17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze jest tymczasowo wstrzymana

Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze jest tymczasowo wstrzymana

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

SAN FRANCISCO – Elon Musk napisał na Twitterze na początku piątku, że jego oferta zakupu Twittera o wartości 44 miliardów dolarów została tymczasowo wstrzymana, otwierając potencjalne drzwi do renegocjacji i tworząc niepewność co do jego dążenia do prywatności w serwisie społecznościowym.

Jego ogłoszenie rzuciło nowe cienie na powagę jego oferty w czasie, gdy szukał nowych inwestorów, którzy pomogliby mu sfinansować transakcję. Odegrał również swoją rolę, obniżając cenę akcji Twittera, mimo że tweet był w stanie przyciągnąć kontrolę regulacyjną.

„Umowa na Twitterze jest tymczasowo wstrzymana, a oczekujące szczegóły obsługują konto, na którym spam/konta stanowią już mniej niż 5% użytkowników”, Musk Na Twitterze link do artykułu Reuters Cytat z zeszłego tygodnia Profil na Twitterze. Jakieś dwie godziny później dodał: „Nadal jestem zaangażowany w przejęcie”.

Boty spamowe, konta promujące oszustwa związane z kryptowalutami i dążące do wykorzystania podatnych użytkowników od dawna były utrapieniem dla potentata technologicznego, który regularnie konfrontuje się z podszywaczami w swoich działaniach na stronie.

Ale jego publiczne ogłoszenie było niezwykłym i nieoczekiwanym manewrem na tym etapie negocjacji, według ekspertów finansowych i osób zaznajomionych z negocjacjami, które wypowiadały się pod warunkiem anonimowości w celu omówienia drażliwych spraw. Oczekiwano, że umowa zostanie zamknięta w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy, ale piątkowe tweety mogą stanowić próbę powrotu Muska do stołu negocjacyjnego, aby kupić Twittera za mniej niż wcześniej uzgodniono.

Oto, co Elon Musk miał do powiedzenia o swoich planach dotyczących Twittera

Wysłał także akcje Tesli, które w tym roku gwałtownie spadły, podczas gdy Twitter się załamał. Musk posiada duży udział w Tesli i przeznaczył miliardy dolarów ze swojego osobistego majątku na finansowanie transakcji. Piątkowa podwyżka cen pozwoliła Muskowi odzyskać część swojej wartości netto, jednocześnie obniżając wartość rynkową firmy, którą chce kupić.

Akcje Twittera spadły w piątek o około 10 procent, podczas gdy akcje Tesli wzrosły o około sześć procent. Inwestorzy z branży samochodów elektrycznych, kierowani przez Muska, obawiali się, że miliarder wykorzysta jego udział do sfinansowania transakcji na Twitterze.

Musk drży z obawy, że może być więcej spamu, niż myśli, że może stanowić próbę wprowadzenia klauzuli w umowie, która pozwoliłaby na anulowanie umowy, jeśli nieoczekiwane wydarzenie znacznie zaszkodzi perspektywom biznesowym Twittera, według ekspertów prawnych i ludzie bliscy transakcji.

Mimo to przynajmniej jedna osoba zaznajomiona z negocjacjami kwestionowała wpływ strategii Muska. „Nie widzieliśmy ani krzty dowodu na to, że umowa jest w toku” – powiedziała osoba, która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, aby opisać dyskusje. „Rzeczy toczą się dzisiaj tak, jak były wczoraj”. Osoba powiedziała, że ​​roboty będą przedmiotem „rutynowej” dyskusji na temat takiej transakcji.

Pytanie Muska dotyczące botów nie jest niczym nowym na Twitterze

„Każdy, kto próbuje przewidzieć, jak to się może stać, jest idiotą” – powiedziała Urska Velikunga, profesor prawa z Georgetown University.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ indeksy mają na celu zrekompensowanie tygodniowych strat

Musk i Twitter nie skomentowali tego artykułu.

Na szczycie Financial Times Future of the Car 10 maja dyrektor generalny Tesli powiedział, że permanentny zakaz korzystania z Twittera przez prezydenta Donalda Trumpa był „całkowicie głupi”. (Wideo: Financial Times)

Twitter w tym tygodniu pogrążył się w coraz większym chaosie administracyjnym, a dyrektor generalny Parag Agrawal został zwolniony Dwóch starszych przedstawicieli Ogłaszamy zamrożenie zatrudnienia. W piątek Agrawal napisał na Twitterze, że musi obniżyć koszty ze względu na otoczenie makroekonomiczne. „Nie wykorzystam tej umowy jako wymówki, aby uniknąć podejmowania ważnych decyzji dotyczących zdrowia firmy, ani nie użyję jej w przypadku żadnego lidera Twittera” – powiedział.

Oświadczenie Muska, że ​​transakcja jest w toku, prawdopodobnie przyciągnie uwagę regulatorów papierów wartościowych, którzy zbadają, czy jego publiczne oświadczenia na temat transakcji, jednocześnie aktywnie dążąc do zawarcia transakcji, nie będą sprzeczne z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych.

