Michael Sonnenfeldt, założyciel, dyrektor generalny i prezes Tiger 21.
Adam Jeffrey | CNBC
Fundusze hedgingowe są „martwe” jako klasa inwestycyjna dla bogatych, powiedział Michael Sonnenfeld, założyciel i prezes Tiger21, sieci zrzeszającej zamożnych inwestorów i przedsiębiorców.
Dane z sieci pokazały, że alokacja członków Tiger 21 do funduszy hedgingowych spadła do 2% z 12% w ciągu ostatnich 16 lat.
„Fundusze hedgingowe są martwe jak gwoździe – utrzymują stałą pozycję na poziomie 2%, ponieważ członkowie pozycjonowali swoje inwestycje w tym sektorze w ciągu ostatnich dziesięcioleci” – stwierdził Sonnenfeldt, dodając, że inwestorzy mogliby uzyskać podobną ekspozycję przy niższych opłatach, inwestując w fundusze indeksowe. Albo wejdź w private equity.
Obecnie największy udział w portfelu członków Tiger 21 ma private equity – 29%, a za nim plasują się inwestycje w nieruchomości – 27%. Akcje publiczne posiadają około 19%, a gotówka około 12%. Fundusze hedgingowe mają alokację 2%.
Tiger 21 ma 106 grup na 46 rynkach. Sieć liczy 1300 członków, z których większość to twórcy bogactwa pierwszego pokolenia współpracujący Zarządzanie aktywami o wartości ponad 150 miliardów dolarów. Często są to także przedsiębiorcy, którzy sprzedali swoje firmy i chcą zachować swój majątek.
Członkowie grupy, Stworzony w 1999 roku przez SonnenfeldtaOtrzymuj i wymieniaj się między sobą poradami dotyczącymi ochrony majątku, inwestycji i przedsięwzięć filantropijnych.
Nasi członkowie zdali sobie sprawę, że średnio mogliby osiągnąć lepsze wyniki dzięki większej ekspozycji na fundusze indeksowe… przy większej płynności, niższych opłatach i potencjalnie wyższych zwrotach w ciągu ostatniej dekady.
Michaela Sonnenfeldta
Założyciel Tiger 21 i Prezes Zarządu
„Od ponad dekady fundusze hedgingowe notują spadek. W środowisku niskich stóp procentowych opłaty stałe stały się mniej atrakcyjne” – Sonnenfeldt powiedział CNBC e-mailem, dodając, że fundusze hedgingowe nie są już w stanie „przynosić ekscytujących zysków”.
Fundusze hedgingowe to aktywnie zarządzane fundusze skupiające się na nietradycyjnych aktywach i stosujące ryzykowne strategie. Fundusze hedgingowe przynoszą zyski Stwierdzono, że rosną wraz ze wzrostem stóp procentowych.
„Nasi członkowie zdali sobie sprawę, że średnio mogliby osiągnąć lepsze wyniki dzięki większej ekspozycji na fundusze indeksowe, takie jak QQQ i SPY, charakteryzujące się większą płynnością, niższymi opłatami i prawdopodobnie wyższymi zwrotami w ciągu ostatniej dekady” – powiedział Sonnenfeldt.
Invesco QQQ ETF, fundusz notowany na giełdzie śledzący wyniki indeksu Nasdaq-100, Wzrost o 55% w 2023 r. SPY, czyli SPDR S&P 500 ETF, w zeszłym roku wzrósł o prawie 25%.
Według danych firmy inwestycyjnej Preqin, globalne fundusze hedgingowe zwróciły w zeszłym roku 13,3%, odbijając z -6,8% w 2022 r.
Pomiędzy czwartym kwartałem 2014 r. a końcem 2023 r. branża odnotowała odpływ netto o wartości ponad 217,3 miliarda dolarów, powiedział Charles McGrath, wiceprezes Preqin's Research Insights.
„Branża funduszy hedgingowych znajdowała się w trudnej sytuacji przez większą część ostatniej dekady, a inwestorzy w dalszym ciągu odzyskiwali kapitał z tej klasy aktywów, kompensując dodatnie ogólne zwroty” – napisał w niedawnym raporcie.
Preakin podkreślił, że rosnący odsetek inwestorów uważa, że ich alokacja w funduszach hedgingowych nie spełnia długoterminowych oczekiwań.
„Specjalista sieciowy. Odwieczny maniak zombie. Kawowy ninja. Przyjazny dla hipsterów analityk.”
More Stories
Premiera PlayStation 5 Pro planowana jest za kilka tygodni
Kuo: Aktualizacja pamięci RAM do 12 GB w przyszłym roku będzie ograniczona do iPhone’a 17 Pro Max
Firma zajmująca się sztuczną inteligencją Midjourney zapowiada produkt sprzętowy w nowej formie