2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gwiazda muzyki Duluth Mimi Parker z zespołu rockowego Three Law umiera na raka w wieku 55 lat

Gwiazda muzyki Duluth Mimi Parker z zespołu rockowego Three Law umiera na raka w wieku 55 lat

Jej eteryczny i spokojny głos zapewnił miękką poduszkę, by wydobyć hałaśliwe parowanie i dziki hałas epoki grunge, z której wyszedł ich zespół. Przez trzy dekady pokornie współzarządzałem jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych wszech czasów w Minnesocie.

W sobotni wieczór Mimi Parker ze znanego na całym świecie rockowego tria Duluth została uciszona przez raka.

Wiadomość o jej śmierci w wieku 55 lat została ogłoszona w oświadczeniu jej męża i kolegi, Alana Sparhawka, na koncie Low na Twitterze.

„Moi przyjaciele, trudno jest wyrazić wszechświat w języku i w krótkiej wiadomości, ale zmarła zeszłej nocy, otoczona rodziną i miłością, w tym twoją” Poczta czytać. „Trzymaj jej imię blisko i święte. Podziel się tą chwilą z kimś, kto cię potrzebuje. Miłość jest naprawdę najważniejsza”.

U perkusisty Low, a także współwokalisty Parkera zdiagnozowano raka jajnika w grudniu 2020 roku.

Pozostawiła córkę Hollis i syna Cyrusa (obaj w wieku studenckim), a także męża, którego poznała w szkole podstawowej w małym miasteczku Clearbrook w północnej Minnesocie.

Praktykujący Mormoni – często mając swoją wiarę w tekstach piosenek nawiązujących do końca czasu, moralności i odkupienia – para zaczęła grać rock’n’roll w trasie wkrótce po przeprowadzce do Duluth i założyła Low w 1993 roku z szeregiem różnych basistów.

Wydali 13 albumów studyjnych i przez kolejne lata zdobyli stałą rzeszę fanów. najnowsze rekordy, „Oh co,” Był jednym z wielu, który otrzymał szerokie uznanie, w tym pojawił się na szczycie listy 50 najlepszych albumów 2021 magazynu Rolling Stone.

„Mim miała wyjątkowy i drżący głos [and] Cudowny i opiekuńczy przyjaciel” – powiedział Dave Simonet, którego kapitan Turtles zepchnął w niedzielę z drogi, używając pseudonimu Sparhawk i bliskich przyjaciół Parkera.

„Stworzyła jedną z najpiękniejszych muzyki, jaką znał ten świat. Będziemy za nią bardzo tęsknić”.

Parker w większości utrzymywała swoją diagnozę do wywiadu z audycją radiową zespołu „Sheroes” w 2021 roku. Nawet po tym wywiadzie odmówiła uczynienia z leczenia raka tematu do rozmów w wiadomościach o Low, dopóki nie zmusiła zespołu do odwołania tras koncertowych w 2021 roku. Sierpień.

READ  Aktor Ray Buffer oskarżony o kradzież komiksów, sklep twierdzi, że jest na wideo

Wśród przełożonych koncertów rozpoczął się lot US Death Cab dla Cutie i główne daty w Europie. Low ma wielu fanów po drugiej stronie Atlantyku, co można powiązać z wczesnym i gorliwym wsparciem wpływowego DJ-a BBC Johna Peela oraz trasą koncertową z Radiohead, jednym z wielu zespołów, które najlepiej przytaczają wpływy tego trio.

Znanym fanem grupy był wokalista Led Zeppelin, Robert Plant, który ponownie nagrał dwie piosenki Lou na swoim albumie „Band of Joy” z 2010 roku.

Pierwsze albumy Lowa, takie jak „I Can Live in Hope”, słynęły z cichego i – zgodnie z nazwą zespołu – niskiego poziomu głośności i tempa, które to cechy sprawiły, że termin muzyczny „slow-core” był słabo używany w recenzjach. To zmieniło się na zawsze wraz z najgłośniejszym arcydziełem 2005 roku „Wielki Niszczyciel” Pierwsza z siedmiu płyt zespołu dla słynnej wytwórni Seattle Sub Pop Records o sławie Nirvany.

„Nigdy nie czułem się silny lub nienaturalny”, powiedział Parker o ich wzmocnionym głosie w wywiadzie dla Star Tribune w 2005 roku. „Będziemy pracować nad piosenkami i patrzeć na siebie w stylu:„ Skąd to się wzięło?”