Musk ma tendencję do głośnych wypowiedzi na Twitterze, gdzie ma ponad 90 milionów obserwujących, co doprowadziło do kontroli SEC. ten Warunki umowy Wymaga to opłaty za zerwanie w wysokości 1 miliarda dolarów, chociaż jego tweet pozostawił pewną myśl, czy stara się obejść ten koszt. Eksperci od prawa papierów wartościowych powiedzieli, że wycofanie się Muska w tym momencie może doprowadzić do przedłużającej się i chaotycznej batalii prawnej, pozostawiając potentata technologicznego z kosztami, które przewyższają karę za wycofanie.

Przed tweetem Musk już szukał dodatkowych inwestorów do wykupienia, ponieważ załamanie rynku wywarło presję na jego finansowanie. Doradcy bliscy Muskowi, którzy rozmawiali pod warunkiem zachowania anonimowości w związku z trwającymi dyskusjami, powiedzieli, że zmiana była prawdopodobnie taktyką negocjacyjną, ale sygnalizuje również wyrzuty sumienia potencjalnego nabywcy.

Tesla stracił na wartości rynkowej około 400 miliardów dolarów od czasu, gdy zainteresowanie Muska Twitterem stało się upublicznione w kwietniu, robiąc dziurę w jego planach przejęć w czasie, gdy odłożył 21 miliardów dolarów ze swojej fortuny na sfinansowanie zakupu. Musk planował kupić Twittera za pomocą kredytów i zobowiązań na akcje, spieniężając znaczną część swoich udziałów w najcenniejszym producencie samochodów, od którego czerpie większość swojej fortuny.

Według magazynu Forbes jego wartość netto, która czyni z Muska najbogatszego człowieka na świecie, spadła w ostatnich tygodniach o prawie 50 miliardów dolarów. wskaźnik bogactwa. Akcje Tesli straciły prawie 30 procent swojej wartości w samym tylko ostatnim miesiącu. W zeszłym tygodniu Musk ujawnił ponad 7 miliardów dolarów finansowania ze źródeł, w tym firm inwestycyjnych, założyciela Oracle Larry’ego Ellisona, giełdy kryptowalut Binance, suwerennego funduszu majątkowego Kataru i saudyjskiego księcia Alwaleeda bin Talala.

Musk szuka teraz dodatkowych inwestycji, wykraczających poza to, co początkowo planował, ze względu na spowolnienie gospodarcze i słabe akcje Tesli, według osób zaznajomionych z negocjacjami, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia drażliwych spraw.

Częściowo z powodu spowolnienia gospodarczego Musk i bankierzy zaangażowani w transakcję znaleźli się pod presją wzmocnienia partnerów, w tym właściciela Yahoo Apollo Global Management, który ma zapewnić garstce partnerów ponad 1 miliard dolarów finansowania. do jednego z ludzi.

READ  Neuralink Elona Muska staje w obliczu zarzutów o maltretowanie zwierząt | dobrostan zwierząt

CNBC Wspomniałem też W czwartek inwestor-anioł Jason Calacanis ustawił inwestorów w kolejce na targi Muska. Potencjalni inwestorzy, którzy rozmawiali z The Washington Post, powiedzieli, że zainteresowanie ofertą pozostaje wysokie ze względu na przekonanie, że Musk poradzi sobie ze swoją inwestycją, mimo że deklaruje, że ekonomia Twittera nie jest jego zmartwieniem.

Elon Musk mówi, że cofnie zakaz Twittera dla Donalda Trumpa

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Musk napisał na Twitterze coś, co poruszyło rynki, a czasami ta praktyka powodowała kłopoty. Najsłynniej napisał na Twitterze w 2018 roku, że zapewnił sobie fundusze na prywatne przejęcie Tesli za 420 USD za akcję. SEC ukarała go grzywną w wysokości 20 milionów dolarów. Musk napisał również na Twitterze, że Tesla jest przereklamowany, i napisał na Twitterze ankietę z pytaniem opinii publicznej, czy powinien sprzedać część swoich udziałów w Tesli.

„Zrobienie tego w tweecie, a nie w pliku, jest niedorzeczne i wprowadza rynek w cyrk” – powiedział Dan Ives, analityk Wedbush Securities.

Problem z botem na Twitterze nie jest dla Muska niczym nowym. Wskazał na rozliczenia portalu społecznościowego Od botów spamowychlub konta botów, które często promują produkty lub schematy, jako jeden z jego głównych problemów związanych z ulepszaniem Twittera.

„Jeśli nasz program na Twitterze zadziała, pokonamy boty spamujące lub zginiemy próbując!” W zeszłym miesiącu napisał na Twitterze. W wywiadzie radiowym w tym tygodniu powtórzył, że firma musi rozprawić się z botami i zbudować zaufanie użytkowników.

