15 listopada, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„City” artysty Michaela Heizera zostanie otwarte na pustyni Nevada po 50 latach

„City” artysty Michaela Heizera zostanie otwarte na pustyni Nevada po 50 latach

scenariusz Benjamin Sutton

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez gazeta o sztucepartner redakcyjny CNN Style.

City, ogromny kompleks zewnętrznych struktur i terenów, które artysta Michael Heizer zaczął budować na pustyni Nevada w 1970 roku, wreszcie zacznie witać odwiedzających w przyszłym miesiącu. Otwarcie witryny 2 września, ponad 50 lat po rozpoczęciu prac nad witryną, oznacza osiągnięcie najbardziej ambitnego i definiującego karierę projektu Heizera.

Miasto„Prawdopodobnie największe współczesne dzieło sztuki na świecie, rozciągające się na ponad półtorej mili szerokości, przywołujące skalę starożytnych miejsc, takich jak wzgórza Indian, mezoamerykańskie stolice i egipskie kompleksy dewocyjne. odległy pomnik narodowy Basin and Range w środkowo-wschodniej Nevadzie, w obrębie ziem przodków Nuwu (na południe od Payot) i Niue (na zachód od Shoshoney), około 160 mil na północ od Las Vegas.

W pierwszym roku publicznego dostępu akceptowana będzie tylko ograniczona liczba odwiedzających, z obowiązkową wcześniejszą rejestracją.

Miasto zostało opisane jako prawdopodobnie największe dzieło sztuki współczesnej na świecie. przypisane mu: Ben Blackwell

Stworzenie „City” było początkowo finansowane przez samego Heizera, a ostatecznie uzyskało wsparcie kilku wpływowych kolekcjonerów, fundacji i kupców, tworząc w 1998 r. Fundację Triple Aught, która będzie obsługiwać i utrzymywać witrynę przez wiele lat. Fundacja, której zarząd obejmuje samego Heisera, dyrektora i dyrektora naczelnego Muzeum Sztuki Hrabstwa Los Angeles Michaela Govana oraz dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej Glenna D. Utworzono dotację miejską w wysokości około 30 milionów dolarów na finansowanie zalążkowe.

„Z biegiem lat porównywałem czasami projekt „Miasto” Michaela Heisera do najważniejszych zabytków i starożytnych miast” – mówi Jovan w oświadczeniu. „Ale teraz porównuję to tylko do siebie. Jest to dzieło sztuki, które rozpoznaje nasze podstawowe motywy budowania i organizowania przestrzeni, ale integruje naszą nowoczesność, naszą percepcję i rozumowanie również z podmiotowością naszego ludzkiego doświadczenia czasu i przestrzeni jak wiele historii cywilizacji, które zbudowaliśmy”.

Wysiłek Hazera, aby zbudować "Miasto" Ma złożoną historię obejmującą pięć dekad.  77-letni artysta wierzy, że przetrwa wieki.

Dążenie Heisera do zbudowania „miasta” ma złożoną historię obejmującą pięć dekad. 77-letni artysta wierzy, że przetrwa wieki. przypisane mu: Mary Converse

Droga do zbudowania „miasta” nigdy nie była łatwa, ponieważ wiąże się to z formowaniem ogromnych kopców ziemi, przesuwaniem skał i budowaniem masywnych konstrukcji betonowych. Proces ten był czasami dodatkowo komplikowany przez czynniki zewnętrzne. W latach 2014 i 2015, w obawie przed kurczeniem się akwenu i zasięgu, co mogłoby doprowadzić do zaburzonego rozwoju w pobliżu miejsca „Madina”, koalicja Liderzy muzeów Nieżyjący senator z Nevady Harry’ego Reida Walczył o ochronę regionu poprzez publiczną petycję i ustawodawstwo przedłożone Kongresowi. A w 2017 roku w imieniu administracji Trumpa przeniósł się Aby otworzyć wcześniej chronione ziemie w celu wydobycia zasobów, niektóre z nich: zainteresowany Projekt Heiser znalazłby się wśród zagrożonych miejsc.

Być może w odpowiedzi na takie zagrożenia Heiser wyobraził sobie The City jako projekt, który będzie trwał dłużej niż życie nawet najbardziej cenionej i wymagającej sztuki współczesnej.

„Mój drogi przyjaciel Richard Serra buduje ze stali wojskowej” — powiedział Powiedział W profilu New Yorkera z 2016 roku szczegółowo omawia prace amerykańskiego rzeźbiarza w tym miejscu. „Wszystkie te rzeczy stopią się. Dlaczego tak myślę? Inkowie, Olmekowie, Aztekowie – cała ich grafika została splądrowana, zrównana z ziemią, zniszczona, a ich złoto wytopione. zdałaby sobie sprawę, że potrzeba więcej energii niż jej zniszczenie.Zasługuje”.
Przeczytaj więcej artykułów z gazeta o sztuce tutaj.