28 marca, 2024

Greg Popovich zremisował z najlepszym trenerem NBA, gdy San Antonio Spurs grał dobrą obronę u siebie

SAN ANTONIO – Greg Popovich dzieli tylko jedno zwycięstwo od zostania najlepszym trenerem w NBA.

Popovich wyrównał rekord Dona Nelsona w NBA dzięki 1335. wygranej w karierze trenerskiej w wygranym 117-110 San Antonio Spurs z Los Angeles Lakers w poniedziałek wieczorem. I zrobił to ze swoim typowym suchym dowcipem.

W rzeczywistości podczas przerwy Popovic zadzwonił do dawnego centrum Tottenhamu i Galerii Sław Koszykówki David Robinson Aby dopasować grę i zweryfikować jego wejście do gry. Robinson siedział na boisku.

Spurs przegrał cztery razy z rzędu z Popoviciem na skraju remisu. W swoim 26. sezonie trener-weteran będzie próbował prześcignąć Nelsona, gdy w środę wieczorem San Antonio gości Toronto Raptors.

poniedziałek, z James Lebron Poza drużyną szosową, Spurs po pierwszej kwarcie prowadziło 31:22, aw czwartej kwarcie odpadło z 22 punktami.

„Myślałem, że byliśmy trochę szybcy” – powiedział Popovich. „Nie jestem zbyt cierpliwy, ale zagraliśmy dobrą długoterminową obronę. Myślę, że to właśnie przyspieszyło nasz postęp”.

Godność Murray Ma 26 punktów i 10 zbiórek oraz Jakub Boeltel A Josh Richardson Wszystkie 18 punktów. Richardson był w kwiecie wieku z San Antonio.

„Trudno wyrazić słowami, jak duży wpływ ma na organizację Spurs, NBA i koszykówkę w ogóle” – powiedział Richardson o Popovichu.

Taleen Horton Tucker 18 punktów na prowadzenie w Los Angeles i Russell WestbrookA mnich właściciel A Carmelo Anthony Dodał po 17 punktów.

Trener Lakers, Frank Vogel, w swoich komentarzach dla mediów po meczu powiedział, że ma „niesamowity szacunek” dla Popovica, co jest synonimem większości trenerów w całej lidze.

„Zdecydowanie cieszę się z jego powodu, mam nadzieję, że nie jest to przeciwko nam” – powiedział Vogel. „Ale pop jest najlepszy”.

Richardson zgodził się i powiedział, że Spurs ma nadzieję, że uda im się pobić rekord w następnym meczu. Chociaż nie był w San Antonio od dawna, Richardson zauważył, jak wiele znaczy Popovich dla Ligi, jej graczy, a także Team USA.

READ  Najeźdźcy kontra punkty. Jaguary, na wynos: Las Vegas rozpoczyna erę Josha McDanielsa z hukiem, rozsadzając Jacksonville

Ale rekord nie jest jedynym celem ulepszonej drużyny San Antonio, która odbyła się dwa i pół meczu poza linią cięcia w rozgrywkach Western Conference Posteson Championship. W rzeczywistości Puelt powiedział, że akta Popovicha to coś, o czym nie mówi się w szatni.

„Wiesz Bob”, powiedział Boltle. „Nie sądzę, żeby tak naprawdę obchodziły go takie rzeczy. Tak naprawdę nie jest to wspominane. Wątpię, czy zostanie wspomniane, kiedy wygramy nasze następne zwycięstwo. Tak po prostu jest”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.