1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny planują trzy misje księżycowe po odkryciu nowego minerału księżycowego

Chiny planują trzy misje księżycowe po odkryciu nowego minerału księżycowego

  • Chiny zamierzają wystrzelić trzy misje na Księżyc w ciągu następnej dekady w ramach programu Chang’e Lunar.
  • Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna uzyskała zgodę na misję po znalezieniu nowego minerału.
  • Minerał, Changesite- (Y), może być przyszłym źródłem energii i został znaleziony w próbkach księżycowych.

Chiny zamierzają rozpocząć trzy bezzałogowe misje na Księżyc po odkryciu nowego minerału księżycowego, który może być przyszłym źródłem energii.

Ogłoszono w sobotę, że wyścig kosmiczny między Chinami a Stanami Zjednoczonymi nabiera tempa po tym, jak Narodowa Administracja Kosmiczna w Pekinie dostała zielone światło na wystrzelenie trzech orbit na Księżyc w ciągu najbliższych 10 lat. Wiadomość była pierwsza wspomniany przez Bloomberga.

Nadchodzi dzień po tym, jak Chiny stały się trzecim krajem, w którym odkryto nowy minerał księżycowy, który nazwano Changesite-(Y), według Chińska gazeta państwowa Global Times.

Chińska misja Chang’e-5 pozyskała próbki z Księżyca w 2020 roku i została opisana przez Global Times jako „minerał fosforanowy w kryształach kolumnowych” znaleziony w cząstkach księżycowych skał. Metal zawiera hel-3, który w przyszłości może być źródłem energii.

To odkrycie może prowadzić do większej presji na Stany Zjednoczone, aby zintensyfikowały swoje wysiłki po misji Artemis I na Księżyc przełożone po raz drugi.

Wydobycie Księżyca może być kolejnym źródłem napięć między narodami, ponieważ NASA bada również południowy biegun Księżyca, ponieważ Chiny planują budowę stacji badawczej we współpracy z Rosją.

Chiny ostatnio przyspieszyły wysiłki w eksploracji kosmosu Budowa stacji kosmicznejuruchom szereg zadań, aby kolekcja próbek księżyca Na początku tego roku umieścił na Marsie łazik o nazwie Zhurong, aby konkurować z NASA.

Według NASA Stany Zjednoczone pozostają jedynym krajem, który umieścił astronautów na Księżycu, a ostatnie lądowanie prawie 50 lat temu na misji Apollo 17. stronie internetowej.

READ  Horyzonty zdarzeń to przestrajalne fabryki do splątania kwantowego

Amerykańska misja Apollo 11 jako pierwsza przyniosła na Ziemię próbki z innej planety w lipcu 1969 roku, z około 49 funtami (22 kilogramami) materii z powierzchni Księżyca.

Skontaktowano się z China National Space Administration w celu uzyskania komentarza.