28 września, 2024

Francja 1:1 Polska (25 czerwca 2024 r.) Analiza meczu

A Kyliana Mbappe Kara anulowana przez Robert LewandowskiJuż oddany rzut punktowy Polska pod kontrolą Francja We wtorek remis 1:1 w Dortmundzie oznaczał, że Francja zajęła drugie miejsce w grupie D.

Mbappé strzelił swojego pierwszego gola w mistrzostwach Europy w 56. minucie – a pierwszego gola Francuza na Euro 2024 – kiedy spokojnie zdobył bramkę z rzutu karnego. Jakub Kiwierniezdarne wyzwanie Ousmane Dembélé.

Prowadzenie oznacza, że ​​Francja będzie liderem grupy niezależnie od wyniku tie-breaka Holandia I Austria.

Jednakże, Dayot Upamekhano Polska pokonała rezerwowego Karola Świederksiego, co pozwoliło Lewandowskiemu wyrównać z rzutu karnego w 79. minucie – jego pierwszy strzał obronił. Mike’a MignonaUważano, że zbyt szybko rozwinął swoją linię.

We wtorek Francja zremisowała z Polską 1:1 i zapewniła sobie drugie miejsce w grupie D.

OZAN ​​KOSE/AFP za pośrednictwem Getty Images

Gdy Austria później wywalczyła zwycięską bramkę w meczu z Holendrami, po losowaniu Francja zajęła drugie miejsce w grupie D za Austrią i zmierzyła się z drugim graczem w grupie E. Rumunia, Belgia, Słowacja I Ukraina Wszyscy są w trzech punktach.

To był pierwszy raz od 12 lat pod wodzą menadżera Didiera Deschampsa, że ​​Francji nie udało się zwyciężyć w swojej grupie na dużym turnieju.

To kolejny beznadziejny występ z Francji, któremu od góry do dołu brakuje wyobraźni. Dominowali w posiadaniu piłki, ale najlepszy bramkarz Polski im przeszkodził Łukasz Skorupski który wykonał przyzwoite interwencje, aby odmówić Mbappé, Theo Hernandeza, Ousmane Dembélé I Bradleya BarcoliZamknij próby.

Jednak po wyrównaniu dla Polski Francja musiała zagrać w końcówce meczu z polską drużyną, do której kibice dopingowali kibiców, którzy podnieśli się po bramce Lewandowskiego, wywołując napiętą atmosferę w Dortmundzie.

„Nie jestem zawiedziony. Celem było zajęcie pierwszego miejsca, ale musieliśmy wygrać. Jeśli nie wygrywasz, musisz się z tym pogodzić” – Deschamps powiedział TF1.

„Zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić, mieliśmy szanse… trzeba docenić to, co zrobiliśmy, mimo że nie dotarliśmy tam, gdzie chcieliśmy, osiągnęliśmy nasz pierwszy cel.

„Chociaż ich bramkarz wykonał kilka świetnych interwencji, mogliśmy zachować się lepiej. Po prostu nie mogliśmy znaleźć bezpiecznego miejsca”.

Deschamps po trzech meczach wciąż zastanawia się, jak zagrać swoich napastników. Antoine’a Griezmanna Jego rola na ławce rezerwowych przeciwko Polsce jest nadal niejasna.

Deschamps zatrzymał dwóch trzymających pomocników, gdy Mbappe wrócił do podstawowej jedenastki po złamaniu nosa w pierwszym meczu przeciwko Austrii. Adriana Rabiota I Aurélien Tchouaméni Pozwoliło to Francji na wykorzystanie pełnych obrońców Hrabstwo Jules I Theo Hernandeza W trybie pełnego ataku, prawie jak skrzydłowi.

Jednak to posunięcie nie pomogło Francji zachować pionu ani agresywności i naraziło ją na podatność na kontrataki. Williama Salibę I Upamegano Często pozostawiony sam sobie przeciwko rywalizującym napastnikom.

Po tym, jak Skorupski odmówił Hernandezowi i Dembele, Francja wyglądała na zdezorientowaną, jak sobie poradzić z głęboką, pięcioosobową obroną Polski, a Lewandowski strzelił głową z bliskiej odległości w 38. minucie.

Mbappé w końcu dał o sobie znać dwoma próbami przed przerwą, niecelnym uderzeniem z szerokiego kąta i kolejnym strzalem Skorupskiego.

Napastnik, biegający od początku drugiej połowy lewym kanałem, szybko wrócił i zmusił Skorupskiego do dalszej pracy.

W meczu przeciwko powolnej i przewidywalnej drużynie francuskiej Polska wyglądała na uspokojoną, ale bez większych cierpień, gdy zderzenie z obrońcą Giorgim Dembele podarowało rywalom wyraźny rzut karny, który Mbappé zdecydowanie wykorzystał.

Jednak Polska otrzymała rzut karny po niestrudzonej akcji w Dortmundzie w pierwszej połowie, a Lewandowski po swojej drugiej próbie ładnie finiszował zarówno w polu karnym, jak i w polu karnym Mignona. Idealny wpis.

To był gol, który ostudził zapał Francuzów i sprawił, że Francuzi lizali rany po nokaucie w rzucie rożnym.