Eksperci wyjaśnili, w jaki sposób Musk może próbować wykorzystać problem z botem do renegocjacji ceny transakcji. „Mogę tylko powiedzieć, że z perspektywy fuzji jest to dość cienka przeszkoda, aby zerwać z transakcją” – powiedziała Ann Lipton, profesor prawa na Uniwersytecie w Tulane. „Czasami tego rodzaju rzeczy są wykorzystywane jako podstawa do renegocjacji ceny umowy, ale z drugiej strony, chyba że problem ma znacznie większy wpływ finansowy na Twittera niż zgłoszono, nie jest to również solidna podstawa”.

Lipton powiedział, że kwestie związane z kontami użytkowników są zwykle analizowane, zanim obie strony dojdą do porozumienia. Warunki zakupu Twittera przez Muska pozwalają mu na tweetowanie o swoim przejęciu „o ile takie tweety nie umniejszają” firmy ani żadnego z jej przedstawicieli.

Elon Musk otrzymuje pomoc od gigantów technologicznych próbujących zdobyć Twittera

Filikunga, profesor prawa z Georgetown University, powiedział, że Musk umieścił Twitter między młotem a kowadłem. Jeśli Musk odejdzie od umowy, Twitter będzie musiał stoczyć kosztowną i długą batalię prawną, aby naprawić szkody, które Musk wyrządził firmie. Jeśli zarząd Twittera renegocjuje z Muskiem niższą cenę, prawdopodobnie stanie w obliczu pozwów udziałowców, którzy twierdzą, że firma zaniżyła cenę.

Musk rozpoczął licytację własności w celu promowania „wolności słowa” na stronie, sytuacji, która według niektórych pracowników może doprowadzić do wycofania zasad bezpieczeństwa, które firma wprowadziła w celu ochrony użytkowników online. W ostatnich tygodniach Musk ostrzegał, że nie jest jeszcze właścicielem Twittera, chociaż przedstawił jasne plany dotyczące usługi mediów społecznościowych, takie jak przywrócenie konta byłego prezydenta Donalda Trumpa, które zostało zablokowane po 6 stycznia 2021 r. I atak na Budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

READ  Gigant naftowy Saudi Aramco wyprzedza Apple jako najważniejsza firma na świecie

Jeśli przejęcie Twittera zostanie zakończone, firma skupi się głównie na inżynierii i projektowaniu oprogramowania, bezpieczeństwie informacji i sprzęcie serwerowym. Opublikowano w Tweet Dodał w zeszłym tygodniu: „Ponadto oczekiwania dotyczące etyki pracy będą ekstremalne, ale znacznie niższe, niż wymagam od siebie”. Powiedział Na szczycie We wtorek Financial Times powiedział, że zakaz Trumpa był „moralnie złą decyzją, żeby było jasne, skrajnym głupcem”.

Na transakcję mogą mieć również wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak kontrola regulacyjna ze strony Federalnej Komisji Handlu lub Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. The Wall Street Journal poinformował w środę, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadzi dochodzenie w sprawie Muska Późne powiadomienie Kupił 5 procent udziałów w Twitterze.

Oto pięć powodów, dla których umowa na Twitterze może się rozpaść

Poczta Poprzednio wspomniane Takie opóźnienie może przynieść mu 156 milionów dolarów. Musk wykorzystał większość swoich akcji Tesli jako zabezpieczenie swoich pożyczek, co sprawia, że ​​niedawne spowolnienie gospodarcze jest szczególnym problemem dla jego oferty. Tesla ostrzegła przed ryzykiem, na jakie stoi ze względu na ilość akcji Tesli, które Musk popełnił jako zabezpieczenie.

Akcje Tesli były w piątek notowane poniżej 770 USD, co oznacza lekkie odbicie w porównaniu z poprzednim tygodniem, Ale znacznie poniżej granicy ponad 1100 dolarów od początku kwietnia. Analitycy twierdzą, że dalszy spadek o kilkaset dolarów może prowadzić do zastrzeżeń, które zmusiłyby Muska do sprzedaży części akcji.

W pewnym momencie zeszłego roku, jak wynika z dokumentacji finansowej, przekazał ponad połowę swoich akcji jako zabezpieczenie. Ponieważ pokazywanie Twittera tylko zwiększy tę ekspozycję, Musk musiał zmierzyć się z presją, aby zmniejszyć swoje zaangażowanie na rzecz równości, według osób zaznajomionych z tą sprawą, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omawiania drażliwych spraw.

W swoim rocznym zgłoszeniu Tesla otwarcie mówi o potencjalnych zagrożeniach. Zgodnie z dokumentem: „Jeśli Elon Musk zostanie zmuszony do sprzedaży naszych akcji zwykłych, które zobowiązał się zabezpieczyć pewne osobiste zobowiązania kredytowe, taka sprzedaż może spowodować spadek ceny naszych akcji”.

„Nie jesteśmy stroną tych pożyczek” – napisała firma. Tesla napisał, że jeśli cena jej akcji spadnie, banki mogą zmusić Muska do sprzedaży akcji Tesli w celu spłaty zobowiązań kredytowych. Może to dodatkowo zmniejszyć zapasy. „Stało się wirem”, powiedział Ives.