26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

GM sprzeda Hertzowi do 175 000 samochodów elektrycznych do 2027 r

GM sprzeda Hertzowi do 175 000 samochodów elektrycznych do 2027 r

2024 Chevrolet Blazer SS EV

GM

Silniki ogólne Zgodził się sprzedać do 175 000 pojazdów elektrycznych do Hertz Global W ciągu najbliższych pięciu lat firmy ogłosiły we wtorek.

Umowa przewiduje, że General Motors rozpocznie dostarczanie pojazdów elektrycznych, takich jak Chevrolet Bolt EV i Bolt EUV, gigantowi wynajmu samochodów od pierwszego kwartału przyszłego roku. Oczekuje się, że pojazdy te będą na przykład podążać za nowszymi modelami EV w technologii akumulatorów Ultium firmy Jak Chevrolet BlazerA Chevrolet Equinox oraz pojazdy innych marek General Motors.

Oczekuje się, że General Motors znacznie wzrośnie Produkcja w pełni elektrycznych samochodów W nadchodzących latach, wraz ze wzrostem produkcji samochodów osobowych i ciężarowych w Ameryce Północnej, zwiększą się również ogniwa akumulatorów wykorzystywane do ich zasilania. Firma planuje Osiągnięcie zdolności produkcyjnej miliona pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej i Chinach do 2025 roku.

General Motors jest najnowszym producentem samochodów, który zawarł taką umowę z następującą firmą Hertz Tesla A Gwiazda PolarnaUruchamianie samochodu elektrycznego z napędem Volvo. Umowy te dotyczyły odpowiednio 100.000 i 65.000 pojazdów, co czyniło z GM największą z tych trzech umów.

„Nasza praca z Hertzem to ogromny krok naprzód w zmniejszaniu emisji i wprowadzaniu pojazdów elektrycznych, które pomogą stworzyć tysiące nowych klientów EV dla GM” – dyrektor generalny Mary Barra Powiedział w oświadczeniu.

Hertz odnotował wzrost Flota pojazdów elektrycznych to priorytet Po wyjściu z bankructwa niespełna rok temu. Zadłużona firma była wczesną ofiarą pandemii koronawirusa, ale od tego czasu wyzdrowiała z powodu dużego popytu na podróże i problemy z łańcuchem dostaw. Problemy doprowadziły do ​​niższych zapasów, ale wyższych zysków dla flot samochodów do wynajęcia.

Ogłoszenie nie wpłynęło na akcje GM i Hertza. Oba były niższe we wtorek w południe w związku z szerszym spadkiem na rynku.

READ  Elon Musk, Tesla atakuje SEC za „nieustanne” nękanie

Inwestorzy zawsze byli niezadowoleni z producentów samochodów, gdy sprzedają duże ilości pojazdów flotom na co dzień. Dzieje się tak dlatego, że samochody i ciężarówki sprzedawane firmom wynajmującym są zwykle sprzedawane z rabatem, a takie transakcje służą zmniejszeniu nadwyżek zapasów i zwiększeniu całkowitych dostaw pojazdów.

Jednak akcjonariusze i analitycy odpowiedzieli pozytywnie Producenci samochodów tacy jak Tesla Sprzedaż samochodów elektrycznych firmie Hertz, traktując ten ruch jako znak, że pojazdy elektryczne zasilane bateriami stają się coraz bardziej popularne.

Hertz zamierza mieć jedną czwartą swojej floty z napędem elektrycznym do końca 2024 roku, podczas gdy General Motors ogłosił swoje plany wyłącznie. Pokaż samochody elektryczne do 2035 roku.