1 czerwca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fox balansuje na krawędzi porażki po ugodzie z Dominium

Nowy Jork (CNN) Fox Corp odnotował stratę w ostatnim kwartale po zapłaceniu A Ugoda w wysokości 787,5 miliona dolarów Dla systemów głosowania Dominium.

Spółka odnotowała zysk w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Firma zarobiła 719 milionów dolarów na opłatach, w tym kosztach rozliczeń, które zostały częściowo zrekompensowane dywidendami dla swoich spółek zależnych oraz zmianą wartości rynkowej niektórych jej inwestycji. Ale hit pozostawił Fox ze stratą netto w wysokości 50 milionów dolarów, w porównaniu do zysku w wysokości 290 milionów dolarów w poprzednim roku.

Komunikat o zarobkach nie wspomina o Dominion Voting Systems, chociaż wspomina o opłatach związanych z kosztami rozliczenia prawnego Fox News Media. Podczas rozmowy telefonicznej firmy z inwestorami, dyrektor generalny Fox, Lachlan Murdoch, zauważył we wtorek, że ugoda z Dominion leży w najlepszym interesie firmy i jej akcjonariuszy, biorąc pod uwagę decyzje sądu w Delaware, które, jak powiedział, ograniczają jej obronę. Powiedział, że pójście do sądu mogło skutkować od dwóch do trzech lat apelacji.

„Jesteśmy dumni z naszego zespołu Fox News, wyjątkowej jakości ich pracy dziennikarskiej i zarządzania marką Fox News” – powiedział. „Patrząc w przyszłość, jesteśmy pewni siły marek Fox i siły naszego bilansu”.

Wyłączając te specjalne pozycje, skorygował zysk w wysokości 494 milionów dolarów, czyli 94 centów na akcję, w porównaniu z 459 milionami dolarów rok wcześniej. To było lepsze niż 87 centów oczekiwanych przez analityków ankietowanych przez Refinitiv. Firma skorzystała z zysków i zysków uzyskanych z nadawania w tym roku moc.

Od czasu współpracy z Dominion, Fox uruchomił swojego najpopularniejszego nadawcę, Tuckera Carlsona. Oceny Fox News spadły, podczas gdy inne prawicowe stacje zyskały widownię od czasu zwolnienia Carlsona.

Fox wciąż stoi w obliczu pozwu ze strony innego producenta maszyn do głosowania. Inteligentny Matic, która domaga się 2,7 miliarda dolarów odszkodowania. Murdoch powiedział inwestorom, że sprawa jest „zasadniczo różna” od sprawy Dominion i że Fox będzie miał do dyspozycji lepszą obronę niż sąd Delaware rozpatrujący sprawę Dominion.

READ  Elon Musk napisał do CEO Twittera wiadomość o prawnikach przed wycofaniem się z umowy: Raport

Osada Dominium została osiągnięta 18 kwietnia. Dominion oskarżyło Foxa o zgłaszanie fałszywych oświadczeń na temat maszyn do głosowania Dominion w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Fox miał mnóstwo pieniędzy na opłacenie ugody. Powiedział, że miał 4,1 miliarda dolarów w gotówce i ekwiwalentach środków pieniężnych w funduszu na dzień 30 marca, około trzy tygodnie przed zawarciem ugody. Ogłosił również, że odkupił swoje akcje za 1,8 miliarda dolarów w ciągu dziewięciu miesięcy kończących się 31 marca w ramach planu wykupu o wartości 7 miliardów dolarów. Do tej pory Fox odkupił akcje o wartości 4,4 miliarda dolarów w ramach swojego planu.

Hit z ugody był znany inwestorom jeszcze przed publikacją raportu. Lepsze od oczekiwań zyski pomogły w zwyżce akcji Lis (Lis) Po opublikowaniu raportu wzrosła ona w obrocie przedsesyjnym.