Być może najsłynniejszy album Low to 1999 „urodziny,” Zbiór ośmiu pieśni tradycyjnych i nowych świątecznych melodii, które emanują lodowatą harmonią pary, a także ich prawdziwą wiarą chrześcijańską. Pojawi się w reklamach telewizyjnych Gap i stworzy kilka list najlepszych świątecznych albumów rockowych.

Parker, Sparhawk i nowa gitarzystka Liz Draper mogli występować w klubach i festiwalach w Ameryce i Europie w pierwszej połowie 2022 roku, uderzając w przebój „Hey What”, zanim Parker wymagał dalszego leczenia.

w wywiad Tego lata Parker powiedziała, że ​​ona i Sparhawk skupili się na podkreśleniu swoich wyjątkowych partii wokalnych na uznanym przez krytyków albumie 2021.

„Kiedy zaczęliśmy nagrywać śpiew na tym nagraniu, powiedzieliśmy: „Wow! – Powiedziała. – Były jakby serpentynami i skupione. Śpiewaliśmy bardzo dobrze. Stało się to więc pewnego rodzaju kamieniem węgielnym”.

READ  Tom Hanks ogłasza pierwszą „bardzo ambitną” powieść | Napisał

Trio wzięło udział w ostatnim krótkim planie w Duluth w ostatni weekend Święta Pracy na ekologiczne spotkanie Water Is Life w Bayfront Festival Park. Ostatni występ The Twin Cities był znaczący: grupa sponsorowała i sponsorowała Teatr Ogrodowy w czerwcu Na tym, co okazało się ostatnim festiwalem rockowym Walker Arts Center, Low w 2013 roku zrobiło falę z improwizacyjną, dronową grupą.

Draper przypomniał sobie chwilę podczas jednego z ostatnich występów zespołu tego lata, kiedy ktoś z publiczności krzyknął: „Mimi, jesteś aniołem!”

Gitarzysta powiedział: „Pamiętam, że każdy, kto płakał, miał rację: Mim jest jasnym światłem, a tu na ziemi zostaliśmy pobłogosławieni siłą i wdziękiem”.

„Mim była taka stoicka i słodka. Była cudowną mamą. Jeśli naprawdę była systemem mam, czuję się bardzo szczęśliwa, że ​​mogłam z nią tworzyć muzykę”.

Inżynier dźwięku Longtime Low, Tom Herbers, który pracuje z zespołem od 1994 roku i jest praktycznie czwartym członkiem, powiedział, że był „emocjonalnie wyczerpany podczas koncertu, nawet po tych wszystkich latach” z powodu „transcendentalnego” głosu Parkera.

Poza sceną Herbers dodał, że docenia jej „poczucie humoru, błyskotliwy dowcip i beztroską postawę”.

Reakcja na śmierć Parker szybko pojawiła się w mediach społecznościowych w niedzielę, a wielu jej kolegów muzyków i fanów świętowało jej karierę muzyczną, a także jej powściągliwą, pozytywną i stabilną osobowość.

„Wdzięczny za całą twoją piękną muzykę”, napisał na Twitterze Dan Wilson ze sławy Semisonic.

Koleżanka Duluth, Jaylene Lea, napisała: „Dziedzictwo Mimi to miłość i piękno, a świat jest lepszy dzięki niej”.

Jeff Tweedy z Wilco — który wyprodukował album Lowa w 2013 roku „The Invisible Way” i często rekrutuje ich jako główny lider — opublikował muzyczny hołd dla swojego albumu pasza substratowa Zawiera jego własną wersję ponurej piosenki „I Hear…Good Night”, którą Low pierwotnie nagrał z australijskim trio The Dirty Three.

READ  Program „Zagubieni w kosmosie” był 51 – termin

Sub Pop Records napisało na Twitterze w odpowiedzi na wiadomość: „Na zawsze bliskie i święte. Kochamy was”.

Burmistrz Duluth Emily Larson napisała na Twitterze do Sparhawka i rodziny: „Ta społeczność cię kocha i jesteśmy tutaj, aby cię wspierać. Bardzo nam przykro z powodu utraty twojej muzyki, życia i partnera rodzinnego. Piękny głos i głęboka miłość Mee Meme echem dalej i oświetlaj swoją drogę naprzód.”