9 lutego, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwóch wciąż zaginionych po austriackiej lawinie – APA

(Reuters) – Dwie osoby wciąż są zaginione po tym, jak lawina, która zeszła w ośrodku narciarskim Lech/Zwers w zachodniej Austrii w niedzielę, początkowo doprowadziła do poszukiwań 10 osób, których pochówku obawiano się, podała austriacka agencja informacyjna APA.

Lawina pojawiła się około godziny 15:00 (1400 GMT), powiedział Apa, dodając, że wkrótce potem rozmieszczono kilka helikopterów i zespołów poszukiwawczych.

Agencja informacyjna APA zacytowała Hermanna Fierschera z biura turystycznego Lech/Zwers, który powiedział, że podejrzenie, że 10 osób zostało zasypanych przez lawinę, opiera się na nagraniu wideo narciarza, na którym widać, „jak narciarze wchodzą w kontakt z lawiną”.

Jeden z uratowanych został ranny i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Innsbrucku. Członek Regionalnej Rady Bezpieczeństwa Christian Gantner powiedział APA, że kolejna osoba została ranna, ale udało jej się uwolnić i udać się do innego szpitala.

Sześciu innym osobom widocznym na filmie nic się nie stało.

Algierska agencja informacyjna poinformowała, że ​​los tego ostatniego nie jest jeszcze znany.

Lisz / Zwers same rynki Jako „jeden z najlepszych terenów narciarskich na świecie” i część kolebki narciarstwa alpejskiego. Niedawny wpis dotyczący warunków narciarskich na stronie internetowej ośrodka ostrzega przed „znaczącym zagrożeniem lawinowym”.

Strona internetowa ośrodka poinformowała, że ​​teren narciarski został zamknięty o godzinie 17:00 (16:00 GMT) w niedzielę, a aktualizacja dotycząca jazdy na nartach pojawi się o godzinie 8:00 (07:00 GMT) w poniedziałek. Rzecznik resortu nie mógł od razu uzyskać komentarza.

Napisane przez Paula Carell. Montaż przez Hugh Lawsona

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  „To są przecinki”: Boris Johnson zrezygnował z funkcji premiera Wielkiej Brytanii