w tej roli sprytny Javier Bardem) z pewnością być zmartwionym.

W „Małej syrence” Marshalla nie ma nic „małego”. Działając prawie godzinę dłużej niż toon z 1989 roku, jest prawdziwym morskim potworem filmu, znacznie rozszerzającym światy nad i pod powierzchnią wody w oryginalnym karaibskim zestawie, dodając piosenki i postacie (np. Noma Dumezweni jako królowa) jako tak znacznie więcej Od pąkli do kadłuba. Traci też kilka scen z „Córek Trytona” i „Les Poissons”. Osobiście nie jestem przekonany, że widzowie chcą, aby wszystkie hity, które widzą, były nadęte, ale z pewnością jest to terytorium w tym remake’u Disneya. (Mówiono, że to zdjęcie kosztowało więcej niż film „Titanic”).

Biorąc stronę z „Pięknej i Bestii”, jednego ze swoich współpracowników „Chicago”, Billa Condona, Marshall przedstawia baśń w tak szerokich perspektywach, cyfrowo renderowanych z dokładnością do cala ich życia, że ​​praktycznie toniemy w szczegół. Sam ogon Arielki – lśniący tęczowo i swobodnie płynący jak płetwy betta fish – wydaje się wymagać większej mocy obliczeniowej niż Neil Armstrong potrzebował, by dotrzeć na Księżyc. Wczesne zwiastuny pokazane w zwiastunach i prezentowane na ceremonii rozdania Oscarów dały pierwotny powód do niepokoju, a materiał filmowy wyglądał nieco krzykliwie, gdy został wyjęty z kontekstu. Cholera, jest błyskotliwy W Kontekst też, ale przynajmniej tam wydaje się być częścią ostatecznej wizji Marshalla.

READ  Mężczyzna twierdzi, że jest głosem kontrowersyjnego rapera AI FN Meki

Przez to wszystko twarz Bailey skupia się na jej wyszukanych konturach. Ma błyszczące oczy Bambi, długie rzęsy motyla i promienny uśmiech księżniczki, których dziwna kombinacja sugeruje żywą postać z kreskówki. Chociaż nie jest to warunkiem wstępnym tych adaptacji, jest to miły kontrast z bardziej naturalnymi zwierzęcymi towarzyszami Ariel – tropikalną płastugą (głos Jacob Tremblay), duchowym krabem Sebastianem (David Diggs) i tępą Północną Janet (Awkwafina) – którzy wyglądają prawie jak prawdziwa okazja.

Marshall podejmuje niefortunną decyzję o zastosowaniu odwracających uwagę efektów wizualnych w sekwencjach głębinowych, zaprojektowanych tak, aby oszukać nasze oczy, aby uwierzyły, że aktorzy wykonali swoją pracę pod wodą: powiewające włosy CG, zabawne odbicia i kiepski filtr, który wygląda jak „Snorks”, jak jeśli wszystko jest widziane przez akwarium. Kiedy film działa, nawet tego nie zauważamy, podobnie jak „Under the Sea”, oszałamiająca sekwencja zawiłości na poziomie Busby’ego Berkeleya, która sugeruje, jak mogłaby wyglądać „Fantazja” na żywo. To odważne, ale nie tak efektowne jak Kiss the Girl, w którym Marshall upraszcza rzeczy, więc możemy śledzić, jak Sebastian i spółka próbują połączyć Erica i Ariel w tej scenie.

Eric dostaje piosenkę dla siebie z „Wild Uncharted Waters”, co jest w porządku, ale niepotrzebne (jeśli w ogóle, osobowość Erica została tutaj zmniejszona, czyniąc go mniej bohaterem-mężczyzną alfa, więc Ariel może go czasami ratować). Numer brzmi wyraźnie inaczej niż bardziej tradycyjne ballady w stylu Alana Menkena i Howarda Ashmana, podobnie jak szybka, mówiona nowa piosenka „The Scuttlebutt”, w której Awkwafina wypluwa szybkie (i bardzo zabawne) słowa Lin-Manuela Mirandy. ) tekst piosenki.

Jeśli Bailey był wielkim odkryciem filmu, McCarthy nie ma się nad czym zastanawiać. Gwiazda komiksu wyglądała jak siostra złego bóstwa w swoim świecącym zielonym legowisku, tak samo pyszna jak czarny charakter z głębin morskich. Jej wyczucie czasu jest nienaganne i chociaż rola jest prawie identyczna z tą, z której pochodzi Pat Carroll, wykracza poza to, czego wymaga się od tych trudnych adaptacji: w zasadzie McCarthy udaje się trafić w każdy rytm, jakiego oczekują fani superbohaterów, jednocześnie zaskakując każda przerwa i zmiana. Pomiędzy szeroko otwartymi oczami jeża Baileya i super-ósmą dziurą McCarthy’ego film ożywa – nie w podekscytowanej formie, jak katastrofalne animacje Disneya „Dumbo” i „Pinokio”, ale w sposób, który daje młodym widzom coś magicznego z którymi można się identyfikować, oraz nowe sny o syrenach, które do tego aspirują.

READ  Podsumowanie i reakcje WWE SmackDown: Unite, Shutdown, Oh My God!