18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Epicka katastrofa”: zamknięcie stacji CNN+ gniewa zwolnionych pracowników, gdy Fox News się chełpi

Personel krótkotrwałego programu telewizyjnego CNN CNN+ został „spanikowany i rozgniewany” przez kierownictwo po decyzji o zakończeniu usługi po zaledwie trzech tygodniach – nazywając to „absolutną katastrofą”.

Nowy dyrektor generalny CNN, Chris Licht, który formalnie przejął stanowisko dopiero 2 maja, powiedział pracownikom w czwartek, że CNN+ się kończy.

Usługa rozpoczęła się dopiero 29 marca, a producenci przyciągnęli talenty, w tym byłego prezentera Fox News, Chrisa Wallace’a, Cassie Hunt z MSNBC, aktorkę Evę Longorię i szefową kuchni Alison Roman.

Śmierć CNN+ została z radością przyjęta przez osobistości Fox News, takie jak Greg Gutfeld, a także krytycy sieci, w tym Donald Trump i jego syn.

Wtajemniczeni oszacowali, że sieć wydała 300 milionów dolarów na wszystko, a na reklamę od 100 do 200 milionów dolarów. CNN planowało wydać ponad miliard dolarów na CNN+ w ciągu czterech lat, powiedziały dwie osoby zaznajomione z tą sprawą. New York Times.

David Zaslav, który od początku tego miesiąca kieruje nowo połączonym gigantem medialnym, miał doprowadzić do zmian.

Ale jeden z doświadczonych pracowników powiedział: Washington Post: „Spodziewaliśmy się, że odetną kilka palców, a nie całe ramię”.

David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Warner Bros. Discovery przejął nowo połączoną firmę medialną 8 kwietnia.

74-letni Chris Wallace dołączył do Fox News w 2003 roku i wyjechał, aby zrobić program w CNN+.  Jego dawni koledzy cieszyli się z rozpadu jego nowego domu

74-letni Chris Wallace dołączył do Fox News w 2003 roku i wyjechał, aby zrobić program w CNN+. Jego dawni koledzy cieszyli się z rozpadu jego nowego domu

Gwiazdy CNN+, w tym Kasie Hunt (3. po lewej), Chris Wallace (obok Hunt) i Anderson Cooper (3. miejsce po prawej) były widziane 28 marca, aby uczcić uruchomienie usługi przesyłania strumieniowego.

Gwiazdy CNN+, w tym Kasie Hunt (3. po lewej), Chris Wallace (obok Hunt) i Anderson Cooper (3. miejsce po prawej) były widziane 28 marca, aby uczcić uruchomienie usługi przesyłania strumieniowego.

Nowa usługa przesyłania strumieniowego była mocno reklamowana, ale miała tylko 150 000 subskrybentów

Nowa usługa przesyłania strumieniowego była mocno reklamowana, ale miała tylko 150 000 subskrybentów

300 pracowników, którzy już rozpoczęli pracę w CNN+, pogrążyło się w złości po czwartkowym ogłoszeniu – mimo że sieć twierdziła, że ​​będzie próbowała przenieść ich na wolne stanowiska w firmie.

READ  Amazon zwiększa konkurencję między FedEx i UPS, rozszerzając Prime na strony trzecie

prawdopodobne są zwolnienia osób, które nie zostały wyznaczone do nowej pracy; Według doniesień otrzymają co najmniej sześć miesięcy zakończenia służby.

Wielu członków służby uważało, że nie mają szans.

„Wiele osób rzuciło swoją stabilną pracę w CNN, aby przejść do CNN+, a następnie wycofało się z niej zaraz po uruchomieniu?” źródło powiedział Poczta nowojorska.

„Wszyscy są spanikowani i źli”.

Sarah Seidner, która przeprowadziła się z Los Angeles do Nowego Jorku, aby prowadzić CNN+, powiedziała na czwartkowym spotkaniu, że decyzja o niedługim zakończeniu programu została podjęta

Sarah Seidner, która przeprowadziła się z Los Angeles do Nowego Jorku, by prowadzić CNN+, powiedziała na czwartkowym spotkaniu, że decyzja o niedługim zakończeniu programu była „niesamowita”.

Inne źródło skarżyło się gazecie: „Wielcy faceci są bardziej skłonni do uratowania, ale co z wszystkimi innymi, ludźmi wykonującymi prawdziwą pracę?”

Inny był bardziej niegrzeczny.

To szaleństwo, to szaleństwo.

„To dosłownie rywalizuje z epicką katastrofą Quibi”, powiedział źródło, odnosząc się do krótkotrwałej platformy streamingowej, która przestała działać siedem miesięcy po jej uruchomieniu w kwietniu 2020 r.

Licht ogłosił wiadomość w czwartek na spotkaniu w studiu telewizyjnym na 19. piętrze centrali CNN w Nowym Jorku.

Po rozmowie zgodnie z Washington PostSarah Seidner, długoletnia reporterka CNN, która przeprowadziła się z Los Angeles do Nowego Jorku, by prowadzić CNN Plus, wstała i powiedziała oszołomionemu tłumowi: „To niesamowite, jeśli mam być całkowicie szczery”.

Później napisała na Twitterze: „To koniec. To była niesamowita najkrótsza przejażdżka dla zespołu #CNNPlus.

