28 września, 2024

Francja 1:1 Polska (25 czerwca 2024) Analiza meczu

A Kyliana Mbappe Kara anulowana przez Robert LewandowskiJuż oddany rzut punktowy Polska pod kontrolą Francja We wtorek remis 1:1 w Dortmundzie oznaczał, że Francja zajęła drugie miejsce w grupie D.

Mbappé strzelił swojego pierwszego gola w mistrzostwach Europy w 56. minucie – a pierwszego gola Francuza na Euro 2024 – kiedy spokojnie zdobył bramkę z rzutu karnego. Jakub Kiwierniezdarne wyzwanie Ousmane Dembélé.

Ale nadal Dayot Upamekhano Polska pokonała rezerwowego Karola Świederksiego, co pozwoliło Lewandowskiemu wyrównać z rzutu karnego w 79. minucie – jego pierwszy strzał obronił. Mike’a MignonaUważano, że zbyt szybko rozwinął swoją linię.

We wtorek Francja zremisowała z Polską 1:1 i zapewniła sobie drugie miejsce w grupie D.

OZAN ​​KOSE/AFP za pośrednictwem Getty Images

Remis daje Francji drugie miejsce w grupie D Austria Zmierzą się z drugim zawodnikiem grupy E Rumunia, Belgia, Słowacja I Ukraina Wszyscy są w trzech punktach.

To był pierwszy raz od 12 lat pod wodzą menadżera Didiera Deschampsa, że ​​Francji nie udało się zwyciężyć w swojej grupie na dużym turnieju.

To kolejny beznadziejny występ z Francji, któremu od góry do dołu brakuje wyobraźni. Dominowali w posiadaniu piłki, ale najlepszy bramkarz Polski im przeszkodził Łukasz Skorupski który wykonał przyzwoite interwencje, aby odmówić Mbappé, Theo Hernandeza, Ousmane Dembélé I Bradleya BarcoliZamknij próby.

Jednak po wyrównaniu dla Polski Francja musiała zagrać w końcówce meczu z polską drużyną, do której kibice dopingowali kibiców, którzy podnieśli się po bramce Lewandowskiego, wywołując napiętą atmosferę w Dortmundzie.

Deschamps po trzech meczach wciąż zastanawia się, jak zagrać swoich napastników. Antoine’a Griezmanna Jego rola na ławce rezerwowych przeciwko Polsce jest nadal niejasna.