8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gavin Williamson, brytyjski minister, rezygnuje po zarzutach o zastraszanie

Gavin Williamson, brytyjski minister, rezygnuje po zarzutach o zastraszanie


Londyn
CNN

Minister brytyjskiego gabinetu Gavin Williamson Zrezygnował ze stanowiska we wtorek po ostatnich zarzutach o zastraszanie, mówiąc, że oskarżenia przeciwko niemu „stały się odwróceniem uwagi od dobrej pracy, którą wykonuje ten rząd”.

„Jak wiecie, trwa proces składania skarg dotyczących wiadomości tekstowych, które wysłałem do kolegi” – powiedział Williamson w liście rezygnacyjnym skierowanym do premiera Rishi Sunaka.

„Jestem zaangażowany w ten proces i przepraszam odbiorcę za te wiadomości. Od tego czasu pojawiły się inne zarzuty dotyczące mojego przeszłego zachowania. Odrzucam charakterystykę tych zarzutów, ale zdaję sobie sprawę, że stały się one odwróceniem uwagi dla dobra praca, którą ten rząd wykonuje dla Brytyjczyków” – dodał w komunikacie.

„Dlatego zdecydowałem się wycofać z rządu, abym mógł w pełni zastosować się do trwającego procesu składania skarg i oczyścić moje imię z wszelkich wykroczeń” – powiedział Williamson.

Palestyńska Agencja Prasowa powiedziała, że ​​Sunak przyjął jego rezygnację „z wielkim smutkiem”. „Chcę ci podziękować za osobiste wsparcie i lojalność” – powiedział Sunak.

Obecna kadencja Williamsona w rządzie trwała tylko przez 14 dni. Jako bliski sojusznik Sunaka, Williamson spotykał się z coraz częstszymi wezwaniami do rzucenia palenia po zarzutach o zastraszanie.

Była wiceprezes Whip Anne Milton opisała zachowanie Williamsona pięć lat temu, kiedy był szefem Whip, jako „grożące” i „przerażające” w wywiadzie dla Channel 4 opublikowanym we wtorek.

Milton, który pracował u boku Williamsona w Whip Bureau – które wymusza dyscyplinę partyjną – również określił swoje zachowanie jako „niemoralne i niemoralne”.

„Odnoszę wrażenie, że lubi skandaliczne plotki i użyje ich jako dźwigni przeciwko posłom, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział spikerowi Milton.

Williamson jeszcze nie odpowiedział publicznie na zarzuty Miltona. CNN zwrócił się do prawodawcy o komentarz.

READ  Antonio Guterres mówi, że świat jest w niebezpieczeństwie

Williamson powiedział później we wtorek, że po rezygnacji nie otrzyma żadnych odpraw, Pisanie na Twitterze Że „to są pieniądze podatników i zamiast tego powinny iść w kierunku priorytetów rządowych, takich jak zmniejszenie list oczekujących NHS”.

Był ustawodawcą Partii Konserwatywnej wcześniej zwolniony Został odwołany ze stanowiska ministra obrony w 2019 roku przez ówczesną premier Theresę May w związku z wyciekiem ważnej decyzji dotyczącej chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei.

Decyzja May była następstwem dochodzenia w sprawie sposobu, w jaki Daily Telegraph odkrył, że rząd Wielkiej Brytanii przygotowuje się do udostępnienia Huawei dostępu do części krajowej sieci komórkowej 5G. Williamson w tym czasie „energicznie” zaprzeczał, jakoby był źródłem przecieku, w wiadomości opublikowanej na jego koncie na Twitterze.

Były premier Boris Johnson mianował go później sekretarzem stanu ds. edukacji, co było złowieszczą odprawą, podczas której Williamson przewodniczył kontrowersyjnemu spotkaniu Algorytm oceny egzaminu Podczas pandemii Covid-19, kiedy nie można przeprowadzić testów. System oceniania został zlikwidowany po powszechnym oburzeniu rodziców, uczniów i nauczycieli.

Williamson również robił fale, wyglądając na zdezorientowanego Dwie wielkie czarne brytyjskie gwiazdy sportupowiedział dziennikarzowi, że rozmawiał z piłkarzem Manchesteru United Marcusem Rashfordem – który podczas pandemii prowadził kampanię na rzecz darmowych posiłków szkolnych dla potrzebujących dzieci – kiedy w rzeczywistości poznał rugby Maru Itogiego.

Johnson zwolnił go ze stanowiska w 2021 r. podczas przetasowań w rządzie.

Williamson jest także byłym prezydentem, a przed wtorkową dymisją pełnił funkcję ministra bez teki w gabinecie Sunaka.