20 września, 2024

Clippers News: Ivica Zubac prowadzi Chorwację, aby ponownie wygrać z Polską

Ponownie pod koniec czerwca The Maszynki do strzyżenia LA I Ivica Zubac zgodził się na trzyletnie przedłużenie o 32,8 miliona dolarów Centrum pozostanie w Los Angeles do sezonu 2024-25. To nagrodziło Jubacha za ulepszenia, które poczynił jako gracz w czasie swojej kariery w drużynie, ale ma nadzieję, że będzie dalej poprawiał swoją grę.

Podczas prekwalifikacji FIBA ​​EuroBasket 2025 w Warszawie w czwartek wieczorem Zubac pokazał część gry, na którą liczy zespół. Zubac zakończył z 19 punktami, 10 zbiórkami i 2 blokami w 31. minucie, gdy Chorwacja pokonała Polskę 72-69.

Zubac, który w sumie strzelił 8 z 11 punktów z boiska, zdobył 12 z 19 punktów w swojej drużynie w drugiej połowie, włączając w to rzuty wolne na 36 sekund przed końcem, aby zwiększyć szczupłą przewagę Chorwacji.

Chorwacja straciła 10 punktów w przerwie, ale wyprzedziła Polskę o 12 punktów w trzeciej kwarcie, zanim odwróciła sytuację szybkim wynikiem 8:0 po przerwie.

Znani talenty NBA w chorwackiej drużynie to Mario Hessonja, Dario Saric (Feniks słońca) i Bojan Bogdanovic (Utah Jazz) Bogdanovic zakończył z 16 punktami.

Zubach, lat 25, zagrał w 76 z 82 meczów Clippers w sezonie 2021-22, średnio 24,4 minuty (24,4), punkty (10,3), zbiórki (8,5), asysty (1,6), bloki (1,0) i przechwyty (0,5). ) podczas strzelania 62,6% z pola.

Chorwacja kontynuuje swoją trasę przed kwalifikacyjną FIBA ​​EuroBasket 2025 w sobotę, 28 sierpnia, z meczem Chorwacji u siebie ze Szwajcarią. Na nieszczęście dla Zubaca, ostatnie cztery mecze Chorwacji w grze grupowej odbędą się dopiero 10 listopada, 13 listopada, 23 lutego i 26 lutego, a Zubac nie może wziąć udziału z powodu trwającego sezonu NBA.

Możesz znaleźć codzienne treści od Justina Russo w LA Clippers, subskrybując Patreon Feed i możesz śledzić go na Twitterze @Flybyknite.