Hunt, którego kusiło, by opuścić MSNBC z kontraktem na milion dolarów, napisał na Twitterze: „Dziennikarze, z którymi miałem przywilej pracować przy CNN Plus, są światowej klasy.

Jestem bardzo dumny, że mogę nazywać ich kolegami.

Jeśli Twoja organizacja chciałaby mieć możliwość wykorzystania swoich talentów, moi menedżerowie liniowi są otwarci

To *działa* w dającej się przewidzieć przyszłości.

Dodała: „(Niektórzy z was pytają o mnie. Jestem dumna, że ​​jestem w zespole CNN. Nic mi nie będzie. Teraz nie chodzi o mnie.)

Źródła powiedziały Poczta że CNN „przekroczył wydatki na talenty”, przyznając Wallace’owi 9 milionów dolarów rocznie.

Obecnie uważa się, że prawdopodobnie zajmie stanowisko o godzinie 21:00 w CNN, które zostało puste po zwolnieniu Chrisa Cuomo w grudniu.

Donald Trump był jednym z tych, którzy świętowali upadek nowego projektu CNN.

„Gratulacje dla CNN+ za decyzję o natychmiastowym przekazaniu braku ocen lub widzów w jakikolwiek sposób, kształt lub formę” – powiedział Trump w oświadczeniu wydanym w czwartek.

To było jak pusta pustynia, mimo że wydał setki milionów dolarów i zatrudnił nisko ocenianego Chrisa Wallace’a, faceta, który tak bardzo starał się być jego tatą Mike’iem, ale brakowało mu talentu i czegokolwiek innego, co było niezbędne do bycia gwiazdą.

„W każdym razie, to tylko kolejny kawałek CNN i Fake News, którym nie musimy się już przejmować!”

Jego syn, Donald Trump Jr., zamieścił na Twitterze satyryczny mem ze słynnymi tańczącymi karawanami z Ghany, z logo CNN na trumnie.

Znakomita impreza inauguracyjna CNN+ odbyła się zaledwie trzy tygodnie temu, 28 marca

Znakomita impreza inauguracyjna CNN+ odbyła się zaledwie trzy tygodnie temu, 28 marca

Greg Gutfeld, gospodarz Fox News, wielokrotnie żartował w czwartek na temat śmierci CNN.

Greg Gutfeld, gospodarz Fox News, wielokrotnie żartował w czwartek na temat śmierci CNN.

Gospodarze Fox News również chwalili się zmaganiami swojej konkurencyjnej sieci.

Greg Gutfeld wielokrotnie żartował na temat sytuacji w czwartek, komentując podczas debaty na temat liderów Partii Demokratycznej: „Ławka Demokratów jest cieńsza niż rolka pilota CNN+ Chrisa Wallace’a”.

Później dodał: „BLM zrobił z czarnymi to, co Chris Wallace zrobił dla CNN+. Uwiódł ich obietnicą, a następnie porzucił na poboczu drogi.

W innym żartował: „Wiele z tych rozwiązań, które pochodzą z lewej strony, jest zawodnych, są panele słoneczne lub wiatraki. Spójrz na CNN+, ile pieniędzy zainwestowali w energię wiatrową, zatrudniając Chrisa Wallace’a”.

READ  Były szef NSE, Chitra Ramakrishna, aresztowany w skandalu z „himalajskimi joginami”

W drugim odcinku Gutfeld wyemitował filmik przedstawiający żubra wędrującego po mieście.

– Dawno nie widziałem celebryty – zaczął. Jak wiemy, CNN+ zamknął swoje podwoje, więc sporo ich talentu można zobaczyć na ulicy.

„Na przykład właśnie spojrzałem na Szóstą Aleję i kogo widziałeś spędzającego czas przed barem? Tylko, zgadnij? Chrisa Wallace’a, który po prostu włóczy się po okolicy.

Licht powiedział pracownikom, że decyzja o zamknięciu usługi przesyłania strumieniowego nie była spowodowana żadną awarią ich parku.

Usługa przyciągnęła do tej pory 150 000 subskrybentów, płacąc 5,99 USD miesięcznie i była na dobrej drodze do osiągnięcia celów subskrypcji w pierwszym roku.

CNN+ nie był w stanie pokazywać tych samych programów informacyjnych co CNN, ze względu na istniejące umowy z dostawcami usług telewizji kablowej. Ale zachęcili innych gwiazd, takich jak Anderson Cooper, do zaangażowania się w program dla rodziców i wprowadzili Dona Lemona w talk show.

Jednak nowa spółka macierzysta CNN, Warner Bros. Liczby nie miały wpływu na Discovery, który oficjalnie powstał po fuzji 8 kwietnia.

Dwie osoby zaznajomione z liczbami powiedziały, że w dowolnym momencie nabożeństwo oglądało mniej niż 10 000 osób New York Times.

„To nie twoja wina, że ​​wyciągnąłeś spod siebie dywanik”, powiedział Licht w czwartek, zgodnie z nagraniem, które zobaczyła gazeta.

Wszedł więc nowy właściciel i powiedział: Jaki piękny dom! Ale potrzebuję mieszkania.

I to niczego nie odbiera z tego pięknego domu, który zbudowałem. Jestem z tego dumny, jestem dumny z tego zespołu i jestem zdumiony tym, co to dla Ciebie znaczy.