30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Corey Seager dołącza do Reggiego Jacksona jako jedyni gracze MLB, którzy dwukrotnie zdobyli nagrodę MVP World Series

Corey Seager dołącza do Reggiego Jacksona jako jedyni gracze MLB, którzy dwukrotnie zdobyli nagrodę MVP World Series

Corey Seager zapisał się w historii MLB.

W środę zawodnik Texas Rangers stał się drugim graczem w historii, który zdobył nagrodę dla najcenniejszego gracza World Series, pomagając drużynie Rangers wykończyć Arizona Diamondbacks wynikiem 2 na 4, w tym jednym przełamującym trafienie asa Zacha Gallena i zdobył ostatecznie zwycięską serię w zwycięstwie Teksańczyków 5:0.

Seager dołącza do „Mr. October” Reggiego Jacksona w dwuosobowym klubie. Jedynymi innymi graczami, którzy wielokrotnie zdobyli nagrodę MVP World Series, są miotacze Sandy Koufax i Bob Gibson. Seager i Jackson jako jedyni dokonali tego w wielu zespołach: Seager zdobył swój pierwszy tytuł w 2020 r. z Los Angeles Dodgers, a Jackson w 1973 r. z Oakland Athletics i w 1977 r. z New York Yankees.

Naprawdę nie było innej możliwości zdobycia tego zaszczytu w składzie Rangersów, przynajmniej nie po tym, jak MVP ALCS, Adolis García, opuścił serię z powodu kontuzji skośnej odniesionej w trzecim meczu. W pięciu meczach Seager zdobył 6 z 21 punktów, zdobywając trzy bramki , pięć biegów i sześć.RBI.

Największy sukces Seagera miał miejsce podczas pierwszego meczu, najbardziej dramatycznego wieczoru w całej serii. Gdy Rangers przegrywali 5:3 na początku dziewiątego odcinka, Seager zmierzył się z bliższym obrońcą D, Paulem Seewaldem, z jednym biegaczem na bazie i jednym autem. Do tego momentu Seewald nie pozwolił na bieg po sezonie, pozwalając tylko czterem baserunnerom w ośmiu meczach.

Seager uderzył piłkę na odległość 416 stóp.

Homer zremisował, a w 11. minucie Garcia trafił kolejnego homera, zapewniając Rangersom pierwsze zwycięstwo w serii.

Seager strzelił gola we wszystkich czterech zwycięstwach Rangersów w tej serii, nie popełniając błędu na krótkim przystanku. Zakończył sezon posezonowy z wynikiem 0,318 z wynikiem 1,133 OPS, co stanowi dziwną imitację jego kariery w 2020 r., która zakończyła się jego pierwszym MVP World Series.

Rangersi podpisali kontrakt z Coreyem Seagerem właśnie w tym celu

Niecałe dwa lata temu Rangersi podpisali z Seagerem 10-letni kontrakt o wartości 325 milionów dolarów, co stanowi największą transakcję w historii franczyzy i jedną z 10 największych transakcji w historii MLB pod względem łącznej wartości.

Transakcja nagrodziła Seagera za jego wybitną karierę w drużynie Dodgers, ale była również postrzegana jako obniżenie statusu franczyzy. W tym czasie Rangersi kończyli sezon 60-102 i nie dotarli do play-offów od 2016 roku, czyli okresu, w którym Dodgers wygrywali 100 meczów lub docierali do World Series w każdym sezonie.

Do Seagera dołączyły inne znane nabytki, takie jak Marcus Semien i John Gray, ale początkowo wydawało się, że jedyne, co zrobił, to przekształcenie Rangers z klubu z dołu tabeli w klub z czwartej pozycji (wygrali 68 meczów w 2022 roku).

Ten sezon był sezonem transformacji. Dzięki nowemu głównemu trenerowi Bruce’owi Bochy’emu, młodym, wschodzącym zawodnikom, takim jak Garcia, Josh Young i Jonah Heim, a także większej liczbie kontraktów wolnych agentów Nathana Eovaldiego, Andre Heene i Jacoba deGroma, Rangersi odnieśli 90 zwycięstw.

Jednak pozostali niekonsekwentni, tracąc tytuł AL West ostatniego dnia sezonu zasadniczego na rzecz Houston Astros. Oczywiście okres posezonowy był inny.

Seager może nie w pojedynkę zmienił Rangersów w mistrzów World Series, ale klub pozyskał go, kiedy tylko mógł, na długo przed tym, zanim spodziewali się wykonać skok, a organizacja została nagrodzona jednym z najbardziej płodnych uderzających w baseballu. To lekcja, której może się nauczyć wiele innych zespołów i która już może okazać się jednym z najlepszych posunięć w historii franczyzy.

READ  Tommy Pham zawieszony po uderzeniu Jocka Pedersona, sms